Πολωνία Συμβουλές για Πολωνία

greentree2016

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Από πλευράς Πολωνίας ή Λευκορωσίας;
απο πολωνια θα παω. Θα μεινω πολωνια 14 ημερες και εχω διαφορες αποριες. Σε σχεση με το δασος, εχει αρκετα δρομολογια απο βαρσοβια προς τα εκει? Θα πρεπει να κλεισω εισιτηρια απο τωρα?σε 21 μερες ταξιδευω. Εχω βρει καποια δρομολογια αλλα ειναι μονο 2 και αβολες ωρες. Θα ειναι ισως πιο βολικο να μεινω bialowieza ενα βραδυ η με παιρνει να παω να το δω και να γυρισω το βραδυ βαρσοβια?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Μπορείς να κλείσεις από τώρα Polski Bus. Τραίνο μπορείς και μια μέρα πριν.
Καλύτερα να μείνεις Bialowieza, και να πεταχτείς εκεί. Δίπλα είναι. Αν έχεις και διαβατήριο, μπορείς να λάβεις δωρεάν βίζα για την Λευκορωσία, και να δεις το πάρκο και από την άλλη πλευρά.
 

greentree2016

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Μπορείς να κλείσεις από τώρα Polski Bus. Τραίνο μπορείς και μια μέρα πριν.
Καλύτερα να μείνεις Bialowieza, και να πεταχτείς εκεί. Δίπλα είναι. Αν έχεις και διαβατήριο, μπορείς να λάβεις δωρεάν βίζα για την Λευκορωσία, και να δεις το πάρκο και από την άλλη πλευρά.
ευχαριστω πολυ!
 

flora

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Αζόρες-Μαδέιρα
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις....ειχα στο μυαλο μου το Γκντανσκ αεροπορικως, βρισκω πτηση με ryananair απο βαρσοβια με 40 ευρω και για τους 4! Και αετοπορικως απο Γκανσκ για Κρακοβια παλι σε πολυ καλη τιμη...Αν αφιερωσω 2 δια/σεις στο Γκντανσκ , 3 στην Κρακοβια και 3 στη Βαρσοβια θα ειναι οκ; Αξιζει τον κοπο ή πολλη ταλαιπωρια για το τιποτα;
Ευχαριστω προκαταβολικα!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Μια χαρά είναι. Απλά να ξέρεις ότι το Οκτώβριο η Ryanair θα πετάει από το κεντρικό αεροδρόμιο της Βαρσοβίας (Σοπέν) προς Γκντανσκ και Βρότσλαβ.
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Τα τρενα ειναι πανακριβα για τις αποστασεις,στην Πολωνια.Καλα θα τανε να το ψαξεις πριν πας.Εγω στον κισε πληρωσα τον κουκο αηδονι που λενε...
 

LenaChatz

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Νέα Υόρκη
Καλησπερα! Κλεισαμε για Πολωνια μεσα στις γιορτες των Χριστουγεννων (3 μερες Κρακοβια και 3 Βαρσοβια). Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε καποιο αξιοπιστο (δεν ξερω αν υπαρχει επισημο) σαιτ για τα τρενα, για να αγορασουμε μεσω ιντερνετ προκαταβολικα (μη μεινουμε και ξεκρεμαστοι) τα εισιτηρια μας Βαρσοβια-Κρακοβια και πισω. Απο τιμες περιπου τι υπαρχει; Το καθε σαιτ που εχω βρει εχει αλλες τιμες και εχω μπερδευτει πολυ. Συμφερει να κλεισουμε με LOT; Για τις ημερομηνιες που θελουμε τα εισιτηρια ειναι 32 ευρω (αν και θα εχουμε εξτρα βαλιτσα οποτε υπολογιζω γυρω στα 45 ευρω). Ειναι καλυτερα αεροπορικως, τι προτεινετε;
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Το επίσημο σάιτ για αγορά εισιτηρίου τρένου είναι αυτό: http://www.intercity.pl/en/
Η διαθεση των εισιτηρίων ξεκινάει ένα μήνα πριν. Με το Express Intercity Premium το εισιτήριο κοστίζει 105 ζλότυ (η μονή διαδρομή) και κάνει 2 ώρες και 20'. Το συγκεκριμένο τρένο είναι εξαιρετικότατο.
 

LenaChatz

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Νέα Υόρκη
Το επίσημο σάιτ για αγορά εισιτηρίου τρένου είναι αυτό: http://www.intercity.pl/en/
Η διαθεση των εισιτηρίων ξεκινάει ένα μήνα πριν. Με το Express Intercity Premium το εισιτήριο κοστίζει 105 ζλότυ (η μονή διαδρομή) και κάνει 2 ώρες και 20'. Το συγκεκριμένο τρένο είναι εξαιρετικότατο.
Ευχαριστω πολυ! Αν ειναι 105 πηγαινε και αλλα τοσα ελα δεν συμφερει, θα ειναι γυρω στα 50 ευρω, καλυτερα αεροπλανο μιας και θα ειμαστε ηδη στο αεροδρομιο γιατι φτανουμε 22 βαρσοβια και εχουμε κλεισει διανυκτερευση κρακοβια την ιδια μερα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.744
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom