Ελβετία Ταξιδι στη Ζυριχη

Nikos Pap

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Jordan
Σας ευχαριστώ θερμά για την ανταπόκριση και για τις συμβουλές. Αναζητώντας κοντινούς προορισμούς από την Ζυρίχη εντόπισα την Konstanz της Γερμανίας..Αξίζει κάποια διανυκτέρευση σ αυτή την πόλη ή είναι προτιμότερη η Λουκέρνη;
 

greco

Member
Μηνύματα
1.144
Likes
3.315
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος Τουρκιας
Ακολουθησε τις συμβουλες του @thanos75 πιο πανω,τις βρισκω πολυ σωστες.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Συ
Σας ευχαριστώ θερμά για την ανταπόκριση και για τις συμβουλές. Αναζητώντας κοντινούς προορισμούς από την Ζυρίχη εντόπισα την Konstanz της Γερμανίας..Αξίζει κάποια διανυκτέρευση σ αυτή την πόλη ή είναι προτιμότερη η Λουκέρνη;
Συμπαθητική πολη είναι κ η konstanz...παραλιμνια στις όχθες της λίμνης Κωνσταντιας εξ'ου κ το όνομά της κ περίπου 3 χλμ από τα ελβετογερμανικα σύνορα. Αξίζει μια εκδρομή κ προς τα εκεί κ ειδικά προς το νησάκι mainau μέσα στη λίμνη που έχει έναν απίστευτο βοτανικο κήπο με λουλούδια απ όλο τον κόσμο. Μάλιστα κάτι που μου άρεσε στην περιοχή αυτή είναι ότι επειδή η λίμνη της Κωνσταντίας είναι πολύ μεγάλη κ δεν υπάρχουν κοντά ψηλά βουνά, σου δίνει κ μια οριακά ολίγον θαλασσινή αίσθηση εκεί το τοπίο ειδικά το καλοκαίρι . Και η konstanz όμως δεν απέχει πάνω απο μιάμιση περιπου ώρα αν θυμάμαι καλά από Ζυρίχη. Επομένως κ πάλι δεν θα σου συνιστούσα να αλλάξεις βάση διαμονής. Καλύτερα να μείνεις Ζυρίχη κ να κάνεις τις μονοημερες εκδρομές σου σε όλα αυτά τα μέρη. Εκτός κι αν ανακαλύψεις καπου κάποια πολύ ιδιαίτερη πρόταση διαμονης σε τιμή ευκαιρίας. Επίσης, εάν έχεις τη δυνατοτητα να αυξήσεις λιγο τις ημέρες διαμονής σου και να τις κάνεις από 4, 5 η 6 δεν θα ήταν καθόλου κακό, προκειμένου να δεις καλύτερα τόσο τη Ζυρίχη οσο κ την ευρύτερη περιοχή.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Συμπαθητική πολη είναι κ η konstanz...παραλιμνια στις όχθες της λίμνης Κωνσταντιας εξ'ου κ το όνομά της κ περίπου 3 χλμ από τα ελβετογερμανικα σύνορα. Αξίζει μια εκδρομή κ προς τα εκεί κ ειδικά προς το νησάκι mainau
Ένα όμορφο χωριό στην περιοχή αυτή είναι και το Stein Am Rhein.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Νομίζω οτι είναι καλά και δεν χρειάζεται να αλλάξεις κάτι.Προσωπικά θέλω 3-4 μέρες για οποιαδήποτε πόλη και για να νοιώσω τον ρυθμό της.
Όταν είναι να πας για τετραήμερο στη Vaduz, θύμισέ μου να απομακρύνω τα ξυράφια από την περιοχή.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μπορείτε ακόμα να πάτε κ στους καταρράκτες του Ρήνου στο σαφχαουζεν (Επίσης 1 ώρα περίπου από Ζυρίχη).
Δεκέμβρη πάνε. Ούτε καραβάκια έχει, ούτε θα είναι τίποτα ανοικτό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.682
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom