Ελβετία Ταξιδι στη Ζυριχη

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Παρακαλώ μερικές πρακτικές πληροφορίες Ζυρίχης και για μένα???
Αεροδρόμιο - Κέντρο με το τραμ?
Ξενοδοχείο σκέφτομαι κοντά στο Κεντρικό Σταθμό (εγώ βρήκα το
Booking.com: Townhouse Boutique Hotel, Ζυρίχη, Ελβετία - 272 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! , αλλά το 2κλινο πάει 325 CHF, λόγω Έκθεσης)
έχετε κάποια πρόταση?
Φαγητό εκεί κοντά για το βράδυ??
Το ταξίδι είναι επαγγελματικό, φτάνω Ζυρίχη Σάββατο στις 19.30 και την Κυριακή πρωί έχω τραίνο για Βασιλεία. Αυτό είναι όλο!!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική
Bασιλεία....δωσε χαιρετισματα στο κοριτσάκι μου...

στην ζυριχη δες το astor hotel and serviced appartments....
 

ioannispsa

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Καλημέρα!
Στις 4/8 πετάω για Ζυρίχη και έχω μία απορία. Θα μείνω 3 βράδια. Οπότε, τουλάχιστον για 2 ημέρες (υπάρχει πιθανότητα να πάω ημερήσια στη Λουκέρνη) θα είμαι στην πόλη. Μπορεί κάποιος να μου πει αν αξίζει η έκδοση της 3ήμερης Zurichcard;
Ευχαριστώ!
 
Last edited:
Μηνύματα
90
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
ελβετια
Ονειρεμένο Ταξίδι
φιλανδια
οχι δεν αξιζει.να βγαλεις μια καρτα που ειναι μονο για τραμ,ημερησια η για 48 ωρες.η zurichcard ειναι ακριβη και δεν αξιζει.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Η Λουκερνη ειναι πολυ ομορφη δεν ξερω τα εισιτηρια του τραινου ποσο εχουν,αλλα αν σε παιρνει οικονομικα πηγαινε!
 

polyvios20gr

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
παιδια καλησπερα.θελω την βοηθεια σας.στισ 6 ιανοθαριου εκλεισα γαι ζυριχη με την συζηγο μου για ενα τετραημερο.εκλεισα με την swiss με 209 ευρω το ατομο πηγαινε ελα.ταξιδευουμε μια φορα τον χρονο συνηθως τετοια εποχη.θα ηθελα μερικες πληροφοριες για την ζυριχη οσο αναφορα τα αξιοθεατα τα μεσα μεταφορας και κανενα ωραιο μπαρακι να μου προτεινετε.ακουσα για το odeon.περιμενω πληροφοριες.ευχαριστω εκ των προτερων.
τελικα τι εγινε, πως τα περασες; που εμεινες; ησουν ευχαριστημενος
Επειδη θα ανεβουμε φετος περιπου τετοιες ημερομηνιες με την συζυγο ρωταω για να εχω ενα μετρο συγκρισης
 
Μηνύματα
90
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
ελβετια
Ονειρεμένο Ταξίδι
φιλανδια
τελικα τι εγινε, πως τα περασες; που εμεινες; ησουν ευχαριστημενος
Επειδη θα ανεβουμε φετος περιπου τετοιες ημερομηνιες με την συζυγο ρωταω για να εχω ενα μετρο συγκρισης
τα περασαμε πολυ καλα,η Ζυριχη πανεμορφη με το τραμ μετακινηστε παντου ομως προσεξε να βγαλετε ημερισια καρτα μονο για τραμ και οχι την zurich card που ειναι ακριβη.το βραδυ για ποτο σε ενα μπαρ στο κντρο που το ελεγαν wings οπωσδηποτε σοκολατα στο cafe shober.χαλαρες βολτες σε μια ηρεμη και πανεμορφη πολη.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπερα παιδια!επαναφερω το θεμα.....εχουμε προσφατα must see ,must eat για Ζυριχη?
 

Nikos Pap

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Jordan
Καλησπέρα αγαπητοί φίλοι. Τον Δεκέμβρη έχω σχεδιάσει να επισκεφθώ την Ελβετία. Ήδη τα αεροπορικά είναι κλεισμένα και ο αριθμός διανυκτερεύσεων είναι 4. Θα ήθελα την συμβουλή σας. Οι 4 μέρες για Ζυρίχη είναι οκ, ή μήπως θα πλήξουμε; Για παράδειγμα εγώ σκεφτόμουν 2 βράδια Ζυρίχη και 2 στην Λουκέρνη. Ποιό είναι προτιμότερο; Περιμένω την βοήθεια και ασφαλώς κάθε πρόταση για άλλο συνδυασμό πόλεων μαζί με την Ζυρίχη είναι καλοδεχούμενη!!Σας ευχαριστώ!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Νομίζω οτι είναι καλά και δεν χρειάζεται να αλλάξεις κάτι.Προσωπικά θέλω 3-4 μέρες για οποιαδήποτε πόλη και για να νοιώσω τον ρυθμό της.
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
Καλησπέρα αγαπητοί φίλοι. Τον Δεκέμβρη έχω σχεδιάσει να επισκεφθώ την Ελβετία. Ήδη τα αεροπορικά είναι κλεισμένα και ο αριθμός διανυκτερεύσεων είναι 4. Θα ήθελα την συμβουλή σας. Οι 4 μέρες για Ζυρίχη είναι οκ, ή μήπως θα πλήξουμε; Για παράδειγμα εγώ σκεφτόμουν 2 βράδια Ζυρίχη και 2 στην Λουκέρνη. Ποιό είναι προτιμότερο; Περιμένω την βοήθεια και ασφαλώς κάθε πρόταση για άλλο συνδυασμό πόλεων μαζί με την Ζυρίχη είναι καλοδεχούμενη!!Σας ευχαριστώ!
Δε θα πληξεις, αλλα εγω θα συνδυαζα και μια αλλη πολη. Και η Βερνη ειναι πανεμορφη, 1 ωρα με το τρενο απο Ζυριχη.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Η Ζυρίχη από μόνη της θέλει ένα τριήμερο για να την γυρίσεις, την απολαύσεις κ να δεις τα αξιοθέατα της. Σε ένα τετραήμερο μπορείς να χωρεσεις άνετα κ μια μονοήμερη στη λουκερνη η τη βερνη που είναι επίσης πανέμορφες, κοντα στη Ζυρίχη κ όχι μεγάλες σε μέγεθος . Μπορείτε ακόμα να πάτε κ στους καταρράκτες του Ρήνου στο σαφχαουζεν (Επίσης 1 ώρα περίπου από Ζυρίχη). Σε κάθε πάντως περίπτωση δεν χρειάζεται να αλλάξετε βάση διαμονής μια που πάτε στην περιοχή μόνο για 4 ημέρες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom