Γενικά Αντικατάσταση/επισκευή φθαρμένης αποσκευής

panagiotis3

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Καλησπερα!! Σημερα ταξιδεξα απο Αθηνα προς Θεσσαλονικη με (ryanair)παρελαβα την βαλιτσα μου σπασμενη!! Πηγα στον γκισε απολεσθεντων, ειδε την βαλιτσα μια κυρια συμπληρωσε ενα χαρτι οτι πραγματικα ειχε σπασει και τωρα θα πρεπει να κανω εγω μεσο ιντερνετ αιτηση στην ryanair και θα δουμε αν θα γινει και τι!! Εχει τυχει σε καποιον ;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.284
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπερα!! Σημερα ταξιδεξα απο Αθηνα προς Θεσσαλονικη με (ryanair)παρελαβα την βαλιτσα μου σπασμενη!! Πηγα στον γκισε απολεσθεντων, ειδε την βαλιτσα μια κυρια συμπληρωσε ενα χαρτι οτι πραγματικα ειχε σπασει και τωρα θα πρεπει να κανω εγω μεσο ιντερνετ αιτηση στην ryanair και θα δουμε αν θα γινει και τι!! Εχει τυχει σε καποιον ;
Αν αντικαταστησει η ραιαν την αποσκευη σου ενημερωσε μας σε παρακαλω για να την κανω αμεσως το ν.3 των εταιρειων που παιρνω..
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Καλησπερα!! Σημερα ταξιδεξα απο Αθηνα προς Θεσσαλονικη με (ryanair)παρελαβα την βαλιτσα μου σπασμενη!! Πηγα στον γκισε απολεσθεντων, ειδε την βαλιτσα μια κυρια συμπληρωσε ενα χαρτι οτι πραγματικα ειχε σπασει και τωρα θα πρεπει να κανω εγω μεσο ιντερνετ αιτηση στην ryanair και θα δουμε αν θα γινει και τι!! Εχει τυχει σε καποιον ;
Κράτα μικρό καλάθι....Περιμένουμε ενημέρωση.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.717
Likes
14.806
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Καλησπερα!! Σημερα ταξιδεξα απο Αθηνα προς Θεσσαλονικη με (ryanair)παρελαβα την βαλιτσα μου σπασμενη!! Πηγα στον γκισε απολεσθεντων, ειδε την βαλιτσα μια κυρια συμπληρωσε ενα χαρτι οτι πραγματικα ειχε σπασει και τωρα θα πρεπει να κανω εγω μεσο ιντερνετ αιτηση στην ryanair και θα δουμε αν θα γινει και τι!! Εχει τυχει σε καποιον ;

η κυρία που συμπλήρωσε το χαρτί δεν σου είπε τι άλλο πρέπει να κάνεις???
 

panagiotis3

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Καλημερα!!Μου εδωσε δυο χαρτια! Το ενα ηταν η καταγραφη του συμβαν και το δευτερο μου ελεγε σε ποιο σιτε θα παω και τι βηματα θα ακολουθησω για να το δηλωσω και στην ρυαναιρ! Την ρωτησα αν ξερει τι γινετε σε αυτες τις περιπτωσεις και μου ειπε οτι δεν ξερει, αυτο που κανουν μου λεει εκει ειναι μονο η καταγραφη! Απο εκει και περα εχω να κανω με την ρυαναιρ! Εκανα κανονικα ολη την διαδικασια και μου εστειλαν μαιλ οτι σε 7 εργασιμες θα εχω νεα!!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Καλημερα!!Μου εδωσε δυο χαρτια! Το ενα ηταν η καταγραφη του συμβαν και το δευτερο μου ελεγε σε ποιο σιτε θα παω και τι βηματα θα ακολουθησω για να το δηλωσω και στην ρυαναιρ! Την ρωτησα αν ξερει τι γινετε σε αυτες τις περιπτωσεις και μου ειπε οτι δεν ξερει, αυτο που κανουν μου λεει εκει ειναι μονο η καταγραφη! Απο εκει και περα εχω να κανω με την ρυαναιρ! Εκανα κανονικα ολη την διαδικασια και μου εστειλαν μαιλ οτι σε 7 εργασιμες θα εχω νεα!!
Τα νέα περιμένουμε όλοι με ανυπομονησία :D
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.034
Δεν ξέρω για την αγαπημένη μας αλλά δεν είναι υποχρεωμένη σε αντικατάσταση;επειδή είναι low cost,δεν είναι υποχρεωμένη να το κάνει,όπως οι άλλες εταιρίες;Γιατί να μην το κάνει;
 

panagiotis3

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Καλημερα γρηγορα γρηγορα μου απαντησαν!! Θελουν αποδειξη αλλα δεν εχω!Μου λενε για μια λυση 19 sdr per kilo ξερετε τι ειναι; Και βασικα τι λετε να κανω; Παραθετω το μαιλ !!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Καλημερα γρηγορα γρηγορα μου απαντησαν!! Θελουν αποδειξη αλλα δεν εχω!Μου λενε για μια λυση 19 sdr per kilo ξερετε τι ειναι; Και βασικα τι λετε να κανω; Παραθετω το μαιλ !!
Νομίζω ότι το SDR είναι μια θεωρητική μονάδα(special drawing rights).Και έχει ισοτιμία με όλα τα νομίσματα που αλλάζει.Με το Ευρώ πρέπει να είναι τώρα γύρω στα 0.80.Επομένως παίρνεις 19 Χ 0.80 για κάθε κιλό.Αλλά αποζημιώνουν το περιεχόμενο ή την βαλίτσα;Το περιεχόμενο δεν καταστράφηκε,έτσι δεν είναι;
 

panagiotis3

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Για να καταλαβω δλδ ρε παιδια και εγω γιατι πολυ ακρη δεν εβγαλα ακομη.! Αυτοι θελουν αποδειξη για να μου επιστρεψουν τα χρηματα. Εγω αποδειξη η κατι που να αποδεικνύει την αγορα δεν εχω οποτε τι μπορω να κανω.? Μπορω μονο να πω ζητησω να μου στειλουν μια αλλη.? η και αυτο για να γινει χρειάζονται την αποδειξη παλι ?
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.161
Μηνύματα
882.477
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom