Διαμονή στα Ιωάννινα;

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
Καλησπέρα σας παιδιά,

Καθώς γυρίσαμε από τις καλοκαιρινές μας διακοπές νομόζω σιγά σιγά είναι η ώρα να ψάχνουμε για τα Χριστούγεννα, έχετε κάποιο μέρος να προτείνετε για 3 μερούλες οικονομικό;
Σκέφτηκα τα Γιάννενα, θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάτι για διαμονή και ωραίο φαγητό.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων..
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Μέσα στα Γιάννενα;
Δεν ξέρω βέβαια το budget σου αλλά θα πρότεινα:

-Hotel Du Lac
-Φρόντζου Πολιτεία(ωραία θέα)
-Metropolis(στην καρδιά της πόλης-μικρό ξενοδοχείο πολυτελείας-ωραίο πρωϊνό-ένα θέμα με το parking υπάρχει,έχουν δικό τους απέναντι αλλά είναι λίγο δύσκολη η πρόσβαση λόγω πεζοδρόμων).
 

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
ooooo σ ευχαριστω πάρα πολύ!!!!!
ειναι φτηνή σαν πόλη;

Για ένα τριήμερο κάνει ή θα είναι κουραστικό;
Έχεις κάποιο άλλο μέρος να προετείνεις;
 

vaso1

Member
Μηνύματα
57
Likes
29
Θα παμε τωρα αρχες οκτωβρη γιαννενα για ενα σαββατοκυριακο..επειδη δε βρηκαμε ξενοδοχειο φτηνο και για τις δυο μερες θα μεινουμε στο αλεξιος τη μια και στο αρχονταρικι την αλλη...εχει μεινει κανεις να μου πει γνωμη; και γενικα θα ηθελα γνωμες για το που να παμε για ποτο η φαγητο...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
ooooo σ ευχαριστω πάρα πολύ!!!!!
ειναι φτηνή σαν πόλη;

Για ένα τριήμερο κάνει ή θα είναι κουραστικό;
Έχεις κάποιο άλλο μέρος να προετείνεις;
Για άλλα ξενοδοχεία δεν έχω προσωπική άποψη.

Ένα τριήμερο φθάνει ξεκούραστα.Μπορείς να πάς και εκδρομές(πχ Ζαγοροχώρια).
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
δε τρως όλη τη μερα μέσα σε αυτοκινήτο; γιατι μου είπαν οτι είναι λίγο γι αυτό.
Φυσικά για τα Ζαγοροχώρια αξίζει να μείνεις εκεί για να τα απολαύσεις καλύτερα.Αλλά και με ημερήσια απο τα Γιάννενα παίρνεις μια ιδέα μένοντας κάποιες ώρες εκεί.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Καταρχήν οικονομικό ξενοδοχείο και Χριστούγεννα είναι λίγο αντιφατικό... Πες μας όμως και πόσα μπορείτε να διαθέσετε για να προτείνουμε αναλόγως...
Τα ξενοδοχεία που πρότεινε ο fotast είναι πολύ ωραία (ειδικά το πρώτο), θα μπορούσατε όμως να διαθέσετε π.χ. 100-150€/βραδιά?
Αν έβρισκα για παράδειγμα το Grand Serai Χριστούγεννα στα 100€/βραδιά, θα το έκλεινα ασυζητητί, γιατί γι'αυτά που προσφέρει η τιμή θα ήταν εξαιρετική! Για τον περισσότερο κόσμο, ωστόσο, είναι απαγορευτική, ειδικά για διαμονή σε πόλη της Ελληνικής επαρχίας...
Επίσης να έχετε υπόψιν σας ότι ορισμένα ξενοδοχεία την περίοδο των γιορτών απαιτούν κατ'ελάχιστον 3 διανυκτερεύσεις
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Θά πρότεινα και το Epirus Palace που είναι λίγο έξω απο την πόλη.Πιθανόν να έχει καλύτερες τιμές καθώς είναι τεράστιο και ίσως γεμίζει δύσκολα.Αλλά δουλεύει πολύ με γκρουπ.
 

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
Καλησπέρα παιδιά.
Τελικά καταλήξαμε Θεσσαλονική,
Ευχαριστώ πάρα πολύ..
 
Last edited by a moderator:

mistounou

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Γειά σας, υπάρχει κάποιος που επισκέφθηκε πρόσφατα το Grande Serai στα Ιωάννινα, να μας πει τις εντυπώσεις του; Έκλεισα για τρεις μέρες μια καλή προσφορά που βρήκα και μάλιστα χωρίς δεύτερη σκέψη. Πήγα, όμως, εκ των υστέρων να δω κριτικές από περιέργεια και τα βλέπω αμφιλεγομενα τα πράγματα. Σε γενικές γραμμές, σου δίνεται η εντύπωση ότι δεν ανταποκρινεται η ποιότητα των υπηρεσιών στα πέντε αστέρια του. Με παραξενεύει, επίσης, που δεν απαντούν σε καμία κριτική (πχ λέει κάποιος ότι σερβίρουν προτηγανισμενες πατάτες στο δείπνο και φαντάζομαι ότι εφόσον δεν απαντούν σε αυτό ότι είτε τις σερβίρουν, είτε αδιαφορούν για την φήμη τους, ώστε να πουν ότι δεν ισχύει αυτό ,στην περίπτωση που δεν ισχύει ).

Έχω προβληματιστει πολύ διότι δίπλα σε όλα αυτά υπάρχουν και πολύ καλες κριτικές. Γνωρίζει κάποιος τι ισχύει;

Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.791
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom