Πολωνία Συμβουλές για Πολωνία

zoe_kar

Member
Μηνύματα
43
Likes
23
Καλησπέρα, ήθελα τη βοήθειά σας. Ετοιμάζω ένα ταξιδάκι στη Βαρσοβία και ψάχνω για ταξιδιωτικό οδηγό πόλης αλλά δε βρίσκω πουθενά ούτε καν στα αγγλικά. Καμία ιδέα?Ευχαριστώ!!!!
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Καλή σπέρα δεν θυμάμαι αν είχα οδηγό. Είχαμε τον εξαιρετικό Θανάση. Είμαι διακοπές και δεν μπορώ να ψάξω. Αποκλείεται όμως να μην βρείς στα βιβλιοπωλεία στο κέντρο αν είσαι Αθήνα.
 

zoe_kar

Member
Μηνύματα
43
Likes
23
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Άσπα.Δυστυχώς στα public,πολιτεία κ travelbook δεν έχουν οδηγό για Βαρσοβία. Αν γυρίσεις με το καλό από τις διακοπές σου κ δε σου κάνει κόπο μπορείς να κοιτάξεις?Ο Θανάσης είναι Κρακοβία ή Βαρσοβία?Καλές διακοπές!!!
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Άσπα.Δυστυχώς στα public,πολιτεία κ travelbook δεν έχουν οδηγό για Βαρσοβία. Αν γυρίσεις με το καλό από τις διακοπές σου κ δε σου κάνει κόπο μπορείς να κοιτάξεις?Ο Θανάσης είναι Κρακοβία ή Βαρσοβία?Καλές διακοπές!!!
https://www.inyourpocket.com/data/download/warsaw.pdf
Δε θα βρεις οδηγό, υπήρχε παλαιότερα αλλά έχει εξαντληθεί εδώ και χρόνια.
Κατέβασε το in your pocket, θα στον έστελνα αλλά υπερβαίνει τα 20 mb και δεν μπoρώ μέσω mail.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Εγώ πήρα της lonely planet για όλη την Πολωνία στα αγγλικά απο το ηλεκτρονικό τους κατάστημα. Υπολόγισε 10 μέρες να έρθει ο έντυπος, αμέσως και φτηνότερα το e book. Μέχρι χθες βράδυ όλα τα e books είχαν σε προσφορά μόνο 5,90 ευρώ...
 
Last edited:

zoe_kar

Member
Μηνύματα
43
Likes
23
Ευχαριστώ πολύ!!!!
Παρήγγειλα κ τον eyewitness warsaw από το ebay. Οπότε έχω διάβασμα!!!
 

flora

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Αζόρες-Μαδέιρα
Γεια σας και χαρα σας!13-21/10 Πολωνια με πτησεις προς και απο Βαρσοβια,με δυο παιδια μαζι. Το ερωτημα μου ειναι αν εκτος απο Βαρσοβια και Κρακοβια να τολμησουμε να παμε Ποζναν η Γκντανσκ; Αν οχι, υπαρχει καποια αλλη προταση; Επισης προτεινετε ενοικιαση αμαξιου η και με το τρενο θα ειναι ολα οκ;
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Εξαρτάται και από τις ηλικίες των παιδιών. Εγώ θα έμενα σε αυτές τις 2 πόλεις και θα πήγαινα μια εκδρομή στα αλατωρυχεία.
Επίσης υπάρχει και το Auschwitz...
 

greentree2016

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Καλησπερα! Ειμαι νεο μελος και ξεκιναω με ενα ταξιδι στη Πολωνια για 14 ημερες. Ξερει καποιος για το δασος Bialowieza αν πρεπει να κλεισω απο τωρα εισιτηριο για να το επισκεπτω ή οργανωνονται καθημερινα επισκεψεις εκει οποτε δεν θα εχω προβλημα? θα ειμαι εκει 21 σεπτεμβριου.
 

soymoydis

New Member
Μηνύματα
4
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΩΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
καλημερα παιδια....γυρισα απο την Πολωνια πριν 5 μερες....ηταν απο τα ποιο ομορφα ταξιδια που εχω κανει....Βαρσοβια-Κρακωβια και Βροκλαβ....εχει μια απιστευτη ομορφια....σας ευχομαι καλα να περασετε οσοι ετοιμαζεστε να πατε....
 

soymoydis

New Member
Μηνύματα
4
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΩΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Γεια σας και χαρα σας!13-21/10 Πολωνια με πτησεις προς και απο Βαρσοβια,με δυο παιδια μαζι. Το ερωτημα μου ειναι αν εκτος απο Βαρσοβια και Κρακοβια να τολμησουμε να παμε Ποζναν η Γκντανσκ; Αν οχι, υπαρχει καποια αλλη προταση; Επισης προτεινετε ενοικιαση αμαξιου η και με το τρενο θα ειναι ολα οκ;
θα σου προτεινα να επισκευτεις το Βροκλαβ με ενα απιστευτω τοπιο και καμοια 50αρια νανους κρυμμενους στην πολη....απο βαρσοβια πηρα τραινο για κρακοβια με 120 ζλοτ 2 ατομα....οστοσο το polski bus εκανε 40 zlot ta 2 atoma αλλα εκανε και 3 ωρες παραπανω.....να περασετε ομορφα θα το λατρεψετε οπως και εμεις...
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom