Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
δεν ξερω τι ειναι καλυτερο οποτε απο μια εννοια δεν ειμαι και πολυ χρησιμος! αυτο που θα σου πω ειναι τι ειχα κανει εγω!! ειχαμε παρει θαλασσιο ταξι απο το αεροδρομιο για την πλατεια san marco!! δυστυχως δεν θυμαμαι ποσα χρηματα δωσαμε! παντωσ ειναι μια γρηγορη λυση!! ελπιζω να σε βοηθησα εστω και λιγο
Το θαλάσσιο ταξί είναι η πιο γρήγορη αλλά και η πιο ακριβή επιλογή.
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
οτι πρεπει λιγο πριν το ταξιδι μου την αλλη εβδομαδα..
Γύρισες; Κανένα φρέσκο στοιχείο/νέο μιας και φεύουμε την Πέμπτη; Καμιά καινούρια ανακάλυψη;
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νοrd Kapp οδικως
καλημερα,
σχεδιαζω να ταξιδευψω Βενετια τελη Αυγουστου με αυτοκινητο.
Εχω κλεισει δυο διανυκτερεύσεις, οποτε θα χρειαστω παρκινκ για 2 24ωρα (αν το μετρανε με την ωρα αφιξης-αναχωρησης), ή 3 μερες (αν μετρανε ημερολογιακα)

Θυμαμαι πριν 10 χρονια που πηγα ειχα παρκαρει σε ενα πολυοροφιο στην εισοδο της πολης (Parking Roma?), το οποιο ηταν πληρες και αφησα το αυτοκινητο στο διαδρομο με τα κλειδια επανω...

Εχετε καποια προταση;

ευχαριστω
 

ANASTASIA S

Member
Μηνύματα
85
Likes
0
καλησπέρα και απο μένα, θελω να παω βενετια απο θεσσαλονικη και η μοναδική λυση που βρισκω είναι μέσω Μπέργκαμο. Επειτα για Βενετια βρίσκω πολύ οικονομικη λυση το https://shop.flixbus.com/search?route=Bergamo+(Orio+al+Serio+Airport)-Venice&rideDate=28.11.2016&backRide=1&backRideDate=28.11.2016&adults=1&children=0&bikes=0&departureCity=9368&departureStation=&arrivalCity=2155&arrivalStation=&currency=EUR : α) εχει ταξιδεψει κανείς? ( κανει βέβαια 3 ωρες και 45 )β) τι άλλη λύση εχω?
Ευχαριστω πολυ
 

ANASTASIA S

Member
Μηνύματα
85
Likes
0
Είπα και ελάλησα... να μην πάει ημερίσια στη Βενετία για μια μέρα... ταξίδια κάνουμε όχι αγώνες δρόμου... αν θέλει να πάει ημερίσια να πάει στο Como και όχι στη Βενετία... δεν έχει να κάνει με το αν είσαι νέος ή γέρος, έχει να κάνει με το αν είσαι ταξιδιώτης ή όχι...
Η Βενετία δεν είναι για ημερίσια εκδρομή από το Μιλάνο...ΤΕΛΟΣ...
τα λες πολυ καλα.... πηγα [ερσυ ημερησια απ το Μιλανο και φυσικά φέτος ψάχνω να παω ΜΟΝΟ ΒΕΝΕΤΙΑ....
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
καλησπερα. μια χαρα ειναι. κατεβασε και το app του για να μην εκτυπωνεις. η αλλη επιλογη ειναι το τρενο απο Begamo. πιο γρηγορο αλλα λιγο πιο ακριβο με περισσοτερες επιλογες στις ωρες.
 

alext84

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Καλησπέρα και απο μένα! Χρειάζομαι τα φώτα σας μιας και σκέφτομαι να επισκεφτώ την Βενετία για 2-3 μέρες -τις υπόλοιπες θα πάω Ρώμη- γύρω στις 15 Δεκέμβρη. Είναι καλή περίοδος για να δω την Βενετία η΄ειναι αρκετά πιθανό να πέσω σε περίοδο βροχών που θα είναι πλημμυρισμένη;;; :(
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπέρα και απο μένα! Χρειάζομαι τα φώτα σας μιας και σκέφτομαι να επισκεφτώ την Βενετία για 2-3 μέρες -τις υπόλοιπες θα πάω Ρώμη- γύρω στις 15 Δεκέμβρη. Είναι καλή περίοδος για να δω την Βενετία η΄ειναι αρκετά πιθανό να πέσω σε περίοδο βροχών που θα είναι πλημμυρισμένη;;; :(
Μετεωρολογο-μαντη ψαχνεις? Και να πλημμυρισει (σπανια..) τι έγινε?Παντα ειναι καλη περιοδος για Βενετια. Κλεισε ενα καλο χοτελ μονο, μην τσιγκουνευτεις, κ καλο ταξιδι.
 

alext84

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Μετεωρολογο-μαντη ψαχνεις? Και να πλημμυρισει (σπανια..) τι έγινε?Παντα ειναι καλη περιοδος για Βενετια. Κλεισε ενα καλο χοτελ μονο, μην τσιγκουνευτεις, κ καλο ταξιδι.
Χαχα samion! Εχεις δικιο, απλα ρωτησα γιατι δεν ξερω αν ενδεικνυται γενικοτερα ο χειμωνας για Βενετια η' αν υπαρχει καποια συγκεκριμενη περιοδος που βρεχει πολυ και παρατηρειται αυτο το φαινομενο. Αλλα κι εγω πιστευω πως ο, τι και να γινει, μαλλον μικρη σημασία εχει...! Σε ευχαριστω πολυ!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Χαχα samion! Εχεις δικιο, απλα ρωτησα γιατι δεν ξερω αν ενδεικνυται γενικοτερα ο χειμωνας για Βενετια η' αν υπαρχει καποια συγκεκριμενη περιοδος που βρεχει πολυ και παρατηρειται αυτο το φαινομενο. Αλλα κι εγω πιστευω πως ο, τι και να γινει, μαλλον μικρη σημασία εχει...! Σε ευχαριστω πολυ!
Το απροβλεπτο φαινομενο (που για μενα θα ηταν μεγαλη τυχη να το ζησω..) δεν εχει σχεση με τις βροχες. Αν κ το υψος των νερών του Παδου εχει σημασια. Καποιες ωρες κρατα, αφορά ενα ποσοστο της πολης που ειναι πολυ καλα προετοιμασμενη..ρηλαξ κ μακαρι να το ζησεις, μοναδικη εμπειρια..
http://www.comune.venezia.it/archivio/22795
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom