Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλησπέρα
Θα ήθελα τη γνώμη των ειδικών για τα παρακάτω ξενοδοχεία στο Λονδίνο
Ταξίδι 26/12-31/12
Σύνθεση: 2 οικογένειες με 1 παιδί 3 ετών έκαστη

https://el.hotels.com/hotel/details...72&q-room-0-adults=2&YGF=14&MGT=5&ZSX=0&SYE=1
360€ με πρωινό άνα οικογένεια, μη επιστρεψιμη

http://www.zleepinghotels.co.uk/lon...entral-city-road-ex-moorgate?skipSearch=False
420€ με πρωινό άνα οικογένεια, δωρεάν ακύρωση

Ποιο θα προτιμούσατε λόγω τοποθεσίας, καθαριότητας κτλ

Κάθε άλλη πρόταση δεκτή
Από τα 2 το δεύτερο καθότι μακράν κεντρικότερο, αλλά λόγω κρύου και μικρών παιδιών θα κοιτούσα κάτι σε πιο 'τουριστικό' σημείο, αν μπορείτε να αυξήσετε ενδεχομένως το budget για κάτι τέτοιο.

Κοιτάξτε και τα premier inn που είναι αρκετά αξιοπρεπής αλυσίδα και λίγο καλύτερα από τα travelodge.
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Θα ήθελα κι εγω εντυπώσεις για το airways hotel victoria !
Καλημερα dimigogu!
Καταρχην τι ξενοδοχειο ψαχνεις, με τι ανεσεις;
Αυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι ειναι καθαρο, πολυ κοντα στον κεντρικο σταθμο Victoria και δεν εχει αγγλικο πρωινο, δηλαδη μη περιμενεις τιποτα μπεικον, ομελετες κλπ αλλα το βασικο ευρωπαικο.
Το μονο αρνητικο για εμας ηταν οτι το 3κλινο που ειχαμε κλεισει ηταν στον τελευταιο οροφο και δεν υπαρχει ανσασερ στο ξενοδοχειο, οι σκαλες ηταν μικρες και στενες αλλα οκ τα καταφερναμε ακομα και μετα απο πολυ ποδαροδρομο.
Το συστηνω δεδομενου της τιμης του, του ευγενικου του προσωπικου και φυσικα το σημαντικοτερο της καλης του θεσης.
Ποτε σκοπευεις να ταξιδεψεις;
 

dimigogu

Member
Μηνύματα
94
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Καλημερα dimigogu!
Καταρχην τι ξενοδοχειο ψαχνεις, με τι ανεσεις;
Αυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι ειναι καθαρο, πολυ κοντα στον κεντρικο σταθμο Victoria και δεν εχει αγγλικο πρωινο, δηλαδη μη περιμενεις τιποτα μπεικον, ομελετες κλπ αλλα το βασικο ευρωπαικο.
Το μονο αρνητικο για εμας ηταν οτι το 3κλινο που ειχαμε κλεισει ηταν στον τελευταιο οροφο και δεν υπαρχει ανσασερ στο ξενοδοχειο, οι σκαλες ηταν μικρες και στενες αλλα οκ τα καταφερναμε ακομα και μετα απο πολυ ποδαροδρομο.
Το συστηνω δεδομενου της τιμης του, του ευγενικου του προσωπικου και φυσικα το σημαντικοτερο της καλης του θεσης.
Ποτε σκοπευεις να ταξιδεψεις;
θα ηθελα να μείνω κεντρικά, μιας και πέρυσι μειναμε στο Stratford. Βέβαια εχω τις καλύτερες εντυπώσεις απο το ξενοδοχείο που μείναμε, μας βόλεψε εξαιρετικά απο κάθε άποψη, πλην της τοποθεσίας. Ηταν λίγο μανίκι η μετακίνηση, ειδικά με δυο μωρά, γι αυτό θα ήθελα να παμε κεντρικα φέτος. Θα ηθελα να έχει ψυγείο, δωρεάν wifi στο δωμάτιο και μπαλκόνι ή να είναι σε ισόγειο οροφο με πρόσβαση απευθείας σε εξωτερικό χώρο. Έτσι ηταν το περσινό κ μας βολεψε πολύ γιατι το βράδυ που κοιμιζαμε τα μικρά βγαιναμε για τσιγαράκι. Έχω κλείσει ηδη ενα, αλλα την έχω πατήσει μου φαίνεται. Εχω πει τον πονο μου σε ενα αλλο thread. Δεν είναι βέβαια τιποτα σπουδαίο αλλα έχει ψυγείο, δωρεαν wifi στο δωμάτιο και μικρό μπαλκονάκι. 289 το τετρακλινο για 5 διανυκτερευσεις. Απο 30.11 εωα 5.12. Θα το ακυρωσω ομως γιατι κ το ξενοδοχείο πρέπει να είναι χάλι μαύρο, αλλά και μου κάνει μάλλον λαμογιά αυτός που μου το εκλεισε και έχω αγχωθει απίστευτα.

Στο metro hotel αναφέρομαι στο Paddington. Ας μας πει και κάποιος εντυπώσεις, αν το γνωρίζει. .οι κριτικές του δεν είναι βέβαια καθόλου καλες. Γιατί το έκλεισες θα μου πεις; Σκεφτηκα οτι για εναν ύπνο το θελουμε και η τιμη του για την περιοχή είναι απίστευτη, αλλά νομίζω οτι θα μας απογοητεύσει
 
Last edited by a moderator:

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
θα ηθελα να μείνω κεντρικά, μιας και πέρυσι μειναμε στο Stratford. Βέβαια εχω τις καλύτερες εντυπώσεις απο το ξενοδοχείο που μείναμε, μας βόλεψε εξαιρετικά απο κάθε άποψη, πλην της τοποθεσίας. Ηταν λίγο μανίκι η μετακίνηση, ειδικά με δυο μωρά, γι αυτό θα ήθελα να παμε κεντρικα φέτος. Θα ηθελα να έχει ψυγείο, δωρεάν wifi στο δωμάτιο και μπαλκόνι ή να είναι σε ισόγειο οροφο με πρόσβαση απευθείας σε εξωτερικό χώρο. Έτσι ηταν το περσινό κ μας βολεψε πολύ γιατι το βράδυ που κοιμιζαμε τα μικρά βγαιναμε για τσιγαράκι. Έχω κλείσει ηδη ενα, αλλα την έχω πατήσει μου φαίνεται. Εχω πει τον πονο μου σε ενα αλλο thread. Δεν είναι βέβαια τιποτα σπουδαίο αλλα έχει ψυγείο, δωρεαν wifi στο δωμάτιο και μικρό μπαλκονάκι. 289 το τετρακλινο για 5 διανυκτερευσεις. Απο 30.11 εωα 5.12. Θα το ακυρωσω ομως γιατι κ το ξενοδοχείο πρέπει να είναι χάλι μαύρο, αλλά και μου κάνει μάλλον λαμογιά αυτός που μου το εκλεισε και έχω αγχωθει απίστευτα.

Λοιπον για αυτο που πηγα εγω μπορω να σου πω οτι δεν εχει ψυγειο, ουτε μπαλκονι!
Οσον αφορα τον οροφο μπορεις να ζητησεις ισογειο ωστε να βγαινεις κατευθειαν εξω για το τσιγαρακι σου.
Τωρα το θεμα με το ψυγειο, μπορεις να τους ρωτησεις αμα γινεται καποια διευκολυνση γιατι το προσωπικο ειναι παρα πολυ ευγενικο και προθυμω να εξυπηρετησει. Κανε την ερωτηση παντως πριν κλεισεις!
Η περιοχη ειναι τοπ το πολυ 5 λεπτα μεχρι τον κεντρικο σταθμο της Victoria που συνδεεται με τα παντα!
 

pink cloud

Member
Μηνύματα
71
Likes
13
Παιδια, προταση για περιοχη διαμονης που να βολευει ή καποιο καλο ξενοδοχειο εως 100E που εχετε μεινει?
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Παιδια, προταση για περιοχη διαμονης που να βολευει ή καποιο καλο ξενοδοχειο εως 100E που εχετε μεινει?
Αν δε δώσεις ημερομηνίες τίποτα δε μπορούμε να κάνουμε, καθότι οι τιμές ενός ξενοδοχείου ανάλογα με την περίοδο μπορεί να έχουν τεράστια απόκλιση (πχ. από 80ευρώ κυριακή βράδυ να πηγαίνει στα 300 αν υπάρχει κάποιο συνέδριο κλπ.).
Για περιοχές, γενικά να προτιμήσετε κάτι εντός της Ζώνης 1, ειδικά αν είναι η πρώτη σας φορά.
 

pink cloud

Member
Μηνύματα
71
Likes
13
γεια σου marquis ,οι ημερομηνιες ειναι 28 νοεμβριου με 1 δεκεμβριου! απ΄οτι καταλαβαινω κεντρο κεντρο δε μπορεις να μεινεις οποτε μας κανουν hyde park, westminster ή pimlico για διαμονη? ιδανικη θεωρω τη περιοχη του Βρετανικου μουσειου, αλλα δε το βλεπω. Thank you
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
γεια σου marquis ,οι ημερομηνιες ειναι 28 νοεμβριου με 1 δεκεμβριου! απ΄οτι καταλαβαινω κεντρο κεντρο δε μπορεις να μεινεις οποτε μας κανουν hyde park, westminster ή pimlico για διαμονη? ιδανικη θεωρω τη περιοχη του Βρετανικου μουσειου, αλλα δε το βλεπω. Thank you
Μα κέντρο είναι και οι περιοχές που λες. Στο Λονδίνο το κέντρο είναι εκτεταμένο, και αναγκαστικά θα χρειαστείτε να χρησιμοποίησετε ΜΜΜ για να μετακινήστε από μερικά σημεία στα άλλα, οπότε θα κοιτούσα κατά βάση να είναι κοντά σε μετρό. Δε θεωρώ ιδιαίτερη τη περιοχή του Βρετανικού, παρά μόνο ίσως από τουριστική άποψη , αλλά και οι άλλες που αναφέρατε δεν είναι κακές, και πάνω απ'όλα είναι κεντρικές.

Κοιτάξτε τις αλυσίδες premier inn και travelodge. Η πρώτη είναι λίγο πιο ποιοτική από τη δεύτερη αλλά και οι 2 έχουν πολλά καταλύματα στο κέντρο. Αν θέλετε να μείνετε κοντά στο Βρετανικό δεδομένης της πτώσης της λίρας και της δυνατότητας να βρείτε κάποιο κουπόνι με 10% εκπτωση για το hotels.com δείτε αυτό με δωρεάν ακύρωση https://uk.hotels.com/ho524612/?pa=...3&WOE=4&WOD=1&ZSX=0&SYE=3&q-room-0-children=0.

Γενικά κάντε μια λίστα με ό,τι σας άρεσε σα ξενοδοχείο να σας βοηθήσουμε και μεις καλύτερα.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
καλα.... σε υπερευχαριστω!! η προταση σου ειναι super. Εγω ειχα βρει λογω τιμης+περιοχης, το Vegas hotel:
http://www.booking.com/hotel/gb/vegas-london.el.html?aid=397622;label=gog235jc-index-el-XX-XX-unspec-gr-com-L:el-O:windowsS7-B:chrome-N:XX-S:bo-U:c;sid=6f9685b44e13645c206f638e4098d31c;checkin=2016-11-28;checkout=2016-12-01;room1=A,A;homd=1;atlas_src=hp_iw_title#availability
αυτο που λες ομως ειναι σαφως καλυτερο απο αποψη περιοχης, σωστα?
Από άποψη βολικότητας για 3 νύχτες Λονδίνο και για πρώτη φορά, θεωρώ ότι στο άλλο θα είστε πιο κοντά σε πολλά αξιοθέατα με τα πόδια, ενώ αυτό που ποστάρατε είναι κάτι σαν κέντρο απόκεντρο, σε λίγο άχαρη τοποθεσία προσωπικά, όμως κεντρικό γενικά. Οπότε θα έλεγα την τοποθεσία καλύτερη βάσει των συνθηκών.

Αν πάντως θελήσετε να πάτε για το St Giles και δεν έχετε ζήτημα α. να προπληρώσετε με δωρεάν ακύρωση και επιστροφή β. να κλείσετε μέσω της εφαρμογής για κινητά, το venere.com παρέχει κωδικό 15% έκπτωσης που το ρίχνει στα 270λίρες για 3 νύχτες, που με την τωρινή ισοτιμία είναι κοντά στα 300 ευρώ (http://uk.venere.com/page/mobile-app/?rffrid=aff.vcom.UK.001.003.1769975&pos=VCOM_UK&locale=en_GB).

Πάντως κοιτάξτε και στις δύο αλυσίδες που σας πρότεινα, έχουν πολλά ξενοδοχεία σε διάφορες περιοχές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.283
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom