Turkish Airlines Τurkish Airlines

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Ναι έχω μαζέψει πολλά λόγω Alpha Προθεσμιακού. Νομίζω το έχουνε συζητήσει κι άλλα μέλη στο θέμα/θέματα για τα μίλια.

Αλλά τώρα σίγουρα βγήκαμε εκτός θέματος..
Πόσα μίλια χρειάσθηκαν για την αναβάθμιση σε business;
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Πόσα μίλια χρειάσθηκαν για την αναβάθμιση σε business;
Δεν έκανα αναβάθμιση. Έδωσα 45.000 μίλια απευθείας για την επιστροφή μόνο από Σαν Φρανσίσκο μέσω Κωνσταντινούπολης (πήγα με Emirates από Μιλάνο απευθείας Νέα Υόρκη γιατί ήταν φτηνά-αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία)
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ισπανικη υποχωρηση για την turkish μετα τις τελευταιες εξελιξεις στη γειτονα. σημαντικη αναδιπλωση με μειωσεις δρομολογιων, κοψιμο πτησεων και προορισμων. ευτυχως το Ατατουρκ εχει ανετο χωρο παρκιν για τα αεροσκαφη που θα καθονται αυτο το χειμωνα..
επισης λενε οτι αρχισε ηδη κοψιμο φαγητου και γλυκου στην economy...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Το πρώτο δεκαπενθήμερο του Αυγούστου πάντως δεν υπήρχε κόψιμο φαγητού και γλυκού στην economy.Το αντίθετο μάλιστα.Μπορεί να άρχισε μετά.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
περιπου 60-70 δρομολογια αφορουν οι μειωσεις και καμια 20αρια κοπηκαν εντελως για την προσεχη χειμερινη περιοδο. τοσα πολλα που δεν εχει νοημα να αναφερθουν εδω. τσεκαρετε απλα τις πτησεις σας οι ενδιαφερομενοι.
το κοψιμο του φαγητου απο 27/8 δεν εχει ανακοινωθει (και ουτε προκειται) ποιες πτησεις αφορα.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Τα λουκουμάκια πάντως κόπηκαν ...
Το Μάιο που ταξίδεψα με turkish για Καναδά είχε καλό φαγητό και σάντουιτς ή γλυκό ενδιάμεσα για όποιον το θελήσει. Τον Αύγουστο σε ταξίδι για ΝΑ Ασία δεν είχε snack και το φαγητό μου φάνηκε "περιορισμένο".
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Η καλυτερη πουτιγκα σοκολατας που ειχα φαει ποτε σε αεροπορικο ταξιδι.
Τοσο που με λυπηθηκε και μια γιαγια που συνταξιδευε διπλα μου και μου εδωσε και τη δικη της ,μιας και ειχε διαβητη. :p

Κριμα για τις περικοπες αλλα με τοσες ζημιες πρεπει να εξασφαλιστει η βιωσιμοτητα της εταιριας.
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Δυστυχως οι περικοπες επιασαν και τα εισιτηρια που ειχα κλεισει για τα Χριστουγεννα.
Κοπηκε η βραδινη πτηση καποιες μερες απο Θεσσαλονινη απο/προς Κων/πολη οποτε η εναλλακτικη ειναι να φυγω με την πρωινη και να εχω 14 ωρες αναμονη στο Ατατουρκ.
Γνωριζει καποιος αμα τα ακυρωσω (μου δεινουν το δικαιωμα δωρεαν) σε ποσες μερες επιστρεφουν τα χρηματα στο λογαριασμο μου;
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Δεν το ψηνω και πολυ γιατι θα ανεβει στις 30-31 ωρες το συνολο του ταξιδιου απο κει που ηταν 16-17...
Ασε που δεν λεει αδικα ο σοφος λαος το καθε εμποδιο για καλο.
Βρηκα περιπου ιδιες ημερομηνιες προσφορα με singapore με 150€ λιγοτερα.
Γι αυτο με ενδιαφερει ποσες μερες θα κανει για να κλεισω τα αλλα
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Προς ενημερωση και μονο, με ενημερωσαν οτι επιστροφη των χρηματων θα γινει μετα απο 22-25 εργασιμες ημερες!!
 

rena88

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΦΙΛΑΝΔΙΑ
Καλησπερα εχω κλεισει με Turkish Αθηνα-Κωνσταντινούπολη και Κωσταντινουπολη-Σκωτία. Και αντίστοιχα την επιστροφή. Πρέπει να μπω καπου να δω αν έχουν ακυρωθει αυτές οι πτήσεις η θα με ενημερώσουν αυτοί?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.576
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom