Τσεχική Δημοκρατία Διαμονή στην Πράγα

PenelopeApos

Member
Μηνύματα
73
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία, Περσία
καλησπέρα και τα 2 είναι κεντρικότατα.... εγώ (πρώτα φυσικά θα είχα τσεκάρει και τις κριτικές τους στο tripadvisor) θα επέλεγα το 2ο είναι πολύ κοντα στην κεντρική πλατεία
 

ulini

Member
Μηνύματα
57
Likes
20
Καλησπέρα σε όλους

Είμαστε έτοιμοι για να τριήμερο στη Πράγα έχω διαβάσει αρκετά και νομίζω ότι θα περάσουμε τέλεια άλλα θα ήθελα την βοήθειά σας για την διαμονή.
Είμαστε ανάμεσα σε δυο ξενοδοχεία από αυτά που μας πρότεινε το πρακτορείο.
Και τα δυο ειναι στο κεντρο ποιος ομως να επιλεξουμε?
http://www.booking.com/hotel/cz/ibis-praha-old-town.el.html

http://www.booking.com/hotel/cz/astoria.el.html?aid=311101;label=hotel-77400-cz-Xkbas_5wgQ1qlP5VTG2duQS26948890577:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg:fi:tiaud-146342138710:kwd-2861500604:lp9061579:li:dec:dm;sid=6d5c335d0c536b62da21db87fc60b8df;dest_id=-553173;dest_type=city;dist=0;room1=A,A;sb_price_type=total;srfid=eed69ca1ef2479e3c5fda4747d509ac15b1a7f27X1;type=total;ucfs=1&
Με μια γρήγορη ματιά και τα 2 είναι κεντρικά και στην ίδια τοποθεσία . Διάβασε λίγο τα σχόλια στο booking και στο tripadvisor και δες φωτογραφίες . Αν δεν έχουν και διαφορά στη τιμή διάλεξε αυτό που σου αρέσει πιο πού. Ίσως να επέλεγα το Ibis που δείχνει πιο καινούργιο .
 

xrusa_89

Member
Μηνύματα
21
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Βουκουρέστι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα!!
Τέλος Φεβρουαρίου έχω προγραμματίσει ταξίδι στην Πράγα! Λέω να επιχειρήσω να κλείσω διαμέρισμα μέσω airbnb. Έχω διαβάσει όλα τα σχόλια σας και είναι πολύ χρήσιμα. Αλλά καλού κακού αν έχει κανείς να προτείνει κάτι θα με βοηθούσε πολύ! Ευχαριστώ! :)
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Καλησπέρα!!
Τέλος Φεβρουαρίου έχω προγραμματίσει ταξίδι στην Πράγα! Λέω να επιχειρήσω να κλείσω διαμέρισμα μέσω airbnb. Έχω διαβάσει όλα τα σχόλια σας και είναι πολύ χρήσιμα. Αλλά καλού κακού αν έχει κανείς να προτείνει κάτι θα με βοηθούσε πολύ! Ευχαριστώ! :)
Σε αυτό μείναμε πριν 2-3 εβδομάδες, πάρα πολύ καλό και μοντέρνο στην mala strana. Μονο αρνητικό το αδύναμο wi-fi

https://www.airbnb.gr/rooms/12425326
 

Hope.19

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
ταξιδιώτες...ποια περιοχή λοιπόν προτείνετε για διαμονή στην Πράγα? Θα είμαι εκει τον Ιούνιο για 2 μέρες.
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
529
Likes
2.600
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Ακριβώς,οσες φορες πήγαμε δέν το μετανιωσαμε. Υπάρχουν πολλες καλες επιλογες ,τιμες κτλ .
 

spiros_ts23

Member
Μηνύματα
56
Likes
17
Ψάχνω να κλείσω για Πράγα. Έχετε να μου προτείνετε κανένα ξενοδοχείο να είναι καλό και να βρίσκεται σε προνομιακή θέση όσων αγορά αξιοθέατα και μαγαζιά;
 

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Κι εμείς σε αυτό μείναμε. Πράγματι πολυ ωραίο ξενοδοχείο, σε ιδανική τοποθεσία, μόνο 10 λεπτά από την κεντρική πλατεία με το ρολόι.
Επίσης στην επόμενη γωνία πηγαίνοντας προς την πλατεία έχει μπυραρία Staropramen, με πάμφηνες μπύρες (λιγότερο από 1,5 ευρώ το pint) και νόστιμο φαγητό.
 

Maraki_p

Member
Μηνύματα
37
Likes
36
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Εγώ είχα πάει τον Απρίλιο και έμεινα στο Clarion Hotel Prague City. Είναι πολύ κοντά σε δύο πλατείες: Wenceslas και Namesti Miru. Απέχει ούτε 2 λεπτά από τον σταθμό I.P. Pavlova του μετρό (κόκκινη γραμμή) και τραμ (περνάει το τραμ 22 το οποίο κατευθύνεται προς τη Malastrana και τη συνοικία του κάστρου, το τραμ 6 που κατευθύνεται προς τη Namesti Republiky - Πύλη πυρίτιδας και από εκεί είναι εύκολο και γρήγορο το να βρεθείς στην πλατεία της παλιάς πόλης) και περίπου 5 λεπτά από το σταθμό του μετρό Namesti Miru (πράσινη γραμμή). Εμείς πάντως είχαμε περπατήσει και από το ξενοδοχείο μέχρι την πλατεία της παλιάς πόλης και με πολύ αργό περπάτημα και βγάζοντας φωτογραφίες μας πήρε 30 λεπτά. Στην ευθεία που είναι το ξενοδοχείο έχει ένα τύπου περίπτερο από όπου μπορείτε να προμηθευτείτε εισιτήρια, νερό, τσιγάρα. Στην γωνία έχει KFC και Mc Donalds για ώρα ανάγκης και κάτι γρήγορο μιας και μένουν ανοιχτά μέχρι αργά. Κοντά επίσης έχει ένα Tesco. Γενικά σαν γειτονιά είναι καλή, δε φοβάσαι να περπατήσεις το βράδυ. Το ξενοδοχείο επίσης πολύ καλό, καθαρό, με άνετα δωμάτια, φιλικό προσωπικό και καλό πρωινό.
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
142
Likes
99
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
Καλησπέρα σε όλους.Κάποια πρόταση για ξενοδοχείο στην Πράγα για τέλη Οκτώβρη;Κεντρικά εννοείται για να την γυρίσουμε με τα πόδια .Συγνώμη που ανοίγω χιλιοειπομένο θέμα απλά όλες οι προτάσεις από ότι είδα είναι καιρό πριν .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.715
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom