Ολυμπιακοί αγώνες 2016

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Θα συμφωνήσω κι εγώ. Μίζερη δεν ήταν. Διαχρονικά από το 1896 ήταν η 5η πιο προσοδοφόρα συμμετοχή σε μετάλλια. Απλά η παρουσία μας το 2000 και το 2004 ήταν καλύτερες καθώς είχαμε δυναμική τόσο στο στίβο όσο και στην άρση βαρών. Υπαρχουν όμως χώρες που θα πρέπει να κλαίνε με μαύρο δάκρυ: μα 1 χάλκινο η Φινλανδία;
.......
Για μένα μεγάλοι κερδισμένοι οι Βρεττανοί που δεν έπαιζαν κι εντός έδρας.
Όντως και το ίδιο και η Αυστρία και η Πορτογαλία...1 χάλκινο και μόνο....Καλά για κάτι άλλες χώρες όπως ολόκληρη Χιλή το απόλυτο μηδέν σε μετάλλια, ασχολίαστο......

Και συμφωνώ επίσης για Βρετανούς.Είναι η χρονιά τους φέτος.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το σημαντικότερο στους Ολυμπιακούς Αγώνες δεν είναι η νίκη, αλλά η συμμετοχή και η ζωντανή απόδειξη είναι ο α-ξε-πέ-ρα-στος Ερικ Μουσαμπανί. Γνωστός και σαν Έρικ το χέλι, αν τον θυμόσαστε από το Σίδνει - εγώ δε μπορώ να τον ξεχάσω!
Κάπου διάβασα ότι έγινε προπονητής κολύμβησης στη χώρα του και έκλαψα!!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Εγω δεν κατάλαβα τα γυαλάκια γιατί τα φοράει αφού δεν βάζει το κεφάλι μέσα στο νερό.. τελικά χέλι μπορεί να είναι κολυμβητής δεν είναι...

Μου θύμισε ένα ανέκδοτο...
Σε αγώνα πόλο μια αφρικανική ομάδα (μη λέμε και ονόματα) με μια ευρωπαϊκή το σκόρ είχε φθάσει στο 30-0 υπέρ της ευρωπαϊκής ομαδας και ο αγώνας τελείωνε αλλά οι φίλαθλοι της αφρικ. ομάδας να φωνάζουν να ζητωκραυγάζουν και απορημένος ένας αντίπαλος φίλαθλος πάει και ρωτάει έναν:
"καλά ρε παιδιά τι ζητωκραυγάζετε συνέχεια, μας πήρατε τα αυτιά, ούτε ένα γκολ δεν βάλατε ;; "
και του απαντά ο άλλος " ναι αλλά δεν πνίγηκε κανείς σήμερα"...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Νέο σοκ με Δεβετζή, ντοπέ και στο Πεκίνο!
http://www.gazzetta.gr/other-sports/article/984535/neo-sok-me-devetzi-ntope-kai-sto-pekino
Μπράβο στους Αμερικάνους αθλητές που ποτέ δεν βρέθηκε ούτε ένας ντοπέ!!!
Αυτό δεν θα πρέπει ν' αποτελεί δικαιολογία για τους αθλητές που έχουν πιαστεί ντοπέ.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Αυτό δεν θα πρέπει ν' αποτελεί δικαιολογία για τους αθλητές που έχουν πιαστεί ντοπέ.
Φυσικά και δεν αποτελεί δικαιολογία, δεν νομίζω πως υπάρχει νοήμον άνθρωπος που να πιστεύει πως αυτά τα διαστημικά ρεκόρ γίνονται μόνο με το ταλέντο. Οι Αμερικανοί δεν δέχονται κανέναν έλεγχο ντόπινγκ, αλλά έχουν κατηγορήσει τους πάντες για τη χρήση απαγορευμένων ουσιών και όποιος αμφισβητεί την κυριαρχία τους απλά καταστρέφεται (περίπτωση Μπεν Τζόνσον, Κεντέρη, Θάνου, Ρώσοι στο Ριο...). Ας κάνουν 2 διοργανώσεις, μία για "κουμπωμένους" και μία για απλούς θνητούς-αθλητές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom