Aeroflot Aeroflot - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Samion

Member
Μηνύματα
10.362
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ανέφερα ότι είναι καλή εταιρεία και κάνει μια χαρά την δουλειά της.Τις επιφυλάξεις(αλκοόλ) άλλοι τις είπαν.Και ναι έχω πετάξει μαζί τους και την θεωρώ μέτρια προς καλή εταιρεία.
Ειπες οτι ειναι μετρια προς καλη. Που δεν νομιζω οτι συμφωνεί με το Skytrax και για αυτο ζήτησα διευκρινισεις απο οποιον εχει εμπειρια και δη προσφατη. Τωρα η ελλειψη αλκοολ να μας κανει επιφυλακτικους? Υπερβολη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.949
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έχω πετάξει με την Aeroflot Russian και με την Aeroflot Soviet. Πολύ καλύτερη η πρώτη από τη δεύτερη, αλλά ίσως φταίει που πέταγα business class και που ήμουνα 30 χρόνια ωριμότερος :) .
Όλα καλά, και για την εταιρία, και για το terminal στο Sheremetyevo. Φυσικά, τα πληρώματα έχουν την πασίγνωστη απαράμιλλη Ρωσική ευγένεια που σκλαβώνει.

Ένα μόνο πρόβλημα θυμάμαι, για το το handling μιας mis-connected αποσκευής: Αν και έφταιγε η AF για το misconnection, έκαναν μετά 3 μέρες να την περάσουν από το τελωνείο στο SVO και να μου την παραδώσουν στο LED. Πέρασα 3 μέρες στην Αγ. Πετρούπολη με τα ρούχα που είχα για πακετάρει για τις Κάννες).
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Αν και δεν είμαι επιλεκτική με τις αεροπορικές εταιρίες πριν 3 χρονια που επεστρεψα απο Αβάνα με την Αεροφλοτ , γιατι ηταν η φτηνοτερη τη βρήκα μια χαρά .
Πολυ φαγητό , ευγενικο πληρωμα , καινουργιο αεροπλανο στο Αβάνα - Μοσχα και 3-4 ωρες αναμονη στη Μοσχα .Ειμαι επιλεκτική στα τρανζιτ γιατι βαριεμαι να σαπιζω στα αεροδρόμια και ειδικά οταν ταξιδευω μόνη και κουβαλαω τις αποσκευες χεριου παντου μεσα στα αεροδρόμια . Αν δεν το ψαξεις η Αεροφλοτ εχει συνηθως για Αβάνα ατελειωτες ωρες αναμονής .

Σοβαρά δεν σερβιρει αλκοόλ ; Δεν το πηρα χαμπάρι γιατι συνηθως δεν πίνω οταν ειμαι σε αεροπλάνο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.278
Δεν νομίζω να είναι προσφορά απλά όσοι ενδιαφέρονται να πετάξουν με Α380.

Μέχρι 31/10 το Αθήνα-Μιλάνο-Ν.Υόρκη το έχει από 667,00 Ευρώ με το σκέλος Μιλάνο-Ν.Υόρκη να γίνεται με Α380.
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Να υπενθυμίσουμε ότι η Emirates από τις 12 Μαρτίου ξεκινάει καθημερινές απευθείας πτήσεις από Αθήνα για το Νιούαρκ των ΗΠΑ με αεροσκάφος 777-300. Το δρομολόγιο θα γίνεται χειμώνα-καλοκαίρι!

EK209 ATH1730 – 2200EWR
EK210 EWR2345 – 1600+1ATH
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.603
Likes
12.423
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Να υπενθυμίσουμε ότι η Emirates από τις 12 Μαρτίου ξεκινάει καθημερινές απευθείας πτήσεις από Αθήνα για το Νιούαρκ των ΗΠΑ με αεροσκάφος 777-300. Το δρομολόγιο θα γίνεται χειμώνα-καλοκαίρι!

EK209 ATH1730 – 2200EWR
EK210 EWR2345 – 1600+1ATH
Συζήτηση εδώ:
http://www.travelstories.gr/communi...της-emirates-για-Νέα-Υόρκη-μέσω-Αθήνας.56354/
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
καλημέρα, είναι η καλύτερη εμπειρία που έχω ζήσει με αεροπορική εταιρία.
ταξίδεψα από Αθήνα για Ντουμπάι και από κει μετά για Μαλδίβες.
Δεν ξέρω τι να πρωτοπώ, για τα άνετα καθίσματα, το φαγητό και βέβαια τις έξτρα παροχές που έχουν ακόμα και στην οικονμική θέση που εγώ ταξίδεψα.
Μας προσέφεραν κουβέρτες για να σκεπαστούμε , οι οποίες ήταν σφραγισμένες μία μία σε σακούλα και επίσης σφραγισμένα ακουστικά για να μπορούμε να ακούμε χωρίς να ενοχλούμε τους γύρω μας, ότι επιλέγαμε από την οθόνη που ήταν ακριβώς μπροστά μας .
Μπορούσαμε να επιλέξουμε ταινίες, σειρές και διάφορα τραγούδια.
Ειλικρινά το να ταξιδέψεις μαζί οτυς είναι εμπειρία.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.362
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
τις έξτρα παροχές που έχουν ακόμα και στην οικονμική θέση που εγώ ταξίδεψα.
Μας προσέφεραν κουβέρτες για να σκεπαστούμε , οι οποίες ήταν σφραγισμένες μία μία σε σακούλα και επίσης σφραγισμένα ακουστικά για να μπορούμε να ακούμε χωρίς να ενοχλούμε τους γύρω μας, ότι επιλέγαμε από την οθόνη που ήταν ακριβώς μπροστά μας .
Μπορούσαμε να επιλέξουμε ταινίες, σειρές και διάφορα τραγούδια.
οτι αναφερεις παντως δεν ειναι "εξτρα" παροχες αλλα στανταρντ στη μεγαλη πλειοψηφια των εταιρειων. ολοι τα δινουν αυτα. οκ τα αεροσκαφη καλα ειναι αλλα δεν τρελλαινομαι κιολας ετσι ωστε να προσπαθησω να την επιλεξω. μου τη δινει το ντουμπαι, τα μουλτιεθνικ πληρωματα, το αδιαφορο φαγητο και γενικα η ελλειψη χαρακτηρα και το οριενταλ τατς. αμα ειναι η φθηνοτερη οκ, αλλιως υπαρχουν καλυτερα κ ιδιως με καλυτερες ανταποκρισεις μια και προς ανατολας το ξενυχτι ειναι εγγυημενο μαζι τους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.098
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom