Ινδία Visa για Ινδία

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
All the world 💓
Έχω άλλο ένα πρόβλημα.. Οι μέρες παραμονης μου στη χωρα θα ειναι 31. Και βλεπω πως η eTV ισχυει για 30 μερες. Αυτο σημαινει πως θα πρέπει να παω στην πρεσβεία και να βγάλω 3μηνη? 'Η πιστεύετε με συμφέρει να αλλάξω το εισητήριο για μια μέρα? (Υποψην, πετάω απο Ταυλάνδη με low cost οπότε το κόστος αλλαγής είναι μικρό). Τα φώτα σας. Έχω πελαγώσει!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Έχω άλλο ένα πρόβλημα.. Οι μέρες παραμονης μου στη χωρα θα ειναι 31. Και βλεπω πως η eTV ισχυει για 30 μερες. Αυτο σημαινει πως θα πρέπει να παω στην πρεσβεία και να βγάλω 3μηνη? 'Η πιστεύετε με συμφέρει να αλλάξω το εισητήριο για μια μέρα? (Υποψην, πετάω απο Ταυλάνδη με low cost οπότε το κόστος αλλαγής είναι μικρό). Τα φώτα σας. Έχω πελαγώσει!
Από την επίσημη σελίδα για την e-TV:

Instructions for e-Tourist Visa
...
7. The validity of visa will be 30 days from the date of arrival in India.
...
11. e-Tourist Visa (eTV) once issued on arrival is Only single entry, non-extendable , non-convertible & not valid for visiting Protected/Restricted and Cantonment Areas.
...

Συμπέρασμα: Αν όντως το διάστημα που θα μείνεις είναι μεγαλύτερο των 30 ημερών, ή δεν θα βγάλεις eTV ή θα αλλάξεις την/τις ημέρα/ες του ταξιδιού σου.

Επίσης, απαντώντας σε προηγούμενη ερώτησή σου, το κόστος της βίζας χρεώνεται σε δολλάρια Αμερικής και επιβαρύνεται με προμήθειες: α) Ινδικής Τράπεζας & β) χρήσης πιστωτικής κάρτας (από την Ελληνική Τράπεζα) - συνολικά $4-$6. Για την Ελλάδα, το αρχικό κόστος είναι $48.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Από την επίσημη σελίδα για την e-TV:

Instructions for e-Tourist Visa
...
7. The validity of visa will be 30 days from the date of arrival in India.
...
11. e-Tourist Visa (eTV) once issued on arrival is Only single entry, non-extendable , non-convertible & not valid for visiting Protected/Restricted and Cantonment Areas.
...

Συμπέρασμα: Αν όντως το διάστημα που θα μείνεις είναι μεγαλύτερο των 30 ημερών, ή δεν θα βγάλεις eTV ή θα αλλάξεις την/τις ημέρα/ες του ταξιδιού σου.

Επίσης, απαντώντας σε προηγούμενη ερώτησή σου, το κόστος της βίζας χρεώνεται σε δολλάρια Αμερικής και επιβαρύνεται με προμήθειες: α) Ινδικής Τράπεζας & β) χρήσης πιστωτικής κάρτας (από την Ελληνική Τράπεζα) - συνολικά $4-$6. Για την Ελλάδα, το αρχικό κόστος είναι $48.
Tελικά δουλεύει με τις ελληνικές πιστωτικές κάρτες;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Tελικά δουλεύει με τις ελληνικές πιστωτικές κάρτες;
Με τις δικές μου δεν δούλεψε. Με άλλων δούλεψε. Ίσως ήταν σατανική σύμπτωση, ίσως άλλαξαν οι κανόνες, δεν ξέρω. Θα το διαπιστώσεις όταν έλθει η ώρα... ;)
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
All the world 💓
Ευχαριστώ πολύ. Τελικά άλλαξα ημερομηνίες και έβγαλα eTV. Ελληνικές πιστωτικές κάρτες δουλεύεουν κανονικά!
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ονειρεμένο Ταξίδι
papua
Visible identification marks?
ερωτηση στην αιτηση.τι ακριβως θελει να πει?
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Κάποιο σημάδι/ουλή κλπ που να είναι εμφανές
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ονειρεμένο Ταξίδι
papua
καλημερα στο reference name,address,phone in india μπορουμε να δωσουμε τα στοιχεια του ξενοδοχειου?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom