Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Αυτο ακριβως ρωταω χρειαζεται το διαβατήριο να ειναι σε ισχύ τρεις μηνες πριν την εισοδο μου στην χωρα (Ουκρανια)......;;;;;;;
Ψαχνοντας το λίγο στον γκούγλη το μόνο που λένε,για χώρες ΕΕ είναι οτι το διαβατήριο πρέπει να έχει λήξη περισσότερο από 6 μήνες,όταν μπαίνεις στην χώρα και για διαμονή λιγότερο από 3 μήνες δεν θέλεις βίζα...Για ψάξτο και συ για σιγουριά.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Αυτο ακριβως ρωταω χρειαζεται το διαβατήριο να ειναι σε ισχύ τρεις μηνες πριν την εισοδο μου στην χωρα (Ουκρανια)......;;;;;;;
Και ξανά ρωτάω εγώ, μπας και κάτι δεν καταλαβαίνω. Πού το είδες γραμμένο αυτό για τους τρεις μήνες που λες; Ή ποιος έξυπνος στο είπε;
Κατά τα λοιπά, να ανατρέξεις στη σελίδα που σου είπε ο @taver :)
 

stelios1987!

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Εξαρτάται. Αν η έκτη σελίδα έχει ένα πράγμα στη γωνία πάνω αριστερά που όταν το κοιτάζεις ανάποδα μοιάζει με "90", τότε μπορείς.

Που πάτε και τα βρίσκετε....
Φφφφφφφφφφφφφ....... Ειναι ο φιλος μου στο Τσερνιβτσι τον τελευταιο καιρο και λογω της καταστασης που βρισκεται η χωρα τον τελευταιο μηνα με τους εθνικιστες στα συνορα μου ειπε οτι κοιτανε το διαβατηριο σου ποτε εκδωθηκε αλλα κατι θα ΞΕΡΕΙΣ εσυ παραπανω.

Και ξανά ρωτάω εγώ, μπας και κάτι δεν καταλαβαίνω. Πού το είδες γραμμένο αυτό για τους τρεις μήνες που λες; Ή ποιος έξυπνος στο είπε;
Κατά τα λοιπά, να ανατρέξεις στη σελίδα που σου είπε ο @taver :)
Στο ιντερνετ δεν μπορεις να βρεις τετοιες πληροφοριες... και ναι πηρα και στην πρεσβεια τηλ. ενημερωτικα θα παω οδικως και τα στεκ ειναι πολλα στα συνορα.
 

vasilakis

Member
Μηνύματα
104
Likes
105
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλάνδη, Νέα Υόρκη
Να ρωτησω κι εγω κατι μηπως ξερει κανεις να με διαφωτισει...Ο μικρος μου που ειναι 2 χρονων περιπου χρειαζεται διαβατηριο για να πεταξει για Κυπρο? Για εσωτερικο νομιζω μπορει κ μονο με το βιβλιαριο υγειας..
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
Να ρωτησω κι εγω κατι μηπως ξερει κανεις να με διαφωτισει...Ο μικρος μου που ειναι 2 χρονων περιπου χρειαζεται διαβατηριο για να πεταξει για Κυπρο? Για εσωτερικο νομιζω μπορει κ μονο με το βιβλιαριο υγειας..
Χρειάζεται διαβατήριο για Κύπρο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Να ρωτησω κι εγω κατι μηπως ξερει κανεις να με διαφωτισει...Ο μικρος μου που ειναι 2 χρονων περιπου χρειαζεται διαβατηριο για να πεταξει για Κυπρο? Για εσωτερικο νομιζω μπορει κ μονο με το βιβλιαριο υγειας..
Χρειάζεται.Για τήν έκδοση πρέπει να υπογράψουν και οι δύο γονείς.
 

Antonis265

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Σερβ/Κροατ/Σλοβ/Ουγγαρ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη
Γεια σας ,


Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει να βοηθήσει για το πιο κατω:

Θα ταξιδέψουμε απο Κύπρο για Σερβία και μετα Κροατία (δεν θα επιστρεψουμε πισω Σερβια). Αν χρησιμοποιήσουμε ταυτότητα για να ταξιδεύσουμε όταν πάμε Σερβία (που είναι ΟΚ) .. κατά την έξοδο μας απο Σερβια για Κροατία , οταν θα μας ελέγξουν στα συνορα , και δεν θα γνωρίζουν απο που ήρθαμε επειδή δεν θα έχουμε κάποια σφραγίδα όπως μπαίνει στα διαβατήρια ... θα αντιμετωπίσουμε κάποιο θέμα εκεί ?


ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

katerina80

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Καλημερα,εχει ιδεα κανεις τη γινεται με ταξιδι προς Αγγλια?ισχυει η καινουργια ταυτοτητα ?και τι γινεται με την ημερομηνια ληξεως που σου ζηταει η easyjet ?

Οι ελληνικές αστυνομικές ταυτότητες ισχύουν για 15 χρόνια από την ημερομηνία έκδοσής τους.
Παιδια σιγουρο αυτο με τα 15 χρονια ,προσπαθω να προχωρησω την αιτηση με την easyjet και δεν με αφηνει αν δεν βαλω ημερομηνια ληξεως .απο ελλαδα προς Αγγλια.
 
Last edited by a moderator:

katerina80

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Ευχαριστω πολυ!!!Μολις μου απαντησαν και απο την easyjet οτι εν ολιγοις οτι επισημο εγγραφο δεν γραφει ημερομηνια ληξεως βαζουμε εμεις 10 χρονια απο την ημερομηνια που συμπληρωνουμε τη φορμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.504
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom