ΗΠΑ Airbnb για Νέα Υόρκη

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Κι εγώ στην αρχή για διαμέρισμα έλεγα αλλά το έψαξα κ είδα πως δε περίπτωση ακύρωσης μένεις ξεκρέμαστος ενώ η booking πχ θα σου βρει άλλο ξενοδοχείο κ θα σου καλύψει κ την πιθανή διαφορά στα χρήματα..γιατί το να ψάχνεις τελευταία στιγμή δωμάτιο στη Νεα Υόρκη είναι....αν όμως θες να το ρισκάρεις καλύτερα κλείσε κι ένα ξενοδοχείο με δωρεάν ακύρωση..νομίζω θα ειναι καλύτερα
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Ακύρωση μας έχει τύχει και με ξενοδοχείο την ώρα που γινόταν η επιβίβαση στο αεροπλάνο, οπότε πάντα υπάρχει το ρίσκο :p Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ την airbnb. Τυχαίνουν συχνά ακυρώσεις; Αν επιλέξεις σπίτι με καλές κριτικές δεν υπάρχει μια σχετική ασφάλεια;
Είναι ακριβώς όπως το λές: "σχετική" ασφάλεια. Εγώ όταν έκλεισα Στοκχόλμη και Μπέργκεν για τον Ιούνιο πρόσεξα να μην έχει καθόλου ακυρώσεις. Υπήρχε και η σωστή συμβουλή στο φορουμ να αναζητάει κανείς οικοδεσπότες που έχουν πολλές κριτικές.

Η προσωπική μου εμπειρία: Η οικοδέσποινα στο Μπέγκεν, αν και με λίγες κριτικές, αποδείχθηκε Εξαιρετική !!!
Η Σουηδέζα- με πολλές και άριστες κριτικές- ήταν μέτρια, για να μην αραδιάσω εδώ την ιστορία το πως ακριβώς μου έσπασε τα νεύρα :icon_evil:

Αλλά - εκτός κι αν πρόκειται για ακραίες καταστάσεις - αυτά μπορεί να συμβούν σ' ένα ταξίδι. Δεν συμφωνείς;
Εγώ πάντως θα ξανακλείσω με airbnb. :)
 

gatath

Member
Μηνύματα
108
Likes
62
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Είναι ακριβώς όπως το λές: "σχετική" ασφάλεια. Εγώ όταν έκλεισα Στοκχόλμη και Μπέργκεν για τον Ιούνιο πρόσεξα να μην έχει καθόλου ακυρώσεις. Υπήρχε και η σωστή συμβουλή στο φορουμ να αναζητάει κανείς οικοδεσπότες που έχουν πολλές κριτικές.

Η προσωπική μου εμπειρία: Η οικοδέσποινα στο Μπέγκεν, αν και με λίγες κριτικές, αποδείχθηκε Εξαιρετική !!!
Η Σουηδέζα- με πολλές και άριστες κριτικές- ήταν μέτρια, για να μην αραδιάσω εδώ την ιστορία το πως ακριβώς μου έσπασε τα νεύρα :icon_evil:

Αλλά - εκτός κι αν πρόκειται για ακραίες καταστάσεις - αυτά μπορεί να συμβούν σ' ένα ταξίδι. Δεν συμφωνείς;
Εγώ πάντως θα ξανακλείσω με airbnb. :)
Κι εγώ θέλω να πιστεύω πως αυτές οι περιπτώσεις είναι η εξαίρεση. Τα ξενοδοχεία στην Νεα Υόρκη μου φαίνονται πολύ ακριβά και η airbnb ίσως να είναι η μοναδική επιλογή. Θα κάνω βέβαια καλή έρευνα πριν επιλέξω το οτιδήποτε, είτε ξενοδοχείο , είτε σπίτι και ελπίζω να μην είμαι τόσο γκαντέμα. Ευτυχώς έχουμε και κάτι συγγενείς εκεί να τους φορτωθούμε σε περίπτωση που πάνε όλα στραβα!! :p :p :p
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Ευτυχώς έχουμε και κάτι συγγενείς εκεί να τους φορτωθούμε σε περίπτωση που πάνε όλα στραβα!
Είμαι βέβαιη πως όλα θα πάνε καλά!
Πάντως οι συγγενείς θα εύχονται κι εκείνοι να σας πάνε όλα καλά :haha::haha:
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Ευτυχώς έχουμε και κάτι συγγενείς εκεί να τους φορτωθούμε σε περίπτωση που πάνε όλα στραβα!! :p :p :p
Πάντως εγώ θα το σκεφτόμουν σοβαρά να μείνω στους συγγενείς.Η διαμονή στοιχίζει ακριβά και τα έξοδα διαβίωσης είναι επίσης ακριβά.
 

gatath

Member
Μηνύματα
108
Likes
62
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Πάντως εγώ θα το σκεφτόμουν σοβαρά να μείνω στους συγγενείς.Η διαμονή στοιχίζει ακριβά και τα έξοδα διαβίωσης είναι επίσης ακριβά.
Αν και μας έχουν πει οι άνθρωποι να μας φιλοξενήσουν, επειδή δεν είναι πολύ κοντινοί μας δεν νιώθουμε πολύ άνετα. Ειδικά αν πάμε με φίλους, δεν υπάρχει περίπτωση να τους φορτωθούμε!
 

Tealover

Member
Μηνύματα
18
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Καλησπέρα, θα πάω Νεα Υρρκη τον Νοεμβρη. Εχει καποιο μελος να προτεινει καποιο δωματιο/σπιτι μεσω Airbnb σε αυτη τη περιοχη? Και λίγο πιο εξω απο την ΝΥ....αρκεί να υπάρχει συγκοινωνία. Ευχαριστώ εκ των προτερων.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.193
Καλησπέρα, θα πάω Νεα Υρρκη τον Νοεμβρη. Εχει καποιο μελος να προτεινει καποιο δωματιο/σπιτι μεσω Airbnb σε αυτη τη περιοχη? Και λίγο πιο εξω απο την ΝΥ....αρκεί να υπάρχει συγκοινωνία. Ευχαριστώ εκ των προτερων.
Μήπως να μας έλεγες και το budget που διαθέτεις;Θα ήταν πιο εύκολο.
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
900€ για 15 βράδια σημαίνει 60€ το βραδυ. Πιστεύω να έχεις καταλάβει που πηγαίνεις έτσι; 60€ τωρα ποια δεν βρισκεις ούτε στη χρεοκοπημενη Ελλάδα. Το καλυτερο που βρήκα είναι με 75€ στο harlem.
 

Tealover

Member
Μηνύματα
18
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
900€ για 15 βράδια σημαίνει 60€ το βραδυ. Πιστεύω να έχεις καταλάβει που πηγαίνεις έτσι; 60€ τωρα ποια δεν βρισκεις ούτε στη χρεοκοπημενη Ελλάδα. Το καλυτερο που βρήκα είναι με 75€ στο harlem.
Δεν μιλάω για ξενοδοχείο, αλλά, για Airbnb. Βρήκα και με 45Ε την βραδιά εξω απο την ΝΥ. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω τα μέλη είναι, εάν έχουν μείνει στην ΝΥ ή λίγο πιο έξω σε δωμάτιο ή διαμέρισμα μέσω Airbnb. Δηλαδή, αν έχουν να προτείνουν κάποιον συγκεκριμένο οικοδεσπότη. Δεν έχω χρησιμοποιήσει αυτή την εταιρία ποτέ. Γι' αυτό και θα ήθελα κάποιος-α να μου πει.
 

CELIA

Member
Μηνύματα
27
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
ΔΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμαζόνιος
Δεν μιλάω για ξενοδοχείο, αλλά, για Airbnb. Βρήκα και με 45Ε την βραδιά εξω απο την ΝΥ. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω τα μέλη είναι, εάν έχουν μείνει στην ΝΥ ή λίγο πιο έξω σε δωμάτιο ή διαμέρισμα μέσω Airbnb. Δηλαδή, αν έχουν να προτείνουν κάποιον συγκεκριμένο οικοδεσπότη. Δεν έχω χρησιμοποιήσει αυτή την εταιρία ποτέ. Γι' αυτό και θα ήθελα κάποιος-α να μου πει.
...πόσο έξω από ΝΥ βρήκες με 45ευρώ;;;Kaι διευκρίνησε, πας μόνη ή θα είναι κι άλλο ατομο;;;Ta 45 ευρώ αφορούν το ένα άτομο;;Ψάχνεις για δωμάτιο μέσα σε σπίτι ή για κάτι να είσαι μόνη σου;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.625
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom