ΗΠΑ Αναζήτηση εισιτηρίων για Η.Π.Α.

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εκτός από την Norwegian πάντως οι λοιπές που πετούν απευθείας κοστίζουν το ίδιο (και ίσως λίγο παραπάνω) όπως και μια πτήση Αθήνα-Χ-Νέα Υόρκη σε εννιαίο εισιτήριο (τουλάχιστον βάσει μιας πρόχειρης αναζήτησς στο google flights για διάφορες ημερομηνίες).
Οι νορβηγοι δεν ειναι ραιαν, αψογη εταιρεια κ πρεπει να υπολογιζονται φυσικα. Και οταν μπαινει κ οικονομικο θεμα μια μικρη σταση στο ρευκιαβικ, η για πιο λουσο στο παρισι, δεν βλαπτει...
 

clairy_s

Member
Μηνύματα
22
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σμύρνη!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία!!!
Συμφορουμίτες βοήθεια!:)
Ετοιμάζουμε ταξίδι Νέα Υόρκη και Σικάγο. 31/1 με 14/1 . Οι πιο φτηνές πτήσεις που έχω βρει είναι μέσω Φρανκφούρτης ή Μονάχου με United ,με Lufthansa operated by United ή United operated by lufthansa αλλά διαβάζοντας κι εδώ και ρίχνοντας μια ματιά στα skytrax έχω φοβηθεί λίγο και δεν ξέρω τι να κάνω. Υπάρχουν κάποιες ακόμα επιλογές με κάποια παραπάνω χρήματα αξίζει τον κόπο;
Επίσης επειδή τα περισσότερα site δεν μου δίνουν επιλογές πολλαπλών προορισμών για να μπορέσω να τα κλείσω. Αν υπάρχει κάποια πρόταση για έγκυρο site θα ήταν πολύ ευπρόσδεκτη!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Συμφορουμίτες βοήθεια!:)
Ετοιμάζουμε ταξίδι Νέα Υόρκη και Σικάγο. 31/1 με 14/1 . Οι πιο φτηνές πτήσεις που έχω βρει είναι μέσω Φρανκφούρτης ή Μονάχου με United ,με Lufthansa operated by United ή United operated by lufthansa αλλά διαβάζοντας κι εδώ και ρίχνοντας μια ματιά στα skytrax έχω φοβηθεί λίγο και δεν ξέρω τι να κάνω. Υπάρχουν κάποιες ακόμα επιλογές με κάποια παραπάνω χρήματα αξίζει τον κόπο;
Επίσης επειδή τα περισσότερα site δεν μου δίνουν επιλογές πολλαπλών προορισμών για να μπορέσω να τα κλείσω. Αν υπάρχει κάποια πρόταση για έγκυρο site θα ήταν πολύ ευπρόσδεκτη!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Την Lufthansa σε τι ακριβώς την φοβάσαι;
 

clairy_s

Member
Μηνύματα
22
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σμύρνη!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία!!!
Την Lufthansa σε τι ακριβώς την φοβάσαι;
Η αλήθεια είναι πως μάλλον δεν ήμουν ακριβής!!

Την Lufthansa δεν την φοβάμαι! Μέχρι στιγμής οι πιο οικονομικές πτήσεις είναι είτε αποκλειστικά UNITED είτε Lufthansa που εκτελείται όμως από United.
Το ερώτημα είναι: αξίζει να δωσω κάτι παραπάνω για να την αποφύγω ή αν είναι lufthansa operated by united τα πράγματα είναι καλύτερα;
Να αναφέρω οτι μέσω airtickets για βαλιτσες με την United μου ζητάει να τους τηλεφωνήσω!!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Η αλήθεια είναι πως μάλλον δεν ήμουν ακριβής!!

Την Lufthansa δεν την φοβάμαι! Μέχρι στιγμής οι πιο οικονομικές πτήσεις είναι είτε αποκλειστικά UNITED είτε Lufthansa που εκτελείται όμως από United.
Το ερώτημα είναι: αξίζει να δωσω κάτι παραπάνω για να την αποφύγω ή αν είναι lufthansa operated by united τα πράγματα είναι καλύτερα;
Να αναφέρω οτι μέσω airtickets για βαλιτσες με την United μου ζητάει να τους τηλεφωνήσω!!
Μεταξύ των δύο θα προτιμούσα την Lufthansa.Για τις βαλίτσες της United δεν ξέρω κάτι.
 

deja vu

Member
Μηνύματα
125
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Καλημέρα. Σκεφτομαι το καλοκαίρι κάπου τέλη Ιουνίου με αρχές Ιουλίου να κάνω ταξίδι στην Νέα Υόρκη. Έχω αρχίσει εδώ και καιρό να ψάχνομαι για τα αεροπορικά εισιτήρια με άπειρες επιλογές και συνδιασμούς πτήσεων. Τελευταία παρατηρώ την απευθείας πτήση της Delta η οποία συγκεκριμένα σήμερα μου βγάζει 623 € απευθείας από Αθήνα. Με αντοπόκριση βρίσκω με 550 με British. Τι να κάνω να τα κλείσω ή να περιμένω;
Ξέρω ότι απάντηση δεν μπορεί να δωθεί εύκολα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Ακριβώς δεν μπορεί να δοθεί εύκολα.Γύρω στα 500 Ευρώ είναι μια καλή τιμή.Προσωπικά θα προτιμούσα British αν ή αναμονή της ανταπόκρισης είχε λογικές ώρες.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλημέρα. Σκεφτομαι το καλοκαίρι κάπου τέλη Ιουνίου με αρχές Ιουλίου να κάνω ταξίδι στην Νέα Υόρκη. Έχω αρχίσει εδώ και καιρό να ψάχνομαι για τα αεροπορικά εισιτήρια με άπειρες επιλογές και συνδιασμούς πτήσεων. Τελευταία παρατηρώ την απευθείας πτήση της Delta η οποία συγκεκριμένα σήμερα μου βγάζει 623 € απευθείας από Αθήνα. Με αντοπόκριση βρίσκω με 550 με British. Τι να κάνω να τα κλείσω ή να περιμένω;
Ξέρω ότι απάντηση δεν μπορεί να δωθεί εύκολα.
εγω τη δινω ευκολα. απο τα δυο που λες ασυζητητι Delta. μα συγκρινεται η απευθειας πτηση με οτιδηποτε αλλο? οχι βεβαια.και για 50-60Ε παραπανω ειδικα.
βεβαια για την τσεπη σου κρινεις εσυ, εχει και ουκρανους με 450. οτι ειναι κλεισε, ειναι υψηλη περιοδος και δυσκολα θα δεις χαμηλοτερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.224
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom