Σαντορίνη Σαντορίνη Ερωτήσεις

gioKqs

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα,

Θα επισκεφθώ και εγω την Σαντορίνη 27/7 - 3/8 με την κοπέλα μου. Θα ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να κάνω κράτηση σε εστιατόρια πριν πάω, καθώς είχα μία δυσάρεστη εμπειρία στη Χαλκιδική.
Επίσης, να κλείσω μηχανάκι από τώρα ή θα βρω όταν φτάσω εκεί;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα,

Θα επισκεφθώ και εγω την Σαντορίνη 27/7 - 3/8 με την κοπέλα μου. Θα ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να κάνω κράτηση σε εστιατόρια πριν πάω, καθώς είχα μία δυσάρεστη εμπειρία στη Χαλκιδική.
Επίσης, να κλείσω μηχανάκι από τώρα ή θα βρω όταν φτάσω εκεί;
Καλησπερα χωρις να εχουμε παει ακομα θα παμε τον Αυγουστο διαβαζω παντου πως ναι θελει κρατηση καλυτερα ωστε να ειστε ποιο καλα εσεις..Ειδικα Οια...Εγω γουρουνα εχω βρει ήδη απο τωρα και εχω παρει και τηλεφωνο.
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Δν χρειαζεται να κλεισεις μηχανακι απο πριν εχει τοσα πολλα γραφεια ενοικιασεως που δν θα ξερεις σε ποιο να πρωτοπας
 

Baso ts.

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Καλησπερα!!:)Θα επισκεφτω την Σαντορινη τον Νοεμβριο για 3 μερουλες!Εχει παει καποιος τετοιο καιρο για να μου πει περιπου τι παιζει?Απο μαγαζια κλπ :)
 

Santorinia

Member
Μηνύματα
7
Likes
15
ο καιρος αυτη την στιγμη ειναι πολυ καλος! ιδανικος θα ελεγα! το προβλημα στη Σαντορίνη ειναι συνηθως η υγρασια 'η ο αερας.το βραδυ κανει παντα ψυχρα οποτε οπωσδηποτε καλο μπουφαν.απο μαγαζια εχουν κλεισει αρκετα αλλα στο κεντρο (Φηρα) και στην Οια μενουν πολλα ανοιχτα γιατι υπαρχουν κρουαζιέρες οποτε μην ανησυχεις.... Σιγουρα θα βρεις μερη για να φας να πιεις καφε κλπ.τωρα σε παραλιακες περιοχες οπως Καμαρι και Περισσα δεν θα βρεις και πολλα πραγματα 2 -3 μαγαζια το πολυ ε ενταξει Νοεμβρη δεν περιμένεις να πιεις και κοκτειλ σε beach bar.Μια χαρα θα εισαι...Θα απολαυσεις την Σαντορινη μια ηρεμη περιοδο που συνηθως εχει τα πιο ομορφα ηλιοβασιλεματα...Λιγο τυχερη να εισαι και με τον καιρο να σου κανει καλες μερουλες και ολα καλα!
 

vanessachai

Member
Μηνύματα
44
Likes
94
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ
Το ίδιο θέλω να ρωτήσω κι εγώ για τον Φλεβάρη. Έχει νόημα μια εκδρομή λίγων ημερών στη Σαντορίνη ή τα μαγαζιά θα είναι κλειστά?
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Το ίδιο θέλω να ρωτήσω κι εγώ για τον Φλεβάρη. Έχει νόημα μια εκδρομή λίγων ημερών στη Σαντορίνη ή τα μαγαζιά θα είναι κλειστά?
Καλημέρα. Στη Σαντορίνη είχα βρεθεί με φίλους για μονοήμερη πέρυσι το χειμώνα δυο φορές. Τη μια στις αρχές Γενάρη και την άλλη τέλος Φλεβάρη. Η αλήθεια ειναι πως χαίρεσαι περισσότερο το νησί καθώς δεν υπάρχει ο υπερκορεσμός του καλοκαιριού ωστόσο σε πολλά σημεία θυμίζει απεραντο εργοτάξιο. Για τα μαγαζιά που σε ενδιαφέρουν, σίγουρα κάποια θα είναι ανοιχτά στα Φηρά και στην Οία, όμως νομίζω πως θα είναι αρκετά λίγα. Νομίζω πως η καλύτερη εποχή είναι τέλη Μαρτίου. Παραμένει σχετικά ήσυχο με λίγους τουριστες όμως έχουν τελειώσει οι εργασίες στα περισσότερα ξενοδωχεία και μέρα με τη μέρα όλο και περισσότερα μαγαζιά ανοίγουν. Ελπίζω να βοήθησα.
 

Santorinia

Member
Μηνύματα
7
Likes
15
Το ίδιο θέλω να ρωτήσω κι εγώ για τον Φλεβάρη. Έχει νόημα μια εκδρομή λίγων ημερών στη Σαντορίνη ή τα μαγαζιά θα είναι κλειστά?
Δεν θα στο συνιστούσα....Ο καιρος ειναι στα χαιροτερα του εκεινη την περιοδο,αερας μαι κρυο οσο δεν παει...Απο μαγαζια θα ειναι σχεδον ολα κλειστα....Φαντασου οτι τωρα και μερικοι κινεζοι που κυκλοφορούν εχουν λιγες επιλογες και συνέχεια εξω απο τα McDonald's τους βλεπω.Συμφωνω με το παιδι πιο πανω.Καλυτερα να ερθεις προς τα τέλη Μαρτη και ακομα καλυτερα Απριλη. Ο καιρος ειναι καλυτερος και θα εχεις καποιες επιλογες παραπανω.Ειπαμε ωραια η Σαντορίνη και το χειμωνα αλλα ως εναν βαθμο....Φαντάσου για εμας τους ντοπιους ο Φλεβαρης θεωρειται ο χειροτερος μηνας εδω....Δεν ξερουμε πως να τον κανουμε να περασει.....χαχαχαχα....
 

Iliaxtida

Member
Μηνύματα
29
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
άγνωστο (?)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βαρκελώνη και Σκωτία
Καλησπέρα! Θα επισκεφτούμε σε λίγες μέρες τη Σαντορίνη (μέσα Ιουνίου) κοριτσοπαρέα 4 ατόμων και ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα.
1)Από θέμα κόσμου θα επικρατεί κάποια ηρεμία ή θα γίνεται ο χαμός που υπάρχει Ιούλιο-Αύγουστο;
2) Δεν θα έχουμε μεταφορικό μέσο. Θα βολευτούμε με τα λεωφορεία ή υπάρχουν δυσκολίες στη μετακίνηση με αυτά;
3) Η μίνι κρουαζιέρα στο ηφαίστειο αξίζει να γίνει; Προσωπικά θέλω πολύ να πάμε, αλλά επειδή θα έχουμε 4 μέρες ουσιαστικά, ρωτάω κυρίως από θέμα χρόνου.
4) Από τις παραλίες του νησιού, μπορείτε να μας προτείνετε 2 που δεν πρέπει να χάσουμε; Λόγω έλλειψης χρόνου αναγκαστικά θα μοιράσουμε κάπως τις εκδρομές μας.
Οποιαδήποτε άλλη πρόταση ή πληροφορία ευπρόσδεκτη :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom