Hotel barcelona.

socratis

Member
Μηνύματα
18
Likes
9
Ευχαριστώ για την ευχή και την απάντηση!
Είχε βγάλει μια προσφορά η Aegean για μερικούς προρισμούς και σκέφτηκα να την αξιοποιήσω, έτσι έκλεισα με 100 ευρώ το άτομο τα εισητήρια για Βαρκελώνη χωρίς να έχω κάποιο προγραμματισμό από πριν για 5 μέρες, οπότε τώρα ψάχνω τα υπόλοιπα.
Κατά το λαικό πήρα πρώτα το σχοινί και μετά το γάιδαρο. Τώρα ψάχνω τα ξενοδοχεία.
Ωραία η ιδέα για εκδρομή στη Χιρόνα, αν έχετε και άλλες προτάσεις να μου τις πείτε.
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Βαρκελώνη δεν χρειάζεσαι αυτοκίνητο ούτε γι αστείο. Το πάρκινγκ έξω είναι πανάκριβο!!!!! Αλλά ποιος ο λόγος όταν μπορείς να μετακινηθείς με το πολύ καλά οργανωμένο δίκτυο συγκοινωνιών και μόλις με 1 ευρώ. Η συχνότητα πχ των λεωφορείων είναι άψογη.... Εμείς μείναμε 6 μέρες προλάβαμε και κάναμε και μπάνιο χαλαρά, ήπιαμε και τα ποτά μας μέχρι αργά το βράδυ. Αμάξι έκανα την βλακεία και δεν νοίκιασα από το ίντερνετ και από κοντά που πήγαμε θέλανε τα άπειρα! Οπότε προς τα έξω πήγαμε costa brava με μηχανάκι!

Προσωπικά έμεινα στο travelodge poblenou. Πεντακάθαρο - ευρύχωρο δωμάτιο. Καθημερινή αλλαγή πετσετών. Luggage room για εμάς που φτάσαμε πολύ πρωί αλλά και για την μέρα της αναχώρησης. (δωρεάν). Πρωινό πάρα πολύ καλό με πολλές επιλογές. Επίσης στα 10 λεπτά με τα πόδια από Barceloneta, δίπλα σε μετρό. Απ έξω στάση λεωφορείου, αλλά και γύρω γύρω που καλύπτουν σχεδόν όλες τις περιοχές. (προτιμήσαμε τα λεωφορεία γιατί ήταν πιο καθαρά και γιατί βλέπαμε κιόλας) Τέλος 2 χιλιόμετρα από Vila Olimpica Που έχει νυχτερινή ζωή. Και δίπλα στην
Rambla del Poblenou όπου είναι γεμάτη με καφέ, φούρνους κτλ. Τον Αύγουστο δώσαμε περίπου 70€ το δίκλινο. Α και παρέχει και parking με 10€.
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Αχχχ να περάσεις υπέροχα! Είναι μία πολύ ωραία πόλη με πολλά να κάνεις! Κατά την γνώμη μου αποφάσισε από πριν σε τι θα χρειαστείς εισιτήριο, διότι έχει ουρές. Στο ενυδρείο για παράδειγμα είχε πολύυυυ κόσμο! Αν θέλεις βοήθεια σε κάτι πες μου, τα έχω φρέσκα. Σιγά σιγά λέω να αρχίσω την ιστορία μου!
 

socratis

Member
Μηνύματα
18
Likes
9
ακόμα δεν ξέρω τα αξιοθέατα της πόλης, δεν τα έχω κοιτάξει καθόλου! όποιες πληροφορίες θυμάσαι για δράσεις και αξιοθέατα, σίγουρα θα είναι χρήσιμες όχι μόνο σε μένα αλλά και σε όσους το διαβάσουν. Όταν θα ετοιμάσω το σχέδιο τότε σίγουρα θα κάνω ερωτήσεις και έυχομαι στη βοήθεια του κοινού! Ευχαριστώ πολύ!
 

socratis

Member
Μηνύματα
18
Likes
9
Τελικά μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα στο Onyx Rambla https://www.booking.com/hotel/es/onixrambla.el.html?aid=303948;sid=adb98fa86b7ac715a9e4824cd1b344c8 575 ευρώ 5 βράδια με πρωινό. Πιστεύω ότι η θέση του είναι στρατηγικής σημασίας και φτάνεις εύκολα από το αεροδρόμιο στο κέντρο. Αν υπάρχει κάποια αντίρρηση παρακαλώ να με ενημερώσετε.!

Μια ερώτηση : το site AGODA είναι αξιόπιστο όπως το booking?
 
Last edited by a moderator:

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Τελικά μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα στο Onyx Rambla https://www.booking.com/hotel/es/onixrambla.el.html?aid=303948;sid=adb98fa86b7ac715a9e4824cd1b344c8 575 ευρώ 5 βράδια με πρωινό. Πιστεύω ότι η θέση του είναι στρατηγικής σημασίας και φτάνεις εύκολα από το αεροδρόμιο στο κέντρο. Αν υπάρχει κάποια αντίρρηση παρακαλώ να με ενημερώσετε.!
Αρκετά καλό,πολύ καλή θέση.

για το MODERNO κοντα στην la rambla εχει κννς ιδεα ???? ειναι καλο???
Δεν έχω άποψη δυστυχώς.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Τελικά μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα στο Onyx Rambla

Μια ερώτηση : το site AGODA είναι αξιόπιστο όπως το booking?
To ξενοδοχείο είναι σε εξαιρετική θέση. Είσαι δίπλα στο σταθμό του μετρό Passeig de Gracia όπου ενώνονται 3 γραμμές του μετρό. Οπότε έχεις άμεση πρόσβαση σε όλη την πόλη. Αλλά για να αλλάξεις γραμμή μιλάμε για πολύυυυυ "υπόγειο" περπάτημα. Σαν να ήμουν σε πολεμικές στοές ένιωθα.

Επίσης δίπλα στην Rampla και στην πανέμορφη Πλατεία Καταλωνίας. Τέλος μπορώ να σου πω πως να πας εύκολα από το αεροδρόμιο στο ξενοδοχείο αν δεν έχεις σκοπό να πάρεις aerobus. Με έκανε ξεφτέρι ο Pan Pan.

Άποψη για το ξενοδοχείο δεν έχω γιατί ούτε κατά διάνοια δεν ήταν στο budget μας, όπως δεν γνωρίζω και για το agoda. :)
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Τελικά μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα στο Onyx Rambla https://www.booking.com/hotel/es/onixrambla.el.html?aid=303948;sid=adb98fa86b7ac715a9e4824cd1b344c8 575 ευρώ 5 βράδια με πρωινό. Πιστεύω ότι η θέση του είναι στρατηγικής σημασίας και φτάνεις εύκολα από το αεροδρόμιο στο κέντρο. Αν υπάρχει κάποια αντίρρηση παρακαλώ να με ενημερώσετε.!

Μια ερώτηση : το site AGODA είναι αξιόπιστο όπως το booking?
με βάση τις διαδρομές που έκανα είναι σε τελεια θέση! Ούτε καν μετρο δε θα παίρνεις για τα πιο πολλά νομίζω.
Για τιμές κ agoda δε ξέρω να σου πω.
Πάντως και εγώ που τα χω φρέσκα θα επανέλθω με ταξιδιωτική ιστορια
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Τελικά μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα στο Onyx Rambla https://www.booking.com/hotel/es/onixrambla.el.html?aid=303948;sid=adb98fa86b7ac715a9e4824cd1b344c8 575 ευρώ 5 βράδια με πρωινό. Πιστεύω ότι η θέση του είναι στρατηγικής σημασίας και φτάνεις εύκολα από το αεροδρόμιο στο κέντρο. Αν υπάρχει κάποια αντίρρηση παρακαλώ να με ενημερώσετε.!

Μια ερώτηση : το site AGODA είναι αξιόπιστο όπως το booking?
Νομίζω οι προλαλήσαντες σε έχουν καλύψει για την τοποθεσία.

Το agoda.com είναι εταιρία του Priceline Group (όπως και το booking.com), το οποίο ξεκίνησε εξειδικευμένο στις ασιατικές αγορές, αλλά συχνά πετυχαίνει κανείς καλές προσφορές για όλον το κόσμο. Μια διαφορά με το booking.com είναι ότι ακόμη και για κρατήσεις με δωρεάν ακύρωση θα πρέπει να γίνει προπληρωμή μερικές μέρες πριν την άφιξη. Το έχω χρησιμοποιήσει για Ιαπωνία χωρίς πρόβλημα.
 

socratis

Member
Μηνύματα
18
Likes
9
Μπορώ πια να σας αποκαλώ "φίλους" αν και δεν γνωριζόμαστε απο κοντά, Φίλοι μου, taksidiara psuxi, panpan, marquis, serginio, σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες και την άμεση ανταπόκριση!!! Στο AGODA βρήκα το ξενοδοχείο με 30 ευρώ πιο φτηνά, όμως διαβάζοντας διάφορα φόρουμ κατάλαβα ότι αν και επιλέγεις να πληρώσεις στο ξενοδοχείο αυτοί δεσμέυουν το ποσό από την κάρτα σου και άλλοτε το παίρνουν ολόκληρο, αν τελικά εσυ ακυρώσεις την κράτηση έγκαιρα αυτοί θα σου επιστρέψουν το ποσό αλλά πολλές φορές με καθυστέρηση 20 ημερών και βάλε, όπως κάποιος έγραφε κάπου ότι του επέστρεψαν το ποσό με μορφή πιστωτικού voucher για να το εξαργυρώσει σε άλλη κράτηση, μετά απο αυτά αποφάσισα να μην ασχοληθώ με το AGODA. Θα περιμένω προτάσεις για μέρη που αξίζει να επισκευθεί κανείς στην Βαρκελώνη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom