Πτήσεις με ανταπόκριση

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. Πετάω απο Αθηνα για Τόκιο μέσω Ρώμης . Η ώρα που μεσολαβεί για την μετεπιβίβαση ειναι ακριβώς 1ωρα και 35λεπτα .
2.Άφιξη στο τέρμιναλ 1 και αναχώρηση απο το τέρμιναλ 3. Εφικτό ;
3.Ειναι εύκολη η πρόσβαση στο Τ3 ακολουθώντας τις ταμπέλες μονο ;
4.Έχει κάποιον επιπλέον έλεγχο ;
1. Alitalia, 1 εισητηριο? Νο προμπλεμ.
2. Ναι
3. Ναι
4. Μονο διαβατηριων, αν εχεις ΕΕ γρήγορος.
 

AFAKHS

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
1. Alitalia, 1 εισητηριο? Νο προμπλεμ.
2. Ναι
3. Ναι
4. Μονο διαβατηριων, αν εχεις ΕΕ γρήγορος.
Ναι με την Alitalia . Μου φαίνεται μικρός ο χρόνος σε σχεση με το μέγεθος του αεροδρομίου (δεν έχω πετάξει ποτε μέσω fiumicino ) . Ελπίζω να ειναι απλοϊκες οι οδηγίες για την μετεπιβίβαση . Ξανά εκτελείτε σωματικός έλεγχος ή μονο διαβατηρίου ;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ναι με την Alitalia . Μου φαίνεται μικρός ο χρόνος σε σχεση με το μέγεθος του αεροδρομίου (δεν έχω πετάξει ποτε μέσω fiumicino ) . Ελπίζω να ειναι απλοϊκες οι οδηγίες για την μετεπιβίβαση . Ξανά εκτελείτε σωματικός έλεγχος ή μονο διαβατηρίου ;
Απάντησα ηδη τι έλεγχος εκτελειται. Πλην απροοπτου εννοειται. Εχω παρει για Μαιαμι με 55' μετεπιβαση. Και πηγα και lounge. Αστεια πραγματα, μη λεμε τα ιδια κ τα ιδια, προλαβαινεις ανετοτατα. Καλο ταξιδι.
 

jorge368

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα, την τετάρτη πετάω από Αθήνα για Ολλανδία με ενδιάμεση το Κίεβο στην Ουκρανία. Γνωρίζει κανείς αν θα έχω κάποιο πρόβλημα κατά την παραμονή μου στο Κίεβο λόγω μόνο Αστυνομικής ταυτότητας και όχι διαβατηρίου? δεν σκοπέυω να βγώ απο το αεροδρόμιο ( παρόλο την πολύωρη αναμονή μου) ευχαριστώ...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Καλησπέρα, την τετάρτη πετάω από Αθήνα για Ολλανδία με ενδιάμεση το Κίεβο στην Ουκρανία. Γνωρίζει κανείς αν θα έχω κάποιο πρόβλημα κατά την παραμονή μου στο Κίεβο λόγω μόνο Αστυνομικής ταυτότητας και όχι διαβατηρίου? δεν σκοπέυω να βγώ απο το αεροδρόμιο ( παρόλο την πολύωρη αναμονή μου) ευχαριστώ...
Λογικά όχι.Ρώτα την αεροπορική εταιρεία για σιγουριά.

Αλήθεια πόσες ώρες θα περιμένεις στο αεροδρόμιο;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
12 ώρες, εστειλα mail στην αεροπορική και μου απάντησε πως δεν το γνωρίζουν....
Ποια αεροπορική είναι;Θα αλλάξεις αεροδρόμιο;Η τέρμιναλ;

Πιστεύω ότι θα βρήκες πολύ φθηνά τα εισιτήρια και αυτό θα ήταν το κίνητρο για να πάς Ολλανδία μέσω Κιέβου.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Λογικά UIA
Δε θα υπάρξει κανένα πρόβλημα. Όσο για τις πολλές ώρες στο ΚΒΡ αξίζει να αγοράσεις την είσοδο για εδώ: https://kbp.aero/en/infrastructure/business-rooms/
Ακριβά δεν θα του έρθει όμως;17 Ευρώ για 2 ώρες και 8,5 Ευρώ η κάθε επιπλέον ώρα.Για 10-11 ώρες θα χρειασθεί 85-95 Ευρώ.Η κάνω κάτι λάθος;Από την άλλη βέβαια πως θα περάσουν οι 12 ώρες.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
12 ώρες, άμα είχε διαβατήριο θα ήταν κομπλέ. Ωραία πόλη το Κίεβο. Τώρα 12 ώρες στο αεροδρόμιο, πάλι καλά που το Wifi είναι δωρεάν.
 

jorge368

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ποια αεροπορική είναι;Θα αλλάξεις αεροδρόμιο;Η τέρμιναλ;

Πιστεύω ότι θα βρήκες πολύ φθηνά τα εισιτήρια και αυτό θα ήταν το κίνητρο για να πάς Ολλανδία μέσω Κιέβου.
Δεν θα αλάξω αεροδρόμιο, μόνο τέρμιναλ. Τα εισητήρια πράγματι τα βρήκα πολύ φθηνά σε σχέση με τα υπόλοιπα. Το μόνο άγχος ειναι αυτό με το διαβατήριο...

Λογικά UIA
Δε θα υπάρξει κανένα πρόβλημα. Όσο για τις πολλές ώρες στο ΚΒΡ αξίζει να αγοράσεις την είσοδο για εδώ: https://kbp.aero/en/infrastructure/business-rooms/
Φανταζομαι θα εχει 24 ωρα μαγαζια για φαγητο μεσα ετσι;
 
Last edited by a moderator:

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Δεν θα αλάξω αεροδρόμιο, μόνο τέρμιναλ. Τα εισητήρια πράγματι τα βρήκα πολύ φθηνά σε σχέση με τα υπόλοιπα. Το μόνο άγχος ειναι αυτό με το διαβατήριο...
Δεν χρειάζεται άγχος.Κάνε ένα τηλ. στην πρεσβεία ή προξενείο της Ουκρανίας για να βεβαιωθείς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.235
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom