ερωτηση για το ε.βενιζελος - ανταπόκριση

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
μιας κ δεν εχω ταξιδεψει ποτε απο το ε.βενιζελος ξερει κανεις να μας πει μιας κ η φιλη κατεβαινει αθηνα κ απο εκει ρωμη ειναι μακρια οι πυλες για τις εσωτερικες πτησεις απο αυτες του εξωτερικου;

εχει κλεισει πτησεις με αποσταση 2 ωρες ειναι αρκετες λετε για να βγει κ να περασει ξανα απο ελεγχο μιας κ λογικα θα πρεπει να ξαναβγει εξω σωστα;
και οι 2 ειναι με ryanair αλλα φυσικα δεν ειναι connecting.

απο εσωτερικες πτησεις πως ειναι η ryanair?εχει καθυστερησεις?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Δύο ωρες στο Βενιζέλος είναι υπερ-αρκετές.Για καθυστερήσεις δεν ξέρω.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
εχεις λαβει υποψη σου και το κατεβασμα απο το αεροπλανο την εξοδο κ την εισοδο εκ νεου?
δεν θα εχουν παραδοση τσαντας κ το εισιτηριο θα το εχουν στα χερια τους.
επειδη μου ειπαν οτι ειναι μεγαλο αεροδρομιο γιαυτο θορυβηθηκα.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Άνετα προλαβαίνει. Μάλιστα μπορεί να πάει κατευθείαν στο τρανζιτ μόλις προσγειωθει
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
το transit ειναι διαδρομος δηλαδη γυρω στην αιθουσα με τις βαλιτσες κ δε θα χρειαστει να βγει εξω;
μπακαλικα στα λεω γιατι ουτε εγω το εχω ξανακανει το connection :D κ αυτη ειναι ακομη πιο αταξιδευτη!
ευχαριστω :)
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Με το που βγει στις αφίξεις θα ακολουθήσει τις επιγραφές που οδηγούν στις πύλες χωρίς να βγει έξω και σε λίγα μόλις λεπτά θα είναι στην πύλη της. Εδώ αρκούν 40-45 λεπτά, δεν θα φτάσουν 2 ώρες;

(αρκεί να μην καθυστερήσει η πρώτη πτήση)

Τις περισσότερες φορές που έχω πετάξει με ανταπόκριση στην Αθήνα και όλες τις ώρες και μέρες πάνω από 20-25 λεπτά δεν χρειάστηκα για να πάω στην πύλη μου (πολλές φορές και με στάση για WC :p κιόλας)
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
προσεξατε ποτε οι ωρες που φτανει το αεροπλανο πχ 16.50 που ειναι η πτηση που φτανει Αθηνα-ειναι η ωρα που προσγειωνεται το αεροπλανο ή που φτανεις μεσα στο αεροδρομιο;
απιστευτο αλλα δεν το προσεξα ποτε!:shock:
η επομενη πτηση που εχει η ryanair φτανει αθηνα 18.15 κ οπως φαινεται ακομη κ αυτη η πτηση θα την βολευε μιας η αυτη που θελει να προλαβει φευγει 19.50.
εγω παλι το βρισκω ολο ριψοκινδυνο κ θα πηγαινα απο το πρωι :haha:
αν κατι παει στραβα θα την εχω backup plan να παρει aegean που φτανει 18.00.
αν κ λογικα το εισιτηριο τελευταια στιγμη θα ειναι κανα χιλιαρικο!:haha:
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Η ώρα που αναγράφεται στις αφίξεις είναι η ώρα που το αεροπλάνο πιάνει τον διάδρομο του Βενιζελος. Μέχρι να τροχοδρομησει και να πάρει θέση στο stand (remote stand) θέλει μαξ γύρω στα 8-10 λεπτά. Από εκεί θα μεταφερθεί με λεωφορείο στις αφίξεις (βάλε χοντρά αλλά 10 λεπτά η όλη διαδικασία της αποβιβασης) και από εκεί ανάλογα αλλά 15-20 λεπτά για να φτάσει στην πύλη μαξ (αν αποφύγει το WC :p)

Σε λιγότερο από μισή ώρα από την προσγείωση θεωρώ ότι μπορεί και να έχει φτάσει στη πύλη της. Αλλά ας αφήσει λίγο χρόνο παραπάνω γιατί Ryan είναι αυτή κι δεν ξέρεις τι μπορεί να τύχει.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
H FR σχεδόν πάντα φτάνει νωρίτερα στον προρισμό. Μην αγχώνεσαι,μέσα 2 ώρες άνετα προλαβαίνει.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
ναι θεσνικη θα παει αθηνα κ απο εκει ρωμη.
εγω της ειπα γρουσουζικο ταξιδι μη προκαλεσει την τυχη της κι αλλο (ειναι απο αυτα που ακυρωσε η ραιαναιρ απο θεσνικη κ εβαλε μονο απο αθηνα).
ευχαριστω παιδια
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
H FR σχεδόν πάντα φτάνει νωρίτερα στον προρισμό..
Αφου δινει παραπανω χρονο απο τους αλλους φτανει και νωριτερα απο το "ανακοινωθεν"... Φτηνιαρικο κολπο..
10 λεπτα παραπανω διαρκει η πτηση της Θεσσαλονικη-Αθηνα...και φτανει νωριτερα..τι ακριβης εταιρεια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.329
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom