Γαλλία Μια μικρη βοηθεια για το Παρισι...

niki_zor

Member
Μηνύματα
40
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
NEW YORK
Καλησπέρα, σκεφτόμαστε με τον άνδρα μου για ένα χριστουγενιάτικο ταξιδάκι μέχρι το Παρίσι... Νομίζετε είναι καλή περίοδος να το επισκεφτεί κάποιος ή να προτιμούσαμε λίγες μέρες νωρίτερα ή αργότερα? θα ήθελα βέβαια να το προλάβω στολισμένο...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Καλησπέρα, σκεφτόμαστε με τον άνδρα μου για ένα χριστουγενιάτικο ταξιδάκι μέχρι το Παρίσι... Νομίζετε είναι καλή περίοδος να το επισκεφτεί κάποιος ή να προτιμούσαμε λίγες μέρες νωρίτερα ή αργότερα? θα ήθελα βέβαια να το προλάβω στολισμένο...
Αν το αποφασίσατε να πάτε Παρίσι και βγαίνει το μπάτζετ για τα Χριστούγεννα γιατί να μην είναι καλή περίοδος;Μια χαρά είναι.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.981
Likes
12.032
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Καλησπέρα, σκεφτόμαστε με τον άνδρα μου για ένα χριστουγενιάτικο ταξιδάκι μέχρι το Παρίσι... Νομίζετε είναι καλή περίοδος να το επισκεφτεί κάποιος ή να προτιμούσαμε λίγες μέρες νωρίτερα ή αργότερα? θα ήθελα βέβαια να το προλάβω στολισμένο...
Μην περιμενεις κανεναν ιδιαιτερο στολισμο περα απο μερικες αγορες, καποιες γειτονιες, μερικα καταστηματα και τη Champs Elysees. Κατα τα αλλα δεν υπαρχει ιδιαιτερο εορταστικο κλιμα οπως π.χ. σε πολεις της Γερμανιας. Αν επιλεξεις την περιοδο των εορτων θα προτεινα σιγουρα να βρισκεσαι εδω την Παραμονη της Πρωτοχρονιας οπου η πολη ειναι στα καλυτερα της και πραγματικα αξιζει. Την Πρωτοχρονια ειναι και η Μεγαλη Παρελαση στη Champs Elysees (κατι σαν τις καρναβαλικες που γινονται στην Ελλαδα) με μπολικο κιτς, αν σε ενδιαφερει κατι τετοιο.
 

niki_zor

Member
Μηνύματα
40
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
NEW YORK
Μην περιμενεις κανεναν ιδιαιτερο στολισμο περα απο μερικες αγορες, καποιες γειτονιες, μερικα καταστηματα και τη Champs Elysees. Κατα τα αλλα δεν υπαρχει ιδιαιτερο εορταστικο κλιμα οπως π.χ. σε πολεις της Γερμανιας. Αν επιλεξεις την περιοδο των εορτων θα προτεινα σιγουρα να βρισκεσαι εδω την Παραμονη της Πρωτοχρονιας οπου η πολη ειναι στα καλυτερα της και πραγματικα αξιζει. Την Πρωτοχρονια ειναι και η Μεγαλη Παρελαση στη Champs Elysees (κατι σαν τις καρναβαλικες που γινονται στην Ελλαδα) με μπολικο κιτς, αν σε ενδιαφερει κατι τετοιο.
Σας ευχαριστώ..
απο φωτό που έχω δει θα περίμενα περισσότερα πράγματα...
με την Γερμανία δεν είμαι κ πολύ φίλη αν και έχουμε προγραμματίσει ταξίδι για αργότερα....
να σας πω την αλήθεια ποιο πολύ από την αίσθηση του φόβου μου το σκέφτομαι με όλα αυτα που γίνονται κ όχι για το budget...αλλά θα μου πεις αν είναι να σε βρει το κακό,μπορει να σε βρει παντού... ελπίζω να έχουν αυξημένα μέτρα ασφαλείας...χαχα
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.981
Likes
12.032
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Σας ευχαριστώ..
απο φωτό που έχω δει θα περίμενα περισσότερα πράγματα...
με την Γερμανία δεν είμαι κ πολύ φίλη αν και έχουμε προγραμματίσει ταξίδι για αργότερα....
να σας πω την αλήθεια ποιο πολύ από την αίσθηση του φόβου μου το σκέφτομαι με όλα αυτα που γίνονται κ όχι για το budget...αλλά θα μου πεις αν είναι να σε βρει το κακό,μπορει να σε βρει παντού... ελπίζω να έχουν αυξημένα μέτρα ασφαλείας...χαχα
Τι να σου πω; Εγω και μερικα εκατομμυρια ακομα κυκλοφορουμε καθημερινα στην πολη. Τωρα αν γινει κατι θα την πατησουν καποιοι "τυχεροι".
 

niki_zor

Member
Μηνύματα
40
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
NEW YORK
Τι να σου πω; Εγω και μερικα εκατομμυρια ακομα κυκλοφορουμε καθημερινα στην πολη. Τωρα αν γινει κατι θα την πατησουν καποιοι "τυχεροι".
Δίκιο έχεις.... αλλά την Ελληνίδα μάνα την έχεις ακουστά΄? ποιος ακούει τη μουρμούρα...χαχα

λοιπόν μια ποιο χρήσιμη ερώτηση...
το διαβατήριο θα το χρειαστώ ή με τις ταυτότητες είμαι καλυμμένη?
μέχρι τώρα μόνο ταυτότητα χρησιμοποιούσα για Ιταλία,Γερμανια...
 

lefos1986

Member
Μηνύματα
60
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
Singapore-Indonesia
Παιδια καλησπερα και απο μενα.ειμαι νεο μελος στο φορουμ και επειδη εκλεισα ταξιδι για παρισι στις 30-11 θα χρειαστω τη βοηθεια σας σε 2 κυριως θεματα.Νο 1 μετακινηση και Νο 2 Disneylandddddddd :) .Αρχικα θα ηθελα να ενημερωσω οτι φτανουμε στο μποβε ημερα τεταρτη 30-11 και το ξενοδοχειο μας ειναι στο 20ο διαμερισμα.ποιος θα ηταν ο - οικπνομικοτερος τροπος για μετακινηση προς το ξενοδοχειο αλλα και τις υπολοιπες 3 ημερες?
Στο κομματι Disney land τωρα πως θα μπορουσα να μετακινηθω προς τα κει?νομιζω μετρο δεν υπαρχει γιαεκει?λεωφορειο?απο που το παιρνω?ποσο κοστιζει?και κατι τελευταιο.λεω να κλεισω ηλεκτρονικα τα εισιτηρια για Disney land.Στην επισημη σελ της Disney το πασο για μια μερα στα 2 παρκα κοστιζει κοντα 90 ευρω το ατομο ενω σε καποια αλλα site προσφορων τα βρισκω ακομα και με 60 το ατομο.30 ευρω διαφορα το ατομο %-! ... χει κανεις εικονα αν ειναι ασφαλη τα site αυτα?μη παω να γλυτωσω 30 και εν τελη φαω πορτα εκεινη τη μερα :p .... Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις και συγνωμη για το τεραστιο post. :)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Μάλλον θα πρέπει να μας πείς τα site με τις προσφορές για να απαντήσουμε(αν ξέρουμε) για την αξιοπιστία.Στο αόριστο τι να πούμε....
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA roadtrip

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.594
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom