Ιταλία Ταξίδι σε Ρώμη και Φλωρεντία

deneuve

Member
Μηνύματα
16
Likes
25
Nα ρωτησω κατι ακομα εσεις που ξερετε. Θα παω Ιταλια για 6 μερες. Θα ηθελα να παω ιδανικα 3 μερες Ρωμη και 3 Φλωρεντια. Ομως ηθελα να ρωτησω αν πιστευετε οτι υπαρχει αρκετος χρονος για να κανω κ τα δυο. Αν οχι εναλλακτικα τι μου προτεινεται;
Θεωρώ πως 3 μέρες για Ρώμη είναι λίγες. Εγώ είχα κάτσει έξι μέρες και πάλι δεν πρόλαβα να πάω σε όλα όσα ήθελα. Ανάλογα βέβαια και με το τι έχεις στο μυαλό σου να επισκεφτείς, αν θα πας σε μουσεία, αν θα περιμένεις σε ουρές, αν θες να την περπατήσεις, να την γνωρίσεις. Η Φλωρεντία είναι πιο μικρή. Απο τη στιγμή που θες να τις επισκεφθείς και τις δυο θα έλεγα καλύτερα 4 Ρώμη και 2 Φλωρεντία. Τα αεροπορικά σου εισιτήρια είναι προς και από Ρώμη;
 

deneuve

Member
Μηνύματα
16
Likes
25
Δηλαδη καλυτερα να παω μονο σ ενα μερος;
Όσοι ξέρουν τη Ρώμη καλά λένε πως την πρώτη φορά απλά παίρνεις μια ιδέα. Είναι μια πόλη με τόσα πολλά πράγματα που μια φορά δε φτάνει για να την γνωρίσεις. Και όντως δε φτάνει. Δεν μπορώ να σου απαντήσω σε αυτό που ρωτάς. Είναι πολύ προσωπική επιλογή. Πιστεύω πάντως ότι και όλες τις μέρες να μείνεις Ρώμη δεν θα σταθείς καθόλου. Το μόνο σίγουρο είναι πως θα περάσεις σούπερ, ότι και να αποφασίσεις!
 

vasilakis

Member
Μηνύματα
104
Likes
105
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλάνδη, Νέα Υόρκη
Δηλαδη καλυτερα να παω μονο σ ενα μερος;
Οπως σου ειπαν κ παραπανω, αυτο ειναι σχετικο. Εμεις ειχαμε 3 μερες ολοκληρες στη Ρωμη κ θεωρω οτι ειδαμε πολλα πραγματα. Με γεματο προγραμμα βεβαια...χωρις αυτο να σημαινει οτι δε θελω να ξαναπαω η οτι δν εμειναν πραγματα να δω κ να κανω. Πιστευω οτι στις 4 μερες θα παρεις μια πολυ καλη γευση! Για Φλωρεντια δν ξερω αν επαρκουν οι 2...τωρα το Νοεμβριο θα παμε εμεις κ θα εχουμε σχεδον 3. Ιδωμεν :)
 

despina0910

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημερα και καλως σας βρηκα!! Ταξιδευω για Ιταλια σε 1 μηνα, θα παω Φλωρεντια 4 μερες και Ρωμη 3 μερες. Για πειτε μου συμβουλες!!!! Επισης να σημειωσω οτι φοβαμαι τρελα τα αεροπλανα!!! Πως θα αντεξω????
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
Επισης να σημειωσω οτι φοβαμαι τρελα τα αεροπλανα!!! Πως θα αντεξω????
Πάρε καμία βαλεριάνα. Να σκέφτεσαι ακόμη ότι είναι μικρής διάρκειας πτήσεις. Τελειώνει γρήγορα το βάσανο!
Βρες κάτι να ασχολέισαι. Μίλα με τον διπλανό, διάβασε κάποιο περιοδικό, φάε και πιες κάτι. Περνάει πιο γρήγορα η ώρα.

Καλημερα και καλως σας βρηκα!! Ταξιδευω για Ιταλια σε 1 μηνα, θα παω Φλωρεντια 4 μερες και Ρωμη 3 μερες. Για πειτε μου συμβουλες!!!
Έχουν γραφτεί άπειρες πληροφορίες στο φόρουμ. Δες τα σχετικά θέματα.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Πας με καραβακι...
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Να εύχεσαι να κάθεσαι δίπλα σ'ένα μουσάτο ψηλό μελαχρινό υπεργκόμενο, ή σε καμιά γιαγιά με τάπερ γεμάτο κεφτεδάκια
 

Arpap

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Καλημερα!
Επειδη προρκυψε προβλημα με τις μερες της αδειας της φιλης που θα πηγαιναμε μαζι τελικα αντι για 6 εχουμε 5 μερες. Συγκεκριμενα 5 βραδια για φτανουμε αργα το απογευμα και 4 μερες. Οποτε δυστυχως δεν θα μπορεσω να παω και Φλωρεντια και Ρωμη. Οποτε θα χρειαστω τη βοηθεια σας. Τι θα μου προτεινατε Ρωμη ή Φλωρεντια με καποια μικρη εκδρομη τυπου Σιενα Πιζα; Επισης λογω της εντονης σεισμικης δραστηριοτητας τωρα στην Ιταλια θα ηθελα καλου καλου να αποφυγω μετακινησεις με μετρο οποτε παιζει και αυτο το ρολο του. Σας ευχαριστω πολυ αναμενω απαντησεις για να δω τι θα ακυρωσω μιας και σαββατο φευγω.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλημερα!
Επειδη προρκυψε προβλημα με τις μερες της αδειας της φιλης που θα πηγαιναμε μαζι τελικα αντι για 6 εχουμε 5 μερες. Συγκεκριμενα 5 βραδια για φτανουμε αργα το απογευμα και 4 μερες. Οποτε δυστυχως δεν θα μπορεσω να παω και Φλωρεντια και Ρωμη. Οποτε θα χρειαστω τη βοηθεια σας. Τι θα μου προτεινατε Ρωμη ή Φλωρεντια με καποια μικρη εκδρομη τυπου Σιενα Πιζα; Επισης λογω της εντονης σεισμικης δραστηριοτητας τωρα στην Ιταλια θα ηθελα καλου καλου να αποφυγω μετακινησεις με μετρο οποτε παιζει και αυτο το ρολο του. Σας ευχαριστω πολυ αναμενω απαντησεις για να δω τι θα ακυρωσω μιας και σαββατο φευγω.
Καλημέρα. Φαντάζομαι ότι φτάνετε και φεύγετε από Ρώμη; Τότε Ρώμη όλες τις μέρες και μην παίρνετε μετρό :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom