Γαμήλιο Ταξίδι τον Ιούλιο...Που ???

elinakrpd

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Καλημέρα , χαίρομαι πάρα πολύ που έγινα μέλος μιας τέτοιας ομάδας!!Πρόκειται κι εγώ να ταξιδέψω τέλος Ιουλίου του 2017 όμως και εννοείται πως το γαμήλιο ταξίδι το περιμένω πως και πως!!!Έχω φάει άπειρες ώρες να ψάχνω προορισμούς εξωτικούς αλλά να έχουν καλοκαίρι μαζί με εμάς!!Κοιτάμε και Χαβάη-Los Angeles,Τανζανία-Ζανζιβάρη και γενικότερα θέλουμε και τη χαλάρωση με spa και ολα αυτά αλλα και να έχουμε κάτι να δούμε-κάνουμε!!Οι μέρες λέμε να είναι γύρω στις 10-12 και τα χρήματα σε λογικά πλαίσια αν και γι΄αυτό κοιτάμε από νωρίς για να κάνουμε έναν οικονομικό προγραμματισμό!!Φαντάζομαι τέλειες εξωτικές παραλίες,με spa και να μπορούμε να δούμε και κάτι γιατί τόσες μέρες μόνο στο ξενοδοχείο θα βαρεθούμε!!!!Αν και διαβάζω οτι λιγο πολύ έχουν γίνει αντίστοιχες συζητήσεις, όποιος έχει να προτείνει κάτι μου λέει!!!Ευχαριστώωωωωω
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Καλημέρα , χαίρομαι πάρα πολύ που έγινα μέλος μιας τέτοιας ομάδας!!Πρόκειται κι εγώ να ταξιδέψω τέλος Ιουλίου του 2017 όμως και εννοείται πως το γαμήλιο ταξίδι το περιμένω πως και πως!!!Έχω φάει άπειρες ώρες να ψάχνω προορισμούς εξωτικούς αλλά να έχουν καλοκαίρι μαζί με εμάς!!Κοιτάμε και Χαβάη-Los Angeles,Τανζανία-Ζανζιβάρη και γενικότερα θέλουμε και τη χαλάρωση με spa και ολα αυτά αλλα και να έχουμε κάτι να δούμε-κάνουμε!!Οι μέρες λέμε να είναι γύρω στις 10-12 και τα χρήματα σε λογικά πλαίσια αν και γι΄αυτό κοιτάμε από νωρίς για να κάνουμε έναν οικονομικό προγραμματισμό!!Φαντάζομαι τέλειες εξωτικές παραλίες,με spa και να μπορούμε να δούμε και κάτι γιατί τόσες μέρες μόνο στο ξενοδοχείο θα βαρεθούμε!!!!Αν και διαβάζω οτι λιγο πολύ έχουν γίνει αντίστοιχες συζητήσεις, όποιος έχει να προτείνει κάτι μου λέει!!!Ευχαριστώωωωωω
Καλως ηρθες elinakrpd. Δυστυχως δεν μπορω να απαντησω αμεσα στην ερωτηση σου αλλα εχω να σου προτεινω για αρχη - εκτος εαν το εχεις ηδη κανει - να ριξεις μια ματια στην κατηγορια ''Ταξιδιωτικες ιστοριες'' στο φορουμ για να παρεις ιδεες.
Εγω ξεκιναω τα ταξιδια μου παντοτε απο εκει!
Σου ευχομαι καλη επιτυχια στα σχεδια σου :)
 

elinakrpd

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Καλημέρα, σκεφτόμουν να ξεφύγω από την κλασική επιλογή χωρίς βέβαια να το έχω αποκλείσει!!Κάποιοι γνωστοί μου πάντως που είχαν πάει δεν έμειναν ευχαριστημένοι και μου είπαν ότι οι θάλασσες ήταν πολύ βρώμικες!!Ευχαριστώ πολύ παντως :)

Καλως ηρθες elinakrpd. Δυστυχως δεν μπορω να απαντησω αμεσα στην ερωτηση σου αλλα εχω να σου προτεινω για αρχη - εκτος εαν το εχεις ηδη κανει - να ριξεις μια ματια στην κατηγορια ''Ταξιδιωτικες ιστοριες'' στο φορουμ για να παρεις ιδεες.
Εγω ξεκιναω τα ταξιδια μου παντοτε απο εκει!
Σου ευχομαι καλη επιτυχια στα σχεδια σου :)
Καλημέρα,ευχαριστώ πολύ για την πρόταση σου, θα το δώ :)
 
Last edited by a moderator:

Despinadmk

Member
Μηνύματα
288
Likes
1.122
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα... <3
Ειναι παραξενος ο μηνας που θελετε να πραγματοποιησετε το ταξιδι σας γιατι σε πολλους εξωτικους προορισμους υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα βροχης. Στην ιδια φαση αναζητησης ειναι και η φιλεναδιτσα μου που εδω και δυο μηνες, καθημερινα μου λεει διαφορετικο προορισμο. Ξεκινησε απο 16 επιλογες...(μετρημενες) και αισιως τις μειωσε σε: Νησους Κειμαν, Μπαχαμες, Σρι Λανκα και Αγιο Δομηνικο. Παρε χαρτι και μολυβι και ξεκινα το διαβασμα!
 

elinakrpd

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
αχαχαχαχαχα νομίζω ότι καπως έτσι στην ίδια φάση είμαι κι εγώ ευχαριστώ πάρα πολύ :)

Ειναι παραξενος ο μηνας που θελετε να πραγματοποιησετε το ταξιδι σας γιατι σε πολλους εξωτικους προορισμους υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα βροχης. Στην ιδια φαση αναζητησης ειναι και η φιλεναδιτσα μου που εδω και δυο μηνες, καθημερινα μου λεει διαφορετικο προορισμο. Ξεκινησε απο 16 επιλογες...(μετρημενες) και αισιως τις μειωσε σε: Νησους Κειμαν, Μπαχαμες, Σρι Λανκα και Αγιο Δομηνικο. Παρε χαρτι και μολυβι και ξεκινα το διαβασμα!
τανζανια-ζανζιβαρη εχει κοιταξει??σκεφτομουν και αυτον τον προορισμο ή χαβαη-λος αντζελες ,πες της να τα δει και αυτα και οποιος εχει κάποια γνώμη για αυτούς τους προορισμους ας μας πει!!Ευχαριστώ και πάλι :)
 
Last edited by a moderator:

dove

Member
Μηνύματα
25
Likes
4
Για να μην ανοιγω αλλο θέμα μιας και εμείς καπου τοτε λέμε να πάμε, σκεφτομαστε Σρι Λανκα & Μαλδιβες,μιας και από ότι ειδα ο καιρός δεν είναι κακός εκείνη την περίοδο. Τι λέτε κ εσεις ?Βεβαια δεν έχουμε αποκλεισει Τανζανια-Ζανζιβαρη ή ίσως Μοζαμβικη Μαδαγασκαρη.
 

elinakrpd

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Για να μην ανοιγω αλλο θέμα μιας και εμείς καπου τοτε λέμε να πάμε, σκεφτομαστε Σρι Λανκα & Μαλδιβες,μιας και από ότι ειδα ο καιρός δεν είναι κακός εκείνη την περίοδο. Τι λέτε κ εσεις ?Βεβαια δεν έχουμε αποκλεισει Τανζανια-Ζανζιβαρη ή ίσως Μοζαμβικη Μαδαγασκαρη.
Καλησπέρα, ωραία μέρη για ταξίδι! !εμείς τελικά μάλλον θα αλλάξουμε προορισμό. ..λόγω αδειών! !μάλλον μετά το γάμο θα πάμε 1 εβδομάδα καννες-Μόντε Κάρλο και τον Αύγουστο σε κάποιο ελληνικό νησί! !!Υπάρχουν αρκετές συζητήσεις που θα σου δώσουν πολλές πληροφορίες! !!εμένα με βοήθησε πολύ! !! ;)
 

ΧαράΠ

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Παιδιά καλησπέρα!!!
Είμαι νέα στο φόρουμ και ζητώ τη βοήθεια και την πείρα σας !
Τον Ιούλιο παντρευόμαστε και εδώ και αρκετό καιρό ψάχνουμε (χωρίς αποτέλεσμα) τον ιδανικό προορισμό για το γαμήλιο ταξίδι μας .
Αρχικά να σας πω πως το budget μας είναι γυρω στα 1.100/ άτομο για αεροπορικά,ξενοδοχείο και φόρους.
Στη διάθεσή μας έχουμε σίγουρα 1 εβδομάδα.
Γενικότερα εκτός Ελλαδας δεν έχουμε επισκεφτεί πολλά μέρη.
Θέλουμε ένα μέρος (εκτός Ελλάδος ) για χαλάρωση και ρομάντζο... και το βασικότερο όμορφες παραλιες και πράσινο...φύση φύση φύση...
Γενικά θα προτιμούσαμε ενα ασφαλές μέρος όπου θα είναι οικονομικό το κόστος ζωής ώστε να απολαύσουμε μασάζ,φαγητό και ψώνια...
Το ξέρω ότι ίσως ζητάμε πολλά...αλλά ελπίζω να υπάρχει κάποια καλή πρόταση!!!
Υ.Γ. Συγνώμη αν σας κούρασα!!!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Με το καλο! Προτείνω Βαλεαρίδες νήσους, Μαγιόρκα ή Μινόρκα που είναι πιο μικρή και πιο κατάλληλη για ζευγάρια. Πολύ ωραίες θάλασσες, οικονομικά ξενοδοχεια που μπορείς να βρεις και με διατροφή. Αν νοικιάσετε αυτοκίνητο,μπορείτε να γυρίσετε το νησί, τα χωριά και τις παραλίες του. Βρίσκεις φθηνές πτήσεις με Easy jet μέσω Ιταλιας, αλλά και με Vueling νομιζω μέσω Ισπανίας.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Αν το budget που έθεσες είναι μόνο για αεροπορικά και διαμονή, θα σου πρότεινα Ταυλάνδη. Τα αεροπορικά ενδεχομένως να είναι τσιμπημένα αυτήν την εποχή, αλλά η διαμονή είναι φυσικά λιγότερο ακριβή από την Ευρώπη, το ίδιο και τα λοιπά έξοδα (φαγητό, μασάζ κλπ.). Συν τοις άλλοις είναι πιο ιδιαίτερος προορισμός...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom