Τσεχική Δημοκρατία Πράγα απορίες...

Kallye

Member
Μηνύματα
7
Likes
4
Καλησπερα. Θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποια αεροπορικη εταιρια που πεταει απευθειας απο θεσσαλονικη για Πραγα. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Καλησπερα. Θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποια αεροπορικη εταιρια που πεταει απευθειας απο θεσσαλονικη για Πραγα. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Κι εγω απο Θεσσαλονικη θα πεταξω με aegean αλλα μεσω Αθηνας...απο οσο ξερω ομως για περιοδο χριστουγεννων βγαζει δρομολογια η astra airlines...παρε ενα τηλ και ρωτα να σου πουν περισσοτερα γιατι στο site δεν εχει κ πολλα!!!
 

enlamineur

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πραγα!
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΦΡΙΚΗ
Θα επισκεφτω την Πραγα 12-16 Δεκεμβρη και θα ηθελα οσες περισσοτερες πληροφοριες εχετε σχετικα με:
1)καλυτερες μπυραριες,ζαχαροπλαστεια,fast food,εστιατορια και φυσικα jazz bar!
2)μονοημερη Δρεσδη ή Τσεσκυ Κρουμλοβ? και με τι;;
3)αξιζει να παρακολουθησω μαυρο θεατρο; εχω ηδη κλεισει και εισητιρια για οπερα!
4)υπαρχει πιθανοτητα να χιονιζει;;;
Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!:):lol:
 

Kate...

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας!θα ηθελα να κανω μια ερώτηση..Σκεφτομαι να επισκεφτώ την Πραγα 2-6 Ιανουαρίου!Ξερει κανεις αν η πόλη θα ειναι ακομα στολισμένη ;Οι χριςτουγεννιατικες αγορες θα υπάρχουν ακομα;
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
106
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Kαλησπέρα! Σε ποιο σημείο ακριβώς πρέπει να πάω για να πάρω το τελεφερικ και να ανέβω στον πύργο του Πέτριν? Ευχαριστώ!
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Kαλησπέρα! Σε ποιο σημείο ακριβώς πρέπει να πάω για να πάρω το τελεφερικ και να ανέβω στον πύργο του Πέτριν? Ευχαριστώ!
σκεψου οτι θα πρεπει να περασεις την γεφυρα του καρολου και να πας προς κατευθυνση προς το παλατι που λεμε.φυσικα δεν ξερω που θα μενεις.αν εισαι στην παλια πολη δλαδη πρεπει να πας απ την <απεναντι>πλευρα.και οπως περασεις συνεχιζεις κανονικα ευθεια οπως σε παει η κεντρικη λεωφορος και θα το δεις στο δεξι σου χερι..
 

chrysalan

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα και απο εμένα,

πάμε ταξίδι του μέλιτος τον Οκτώβριο για 3 ημέρες και θα ήθελα να μου πείτε ποια αξιοθέατα δεν πρέπει να χάσουμε. ρωτώ γιατί έχω μπερδευτεί με τόσα που έχω διαβάσει και δεν θέλω να χάσω κάτι αλλα ούτε και να ξεποδαριαστούμε όλη μερα :lol::lol::lol:

επίσης αυτο το ξενοδοχείο πως σας φαίνεται απο θέμα απόστασης?

https://www.booking.com/hotel/cz/b-...m;sid=637fb0e027f76ce070aa1de4b1bbf040;dcid=2

αν έχετε και κάποια άλλη πρόταση στο ίδιο budjet ευχαρίστως να την ακούσω!

σας ευχαριστώ πολυ πολυ!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Τόσες ιστορίες έχεις για Πράγα. Σε 3 μέρες άνετε βλέπει ΟΛΑ τα αξιοθέατα στην Πράγα. Με λίγη όρεξη, κάνεις και μονοήμερη εκδρομή κάπου.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
αν είναι το prague city είναι αρκετά μακριά..έχει άπειρα ξενοδοχεία μέσα στην πόλη..για 3 μέρες κρίμα να μην είσαι κέντρο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

onoma meloys

Member
Μηνύματα
70
Likes
25
Καλησπέρα,καλησπέρα ενδεχεται να ταξιδεψουμε στην Πραγα με το ετερον ημιση αρχες δεκεμβριου(ξερω νωρις απο τωρα,αλλα προσπαθουμε να κλεινουμε νωρις για να μειωνουμε το κοστος) και ερωταω λοιπον:Αξιζει να κλεισουμε prague 1 και μονο ή να εξετασουμε και τις διπλα περιοχες;Απο συγκοινωνιες πως παει;
 

Spy_I

Member
Μηνύματα
67
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Τόσες ιστορίες έχεις για Πράγα. Σε 3 μέρες άνετε βλέπει ΟΛΑ τα αξιοθέατα στην Πράγα. Με λίγη όρεξη, κάνεις και μονοήμερη εκδρομή κάπου.
Θανάση..Φεύγουμε και με εμείς με την φίλη μου για 4 μέρες Πράγα στις 28 Οκτωβρίου.. Εγώ θέλω να πάω μονοήμερη γιατί διάβασα και από εδώ ότι 3 μέρες είναι αρκετές στη Πράγα.. Που είναι καλά να πάμε δεδομένου και της χαμηλής θερμοκρασίας? _είμαστε και κρυουλιάρες-
Και δυστυχώς θεωρεί και πολλές τις 6 ώρες κ βάλε πήγαινε έλα με λεωφορεία για μονοήμερη.. Τι κάνω? που πάω? Δώσε μου τα φώτα σου :reading:
 

PenelopeApos

Member
Μηνύματα
73
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία, Περσία
"Και δυστυχώς θεωρεί και πολλές τις 6 ώρες κ βάλε πήγαινε έλα με λεωφορεία για μονοήμερη.. Τι κάνω? που πάω? "


Γενικά προσωπικά εγώ θα πρότεινα Cesky Krumlov αλλά αν δεν θέλεις να πάς "τόσο" μακριά εδώ μπορείς να βρείς κάποιες εναλλακτικές :
http://www.travel2prague.gr/gr/ekdromes-stin-tsechia/kastra-voimias-karlste-n-karlstejn.html
http://www.travel2prague.gr/gr/ekdromes-stin-tsechia/koytna-chora-kutna-hora.html
http://www.travel2prague.gr/gr/ekdromes-stin-tsechia/kastra-voimias-krivoklat-krivoklat.html

Και θα προσέθετα μόνο το εξής ...όντως σε 3 ημέρες έχεις δει τα αξιοθέατα στην Πράγα....αν θέλεις όμως να μη "ταλαιπωρηθείς" με εκδρομές.. πίστεψε με και η 4η μέρα για να την περπατήσεις στενάκι -στενάκι είναι μοναδική .... να νιώσεις περισσότερο τον παλμό και την ατμόσφαιρα της πόλης χωρίς την τρεχάλα του να προλάβεις να δείς όλα τα αξιοθέατα .... Η συγκεκριμένη πόλη έχει φοβερή ατμόσφαιρα που αξίζει να την βιώσεις (στο λέω εγώ που την έχω επισκεφθεί 3 φορές και πάλι την νοσταλγώ ...)

Καλά να περάσεις
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.277
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom