Κίνα Κόστος Βιζας για Κίνα

John-Rebus

Member
Μηνύματα
50
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσυβηρικός
Παιδια στην κρινων 2α στο παλαιο ψυχικο, ειναι η πρεσβεια η το προξενιο;;
Και μηπως ξερετε αν την αιτηση στη δινουν εκει η πρεπει να την εχεις εκτυπωμενη και συμπληρωμενη;;
Καλησπέρα. Εκεί βρίσκεται και η πρεσβεία και το προξενείο (στο ισόγειο). Την αίτηση μπορείς να την κατεβάσεις και από το διαδίκτυο και μπορείς να τη συμπληρώσεις εκεί. Καλύτερα να πας με τα χαρτιά έτοιμα, γιατί γενικά έχει κόσμο και είναι πολύ πιθανόν να ταλαιπωρηθείς. Όπως και να χει, ακολούθησε σχολαστικά τις οδηγίες συμπλήρωσης (στα κενά πεδία βάζε Ν/Α), διότι η υπάλληλος για ψύλλου πίδημα σε διώχνει για να κάνεις διορθώσεις και να ξαναπάς και μια και δυο φορές. Επίσης, προσοχή και στα δικαιολογητικά να είναι όλα σωστά.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Επειδη μου χαλασε ο εκτυπωτης, ελεγα αν μπορω να τη ζητησω απο κει, αλλα μαλλον θα βρω καποιον να μου την εκτυπωση. Σ ευχαριστω πολυ.
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Θα τις βρεις και εκεί. εκεί που συμπληρώνεις εθνικότητα, να βάλεις hellenic. Αν βάλεις greek όπως εγώ, θα στην δώσουν πίσω να την ξανασυμπληρώσεις. Επίσης να έχεις διευθύνσεις και τηλέφωνα ξενοδοχείων που θα μείνεις. Αν δεν έχεις κλείσει ακόμα, βρες ένα από το booking και βάλτο.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Δεν εχω κλεισει γις ολες τις μερες. Να βαλω λες 2 απ αυτα που εχω κλεισει, η ζητουν και τα αποδεικτικα των κρατησεων;
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Δεν εχω κλεισει γις ολες τις μερες. Να βαλω λες 2 απ αυτα που εχω κλεισει, η ζητουν και τα αποδεικτικα των κρατησεων;
Νομιζω τυπικα δεν ειναι απαραιτητο. Εγω παντως τυπωσα την επιβεβαιωση του booking (στα αγγλικα ή στα κινεζικα) και τους την εστειλα. Στη συνεχεια μαλιστα ακυρωσα την κρατηση και εκλεισα σε αλλο ξενοδοχειο, οποτε τα χαρτια ελεγαν λαθος διευθυνση ουσιαστικα. Για αυτο μην πολυσκοτιζεσαι :)

Δεν εχω κλεισει γις ολες τις μερες
Κλεισε για ολες τις ημερες γιατι θα σου ζητησουν προγραμμα ταξιδιου να γραψεις επιγραμματικα + τα ξενοδοχεια που θα μενεις. Μετα ακυρωσε τα αν θες... Ή γραψε οτι θα μεινεις μονο σε ενα μερος να ξεμπερδευεις και μετα οργωνεις ολη τη χωρα αν θες :) (αν και 15 μερες μονο σε 1 μερος μπορει να τους βαλει σε υποψιες οτι λες ψεματακια)
 
Last edited by a moderator:

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Θα τους πω οτι θα παω πεκινο, σαγκαη και σιαν. Θα παω σημερα για τη βιζα, αλλα μ αυτα που λετε ολοι ειμαι προετοιμασμενη να ξαναπαω..... Ευχαριστω!!!

Τα τρενα δυσκολευομαι να κλεισω, δε μου παιρνει την πιστωτικη, ζηταει pay pal.
 
Last edited by a moderator:

stelios1987!

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Καλημερα,
τελικα ποσο κοστίζει η βιζα 60€ ή επιπλέον 60€ στα ηδη 30€ που εκανε ;;;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.659
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Πόσες μέρες θέλουν για να σου βγάλουν τη βίζα χωρίς να πληρώσεις γρηγορόσημο;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.205
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom