Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο: ερωτησεις ενός πρωτάρη

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
1. Για το πήγαινε στις 26/12, επειδή δε θα λειτουργεί το τρένο, θα πρέπει να πάρεις είτε το μετρό με μια αλλαγή στο Hammersmith και κόστος 12.4 λίρες για 4 άτομα, ή ταξί με κόστος ~80 ευρώ, είτε Uber με κόστος ~40-45 ευρώ.
Για την επιστροφή, βγάλε ΤΩΡΑ εισιτήρια με το heathrow express (για να προλάβεις το 90-day advance purchase discount). heathrowexpress.co.uk

2. Oyster κανονική pay-as-you-go, ή contactless κάρτα (χρειάζεσαι 4 διαφορετικές).
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
1. Για το πήγαινε στις 26/12, επειδή δε θα λειτουργεί το τρένο, θα πρέπει να πάρεις είτε το μετρό με μια αλλαγή στο Hammersmith και κόστος 12.4 λίρες για 4 άτομα, ή ταξί με κόστος ~80 ευρώ, είτε Uber με κόστος ~40-45 ευρώ.
Για την επιστροφή, βγάλε ΤΩΡΑ εισιτήρια με το heathrow express (για να προλάβεις το 90-day advance purchase discount). heathrowexpress.co.uk

2. Oyster κανονική pay-as-you-go, ή contactless κάρτα (χρειάζεσαι 4 διαφορετικές).
26/12 δεν θα λειτουργεί συγκεκριμένο τρένο η όλα; γιατί έχω βγάλει εισιτήρια 26/12 από gtw για farrigdon κ ανεφερε κανονικά δρομολογια
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
26/12 δεν θα λειτουργεί συγκεκριμένο τρένο η όλα; γιατί έχω βγάλει εισιτήρια 26/12 από gtw για farrigdon κ ανεφερε κανονικά δρομολογια
Αναφέρομαι συγκεκριμένα στο Heathrow Express.
 

Stylianos

Member
Μηνύματα
56
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
?
1. Για το πήγαινε στις 26/12, επειδή δε θα λειτουργεί το τρένο, θα πρέπει να πάρεις είτε το μετρό με μια αλλαγή στο Hammersmith και κόστος 12.4 λίρες για 4 άτομα, ή ταξί με κόστος ~80 ευρώ, είτε Uber με κόστος ~40-45 ευρώ.
Για την επιστροφή, βγάλε ΤΩΡΑ εισιτήρια με το heathrow express (για να προλάβεις το 90-day advance purchase discount). heathrowexpress.co.uk

2. Oyster κανονική pay-as-you-go, ή contactless κάρτα (χρειάζεσαι 4 διαφορετικές).


Ευχαριστώ Πολύ!!!!
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Καλησπέρα,

Εισιτήρια για παραστάσεις στο westend, πέραν του ticketmaster, έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο site?
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.812
Καλησπέρα,

Εισιτήρια για παραστάσεις στο westend, πέραν του ticketmaster, έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο site?
Καλησπέρα. Από το συγκεκριμένο site κλείνω σχεδόν κάθε χρόνο τα τελευταία χρόνια και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Μόνο πέρσυ καθυστέρησαν κάποιες μέρες να μου στείλουν στο email μου το voucher λόγω τεχνικού προβλήματος όπως μου είπαν.
http://www.uktickets.co.uk/

Πάντως πολύ καλό είναι και το παρακάτω, το οποίο συγκρίνει τιμές από πολλά sites εισιτηρίων, το οποίο και έχω χρησιμοποιήσει:
http://www.comparetheatretickets.com/les-miserables-tickets-36.html
 
Last edited:

theo211

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους σε δύο βδομάδες πετάω για Λονδίνο και λόγο δουλειάς δεν θα μπορέσω να κάτσω πάνω από 3 βραδιά... Θα προσπαθήσω να δω όσα περισσότερα μπορώ, αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμη την travel card με το 2for1 και την oyster πως λειτουργούν. Πρέπει να τα βγάλω και τα δύο;; ξέρω έχει απαντηθεί πολλές φορές αλλά εγώ ο κεφάλας δεν το έχω καταλάβει ακόμη. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;
Ευχαριστώ σε όλους εκ των προτέρων.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους σε δύο βδομάδες πετάω για Λονδίνο και λόγο δουλειάς δεν θα μπορέσω να κάτσω πάνω από 3 βραδιά... Θα προσπαθήσω να δω όσα περισσότερα μπορώ, αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμη την travel card με το 2for1 και την oyster πως λειτουργούν. Πρέπει να τα βγάλω και τα δύο;; ξέρω έχει απαντηθεί πολλές φορές αλλά εγώ ο κεφάλας δεν το έχω καταλάβει ακόμη. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;
Ευχαριστώ σε όλους εκ των προτέρων.
Διαβάζεις εδώ και αν έχεις απορίες ξαναρωτάς http://www.travelstories.gr/community/threads/oyster-or-travelcard.46468/
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Επίσης ένα άλλο που είχα χρησιμοποιήσει παλαιότερα ήταν το:

http://www.seetickets.com/
Το seetickets (όπως και το ticketmaster), σου δείχνει ξεκάθαρα που έχει διαθέσιμες θέσεις και τις επιλέγεις, σε αντίθεση με το lastminute όπου αναφέρει μόνο "Best Available", χωρίς να ξέρεις ακριβώς που.
Το uktickets που πρότεινε και ο vasnorth, σου αναφέρει ποιες θα κλείσεις αλλά όχι με τον ποιο λειτουργικό τρόπο (δεν ανοίγει διαδραστικό παράθυρο όπως στα άλλα).
Το σίγουρο είναι ότι αν θέλω μπροστινές θέσεις (σε Royal Circle), θα τσούξει!

Σας Ευχαριστώ και τους δύο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Το seetickets (όπως και το ticketmaster), σου δείχνει ξεκάθαρα που έχει διαθέσιμες θέσεις και τις επιλέγεις, σε αντίθεση με το lastminute όπου αναφέρει μόνο "Best Available", χωρίς να ξέρεις ακριβώς που.
Το uktickets που πρότεινε και ο vasnorth, σου αναφέρει ποιες θα κλείσεις αλλά όχι με τον ποιο λειτουργικό τρόπο (δεν ανοίγει διαδραστικό παράθυρο όπως στα άλλα).
Το σίγουρο είναι ότι αν θέλω μπροστινές θέσεις (σε Royal Circle), θα τσούξει!

Σας Ευχαριστώ και τους δύο.
Εκτός αν βασισθείς στα εισιτήρια της τελευταίας στιγμής που πέφτουν οι τιμές.Στα διάφορα κιόσκια στην πλατεία Leicester.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom