Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο: ερωτησεις ενός πρωτάρη

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Έτσουξε!!
225 ευρώ για 2 εισιτήρια (πρώτη σειρά σε Dress -Royal circle), μέσω Seetickets.
Αν τώρα βολέψει, θα κλείσω και για άλλη παράσταση από κοντά σε τυχόν εκπτωτικά σε TKTS ή στο θέατρο.
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Έτσουξε!!
225 ευρώ για 2 εισιτήρια (πρώτη σειρά σε Dress -Roayal circle), μέσω Seetickets.
Αν τώρα βολέψει, θα κλείσω και για άλλη παράσταση από κοντά σε τυχόν εκπτωτικά σε TKTS ή στο θέατρο.
Για ποια παράσταση μιλάμε;
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Για το Her Majesty's και το Φάντασμα της Όπερας είχα πάρει την ίδια μέρα απο πλατεία Leister, όπως είπε και ο @fotast πιο πάνω, (πριν 3-4 χρόνια όμως) σε πάρα πολύ καλή τιμή 30 με 35% πιο κάτω απο την κανονική και μάλιστα πλατεία και στο κέντρο (διάδρομο)... και αυτή την πληροφορία την είχα πάρει απο δω... τέλος Απρίλη πρωτομαγιά κάπου εκεί..
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
30 χρόνια και συνεχίζει..
Αν δεν έχουν αλλάξει οι ηθοποιοί θα αρχίσω να ανησυχώ.. εκτός και αν αναφέρεσαι για 5 χρόνια πίσω μόνο
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
30 χρόνια και συνεχίζει..
Αν δεν έχουν αλλάξει οι ηθοποιοί θα αρχίσω να ανησυχώ.. εκτός και αν αναφέρεσαι για 5 χρόνια πίσω μόνο
8-9 νομίζω.Και πάλι θα πρέπει να έχουν αλλάξει.Αν βρώ πρόγραμμα ίσως ποστάρω τους πρωταγωνιστές τουλάχιστον.
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Κλείνει 30 χρόνια σε λίγες μέρες και απο οτι φαίνεται θα πάει για μισό αιώνα...
Μπορεί να μην φτάσει τα χρόνια της ''Ποντικοπαγίδας'' που αισίως έχει ξεπεράσει τα 60!!!, βέβαια ποτέ κανείς δεν ξέρει, αλλά νομίζω ότι το ''Φάντασμα'' και οι ''Άθλιοι'' είναι από τις πιό δυνατές παραστάσεις που υπάρχουν τα τελευταία χρόνια στο Λονδίνο.
Στην πορεία όλων αυτών των χρόνων πολλοί σπουδαίοι ηθοποιοί έπαιξαν τους πρωταγωνιστικούς ρόλους, κάποιοι από αυτούς ήταν οι θρυλικοί Michael Crawford και Sarah Brightman, αλλά επειδή είχα την τύχη να δω το Φάντασμα με τους Ramin Carimloo (έναν Ιρανοκαναδό ηθοποιό με μεγάλη παρουσία στο μουσικό θέατρο) και την υπέροχη Sierra Boggess, πριν μερικά χρόνια όταν γιόρταζαν τα 25, μπορώ να πω ότι η παράσταση ήταν μοναδική και στις κριτικές που γράφτηκαν αναφέρουν ότι ίσως να ήταν η καλύτερη παρουσίαση του Φαντάσματος.
Χωρίς βέβαια να είμαι ο ειδήμων στο μουσικό θέατρο, η παράσταση αυτή όμως μου έχει μείνει ανεξίτηλη στη μνήμη, ίσως βέβαια να έπαιξε ρόλο ότι γιόρτασαν τα 25 χρόνια στο μοναδικό Royal Albert Hall.
Επισυνάπτω ένα απόσπασμα από τη βασική σκηνή, όχι από την παράσταση του Albert Hall γιατί ήταν copy protected στο YouTube, αλλά από μία που δόθηκε ένα χρόνο μετά.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Μπορεί να μην φτάσει τα χρόνια της ''Ποντικοπαγίδας'' που αισίως έχει ξεπεράσει τα 60!!!, βέβαια ποτέ κανείς δεν ξέρει, αλλά νομίζω ότι το ''Φάντασμα'' και οι ''Άθλιοι'' είναι από τις πιό δυνατές παραστάσεις που υπάρχουν τα τελευταία χρόνια στο Λονδίνο.
Στην πορεία όλων αυτών των χρόνων πολλοί σπουδαίοι ηθοποιοί έπαιξαν τους πρωταγωνιστικούς ρόλους, κάποιοι από αυτούς ήταν οι θρυλικοί Michael Crawford και Sarah Brightman, αλλά επειδή είχα την τύχη να δω το Φάντασμα με τους Ramin Carimloo (έναν Ιρανοκαναδό ηθοποιό με μεγάλη παρουσία στο μουσικό θέατρο) και την υπέροχη Sierra Boggess, πριν μερικά χρόνια όταν γιόρταζαν τα 25, μπορώ να πω ότι η παράσταση ήταν μοναδική και στις κριτικές που γράφτηκαν αναφέρουν ότι ίσως να ήταν η καλύτερη παρουσίαση του Φαντάσματος.
Χωρίς βέβαια να είμαι ο ειδήμων στο μουσικό θέατρο, η παράσταση αυτή όμως μου έχει μείνει ανεξίτηλη στη μνήμη, ίσως βέβαια να έπαιξε ρόλο ότι γιόρτασαν τα 25 χρόνια στο μοναδικό Royal Albert Hall.
Επισυνάπτω ένα απόσπασμα από τη βασική σκηνή, όχι από την παράσταση του Albert Hall γιατί ήταν copy protected στο YouTube, αλλά από μία που δόθηκε ένα χρόνο μετά.
Μπράβο που μας το θύμησες!Και εγώ με τον Ιρανοκαναδό το είδα.΄Οχι όμως στο Royal Albert Hall.
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Και εγώ με τον Ιρανοκαναδό το είδα.
Είναι πολύ μεγάλο ταλέντο ο τύπος! Εκτός από το Φάντασμα έχει παίξει και στους Άθλιους και μάλιστα εκτός από τον ρόλο του Jean Valjean και μερικούς από τους υπόλοιπους ρόλους σε διαφορετικές βέβαια παραστάσεις.
Σταματώ όμως εδώ γιατί φοβάμαι ότι έχω ξεφύγει και θα θεωρηθώ off topic.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom