Γενικά Που να πάω τα Χριστούγεννα;

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Το Λονδινο παντως δεν ειναι για μια φορα...ουτε για δυο.
Αυτη η πολη οσες φορες και να πας εχει να σου προσφερει και κατι διαφορετικο. ;)

Και τι δεν θα δινα να μουν αλλαγη χρονου εκει .
 

George Ef

Member
Μηνύματα
44
Likes
267
Επόμενο Ταξίδι
Στρασβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Πέρσi πήγαμε Πράγα οπότε το είδα λίγο αυτό το στυλ για Χριστούγεννα. Η άλλη επιλογή θα ήταν μικρότερες πόλεις/ κωμοπόλεις/ χωριά όπως Χάλστατ ή Μπρυζ ή σε κανένα σαλέ στις Άλπεις.

Αλλιώς τα πανέμορφα Ζαγοροχώρια που δεν τα έχω δει κιόλας :p
Στην μπρυζ ήμουν πέρισυ τα Χριστούγεννα.Όμορφα,ήσυχα,γραφικά όλα αλλά πολύ μικρή.Ένα 48ωρο είναι υπεραρκετό για να την γυρίσεις ολόκληρη.Μόνο αν την συνδυάσεις με Γάνδη και Βρυξέλλες,αλλά τις Βρυξέλλες δεν τις λες πλέον και συνώνυμο της ασφάλειας και ούτε θα σε ενθουσιάσει η θέα των ένοπλων στρατιωτών στις χριστουγεννιάτικες πλατείες..Θα σου πρότεινα και εγώ έναν πιο βόρειο προορισμό όπως την Κοπεγχάγη με πέρασμα στην Στοκχόλμη ή αλλιώς να κινηθείς από Χαιδελβέργη προς Στρασβούργο-Κόλμαρ και όλα αυτά τα όμορφα κεντροευρωπαικά χωριά στην περιοχή
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εγώ πάλι απορώ:
18 σελίδες σε αυτό το topic και εκατοντάδες άλλα θέματα στο forum, δε βρήκατε αντίστοιχες απαντήσεις?
Ο πλανητης ειναι ανεξαντλητος ταξιδιωτικα κ οι προορισμοι αλλαζουν συνεχως δεδομενα, τετοια θεματα ειναι ενδιαφεροντα αν τιθονται σωστα. Βαρετα ειναι να ρωτας πως θα παω απο τσαμπινο τερμινι.
Γιατί κανένας δεν αναφέρει το Λονδίνο;(εκτός και αν δεν το διάβασα)
Γιατι να αναφερθει αφου προφανως δεν
1. Πανε για σπουδες
2. Επισκεψη σε συγγενη
3. Επισκεψη σε ιατρικο σταφ (μακρια απο ολους)
4. Μπιζνες.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
157
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Στην μπρυζ ήμουν πέρισυ τα Χριστούγεννα.Όμορφα,ήσυχα,γραφικά όλα αλλά πολύ μικρή.Ένα 48ωρο είναι υπεραρκετό για να την γυρίσεις ολόκληρη.Μόνο αν την συνδυάσεις με Γάνδη και Βρυξέλλες,αλλά τις Βρυξέλλες δεν τις λες πλέον και συνώνυμο της ασφάλειας και ούτε θα σε ενθουσιάσει η θέα των ένοπλων στρατιωτών στις χριστουγεννιάτικες πλατείες..Θα σου πρότεινα και εγώ έναν πιο βόρειο προορισμό όπως την Κοπεγχάγη με πέρασμα στην Στοκχόλμη ή αλλιώς να κινηθείς από Χαιδελβέργη προς Στρασβούργο-Κόλμαρ και όλα αυτά τα όμορφα κεντροευρωπαικά χωριά στην περιοχή
Για Κοπεγχάγη και Στοκχόλμη, που έχω εμπειρία, οι μέρες απο 24 μεχρι 26 Δεκέμβρη είναι απαγορευτικές. Όλα υπολειτουργούν, ακόμα και εστιατόρια και καφετέριες είναι κλειστά. Ασε που νυχτώνει απο τις 3 το μεσημέρι.
 

George Ef

Member
Μηνύματα
44
Likes
267
Επόμενο Ταξίδι
Στρασβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εχεις δικιο,παραλειψη μου.Οταν λεμε Χριστουγεννα σε αυτα τα μερη μιλαμε μεχρι 23/12 :p
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Γιατι να αναφερθει αφου προφανως δεν
1. Πανε για σπουδες
2. Επισκεψη σε συγγενη
3. Επισκεψη σε ιατρικο σταφ (μακρια απο ολους)
4. Μπιζνες.
Φυσικά θα πας και για τα παραπάνω αλλά το Λονδίνο στις γιορτές είναι πανέμορφο. όχι πως τις άλλες μέρες δεν είναι αλλά τότε είναι ακόμα καλύτερο.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.409
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Συμφωνώ απόλυτα για το Λονδινο. Είναι πραγματικά μαγικό τέτοιες μέρες. Πάντως ας έχετε κατά νου πως 25 Δεκεμβρίου κ το μετρό του Λονδίνου υπολειτουργεί ενώ επιπλέον τα περισσότερα εστιατόρια είναι κλειστά
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη
Πέρυσι έκανα Πρωτοχρονιά στο Λονδίνο και ήταν καταπληκτικά! Η πόλη είναι πανέμορφα διακοσμημένη, ειδικά οι εμπορικοί δρόμοι (Regent, Oxford, Carnaby κλπ) και δε χορταίνεις να σουλατσάρεις!
 

georgis000

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ-ΠΡΑΓΑ-ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Καλησπέρα!Σκεφτόμαστε να πάμε Χριστούγεννα Βιέννη ή Πράγα και επειδή τελευταία στιγμή βγαίνει πιο ακριβά να κλείσεις μόνος τέτοια περίοδο..έριξα μια ματιά στα εκδρομικά πακέτα των πρακτορείων όπου υπάρχουν 3 επιλογές που μου άρεσαν περισσότερο:
1)Βιεννη (& Δάση/Μπάντεν)-Σαλτσμπουργκ-Μπρατισλάβα (6 μέρες)
2)Πράγα-Κάρλοβυ Βάρυ-Τεσκυ Κρουμλώφ-Δρέσδη (5 μέρες)
3)Συνδυστικό-Βιέννη (& Δάση/Μπάντεν)-2 μέρες / Πράγα-Τσέσκυ Κρουμλώφ-Κάρλοβι Βάρυ-3 μέρες / Μπρατισλάβα 1 μέρα --> (Σύνολο 6 μέρες).
Οι τιμές κ στα τρία πάνω-κάτω είναι ίδιες.
Τι θα μου προτείνατε για Χριστούγεννα..Βιέννη ή Πράγα;Η τρίτη επιλογή είναι σκότωμα;Προλαβαίνω να δω τίποτα ή δεν αξίζει;
Ευχαριστώ πολύ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.807
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom