Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Το θέμα μου είναι αν πρέπει να κρατήσω χρήματα για αγορές και απο το αεροδρόμιο...;)
Μπορείς να δεις μέσω διαδικτύου, ποιές εταιρείες έχουν καταστήματα στο αεροδρόμιο και να αποφασίσεις. Υπάρχει σχετική ιστοσελίδα.
Αν και μου φαίνεται λίγο δύσκολο να μην σε καλύψει η αγορά, της πόλης.
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
Καλησπερα κ απο μενα..
Θελω να ρωτησω αν ξερετε πως να παω απο το αεροδρομιο Malpensa στο κεντρο. Βασικα ποιος λετε οτι ειναι ο καλυτερος κ πιο συντομος τροπος. Με τρενο? Με λεωφορειο? φτανουμε περιπου 9 το βραδυ.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Καλησπερα κ απο μενα..
Θελω να ρωτησω αν ξερετε πως να παω απο το αεροδρομιο Malpensa στο κεντρο. Βασικα ποιος λετε οτι ειναι ο καλυτερος κ πιο συντομος τροπος. Με τρενο? Με λεωφορειο? φτανουμε περιπου 9 το βραδυ.
Καλησπερα, με λεωφορείο είναι πιο οικονομικά, το τρένο κοστίζει ίσως και τα διπλά χρήματα, είναι βέβαια πιο γρήγορο.
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
Καλησπερα, με λεωφορείο είναι πιο οικονομικά, το τρένο κοστίζει ίσως και τα διπλά χρήματα, είναι βέβαια πιο γρήγορο.
Μαλιστα. Σ ευχαριστω πολυ.
ψαχνω να βρω τιμες για το τρενο αλλα δ βρισκω.
Νομιζω υπαρχουν πουλμαν της Terravision που πανε στο κεντρο. Να προτιμησω αυτα λες?
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Το malpensa express τρενο κοστίζει 13 ευρω και το λεωφορειο της terravision 8 ευρω.
 

nikosaheron

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
μιλανο
Ταξίδι-Όνειρο
σουηδια
εχουμε κλεισει για μιλανο[μπεργκαμο] το φεβρουαριο 3 ζευγαρια34 ευρω το ζευγαρι με επιστροφη με ραιαν θα σας παρακαλουσα να μου δωσετε μερικε πληροφοριες .1.ποσο εχει το εισητιριο απο μπεργκαμο για μιλανο με λεοφωρειο .2για ναπαω στο λουγκανο με τραινο εχει απευθειας δρομολογιο και ποσο κοστιζει το εισητηριο. 3.μπορω να κατεβω λιμνη κομο και μετα να συνεχισω για λουγκανο ειναι η ιδια γραμμη
 

michalis87

Member
Μηνύματα
88
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Γειά σας,

Ανοίγω και πάλι το θέμα φαγητού/γλυκού/ποτού για Μιλάνο και Βενετία με αφορμή την επίσκεψή μου και πάλι στο βορρά της Ιταλίας. Υπάρχουν νέες προτάσεις και new entry που αξίζουν να αναφερθούν??

:haha:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.469
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μιλώντας για Μιλάνο και γιορτές, πού κλείνουμε online εισιτήρια για το Τελευταίο Δείπνο του Ντα Βίντσι; Μόνο οργανωμένα τουρ βρίσκω, εισιτήριο από δεν μπορώ να κλείσω; Είναι για 25-28.12.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Μιλώντας για Μιλάνο και γιορτές, πού κλείνουμε online εισιτήρια για το Τελευταίο Δείπνο του Ντα Βίντσι; Μόνο οργανωμένα τουρ βρίσκω, εισιτήριο από δεν μπορώ να κλείσω; Είναι για 25-28.12.
Τι εννοεις οργανωμένο? Εμείς είχαμε κλείσει το εισιτήριο πήγαμε μόνοι μας εκεί περιμέναμε λιγη ώρα (φτάσαμε νωρίτερα) και μπήκαμε ... δεν υπήρχε ξενάγηση ή κάτι τέτοιο...
* Εκεί κοντά σε ένα μαγαζί έφαγα και το καλύτερο παγωτό (αν και δεν είμαι και μεγάλη φαν αυτού του γλυκού)

Για δες εδω http://www.vivaticket.it/index.php
 
Last edited:

Klair

Member
Μηνύματα
2.203
Likes
25.611
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.469
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.629
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom