2016. Πού πάμε;

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Βρε παιδιά τι ποστάρετε για το 2017 ακόμα δε τελείωσε το 2016!!

Λοιπόν μόλις έκλεισα να πάω ένα τριήμερο το άλλο Σ/Κ στα Κύθηρα και το τριήμερο της 28ης Οκτωβρίου κανόνισα ένα Σάλτσμπουργκ (μέσω Μονάχου) :clap:

Γενικά το "ξεφτίλισα" φέτος με τα ταξίδια... Μ΄αρέσει που έλεγα ότι λόγω πολλών εξόδων στο καλοκαιρινό μου ταξίδι ΗΠΑ θα αργήσω να ξαναπάω εξωτερικό :haha:

Αλλά υπολόγισα χωρίς το "μικρόβιο" :rolleyes:
 

unerhort

Member
Μηνύματα
18
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Πρώτη φορά στη Ρώμη και μόνη μου:rolleyes-80:. Φθάνω στο Ciampino στις 8 Οκτωβρίου ώρα 21.00 και θα μείνω στο Trastevere εδώ www.orsamaggiorehostel.com.

Μου είπαν από το χόστελ να πάρω το λεωφορείο Νο 64 και να κατέβω στη Piazza della Rovere. Αν και διαβάζω πως η περιοχή είναι ασφαλής, επειδή θα έχει νυχτώσει μια ανησυχία (μην πω δυο - τρεις) την έχω :eek:. Τώρα θα μου πείτε αφού φοβάσαι που πας; Ααααλο αυτό! :lol:

Η γνώμη σας;
πιστεύω ότι χρειάζεσαι σωματοφύλακα αλλά και ξεναγό!μπορώ να στα προσφέρω και τα δύο αμισθί.Το μόνο που θα μου καλύψεις είναι τα έξοδα μεταφοράς,διαμονής και ένα γεύμα τη μέρα!
χαχαχαχαχαχα

πέρα από τη πλάκα τι ωρα διάλεξες βρε Ντίνα μου???
τεσπα,η μόνη περιοχή που χρειάζεται να φοβάσαι λιγάκι το βράδυ είναι το termini.
από εκεί και πέρα επειδή είναι πρώτη φορά στη Ρώμη,για μένα δώσε 10€ παραπάνω πάρε το minibus που πρότεινε η φιλενάδα μας,έτσι για να σου φυγει το αγχος και να ευχαριστηθεις το ταξιδάκι σου!
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
δες εδω : https://www.getyourguide.com/rome-l...xTk54Hs9oNU1j8st7LZqPOYIMcWcZtjTdEaAj4h8P8HAQ μπορεις να βρεις κατι ανάλογο απο Ciampino , εγω ειχα χρησιμοποιησει αυτην την εταιρεία , κοστιζει 7-10 ευρώ /άτομο αν θυμάμαι καλά.
Πηνελόπη σε ευχαριστώ πάααρα πολύ και για την πληροφορία και για την άμεση ανταπόκριση. Θα το δώ.:)

Το μόνο που θα μου καλύψεις είναι τα έξοδα μεταφοράς,διαμονής και ένα γεύμα τη μέρα!
Για τη μεταφορά και τη διαμονή συμφωνώ, για τα γεύματα το σκέφτομαι γιατί δεν ξέρω πόσο τρώς :haha::haha:

τι ωρα διάλεξες βρε Ντίνα μου???
Να σου εξηγήσω: Ξυπνάω ένα πρωί στις 5 και μου φταίνε όλα (οικογένεια... φίλοι... η άτιμη κοινωνία...).
Λέω: Δεν πάω ένα ταξίδι στη κολλητή στο Άστρος Κυνουρίας; Και μετά λέω: Γιατί στο Άστρος και όχι στη .... Ρώμη?:rolleyes-80:
Βγάζω το πιο φθηνό εισιτήριο και μετά ..... αρχίζω να σκέφτομαι.
 

PenelopeApos

Member
Μηνύματα
73
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία, Περσία
Να σου εξηγήσω: Ξυπνάω ένα πρωί στις 5 και μου φταίνε όλα (οικογένεια... φίλοι... η άτιμη κοινωνία...).
Λέω: Δεν πάω ένα ταξίδι στη κολλητή στο Άστρος Κυνουρίας; Και μετά λέω: Γιατί στο Άστρος και όχι στη .... Ρώμη?:rolleyes-80:
Βγάζω το πιο φθηνό εισιτήριο και μετά ..... αρχίζω να σκέφτομαι.
είσαι το ίνδαλμα μου !!!!!!!! Δεν έχω επιχειρήσει ποτέ κάτι παρόμοιο.... πιστεύω η Ρώμη ότι θα εκτονώσει πλήρως τα αρνητικά συναισθήματα ! Καλό ταξίδι....
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
πιστεύω ότι χρειάζεσαι σωματοφύλακα αλλά και ξεναγό
Τώρα που άρχισα να σκέφτομαι, άρχισα και να αγχώνομαι :haha::haha:
Ευτυχώς που είστε και εσείς εδώ!
Και σωματοφύλακες και ξεναγοί και παρέα :)

είσαι το ίνδαλμα μου !!!!!!!! Δεν έχω επιχειρήσει ποτέ κάτι παρόμοιο.... πιστεύω η Ρώμη ότι θα εκτονώσει πλήρως τα αρνητικά συναισθήματα ! Καλό ταξίδι....
Σε ευχαριστώ πολύ, καλή μου! Με βοηθάς! :)
Πάντως για όλα υπάρχει η πρώτη φορά. Και επειδή στη ζωή μου έχω μετανοιώσει για πολλά, αλλά κυρίως για όσα ΔΕΝ έκανα, αυτή τη φορά θα πάρω μαζί μου τη Ντίνα που ανησυχεί και θα πάμε!!! :)
Θα σας τα πω όταν γυρίσω.
 
Last edited by a moderator:

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
@Dina Z και μόνο που διάλεξες να πας στην Ρώμη είναι το καλύτερο αγχολυτικό. για το μόνο πράγμα που θα αγχώνεσαι θα είναι που θα περνάν οι μέρες και θα πρέπει να εγκαταλείψεις αυτή την υπέροχη πόλη.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
και μόνο που διάλεξες να πας στην Ρώμη είναι το καλύτερο αγχολυτικό.
Συμφωνώ. Γι αυτό κι εγώ αντί να το ρίξω στο τσιγάρο, στο φαί, στα ηρεμιστικά λέω: Δεν πάει στο καλό, θα φύγω :haha::haha:
 

unerhort

Member
Μηνύματα
18
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
κοίτα Dina Z τα έχω τα κιλάκια μου...και υπάρχει λόγους που έχω τα κιλάκια αυτά..
χαχαχαχαχαχα
απο εκεί και πέρα μην αγχώνεσαι,όλα είναι η πρώτη σκ'εψη για το άγνωστο..
με το που πατήσεις το πόδι σου μετά από 10 λεπτά θα καταλάβεις τι παίζει
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
κοίτα Dina Z τα έχω τα κιλάκια μου...και υπάρχει λόγους που έχω τα κιλάκια αυτά..
χαχαχαχαχαχα
απο εκεί και πέρα μην αγχώνεσαι,όλα είναι η πρώτη σκ'εψη για το άγνωστο..
με το που πατήσεις το πόδι σου μετά από 10 λεπτά θα καταλάβεις τι παίζει
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Σημειώνω πως μου αρέσει ιδιαίτερα και το μότο σου. Το κρατάω. Και δεν σκέφτομαι μόνο τα ταξίδια σε τόπους αλλά .... και τα άλλα :rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.272
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom