Ταϊλάνδη Bangkok για 6 βραδυα

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Καλησπέρα
Είμαι στη διαδικασία μελέτης όλων των ιστοριών του travelstories για την Bangkok. Επειδή λέω να κλείσω ξενοδοχείο από τώρα αναρωτιέμαι να κάτσουμε κ τις 6 νύχτες στη Μπανγκοκ κ να πάμε ημερήσιες στην Αγιουταγια, στη flowmarket κ κάπου άλλου στη βόρεια Ταϋλάνδης; κ αν ναι που άλλου;
Η για κάποιες μερες να πάμε κάπου νότια η σε κάποιο νησί και αν ναι που;
Η ακόμα πιο τραβηγμένα να μείνουμε 3 μερες στη Μπανγκοκ κ 3 στη Καμπότζη η στο Βιετνάμ;
Θα βρισκόμαστε εκεί 20-27/8
Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Καλησπέρα
Είμαι στη διαδικασία μελέτης όλων των ιστοριών του travelstories για την Bangkok. Επειδή λέω να κλείσω ξενοδοχείο από τώρα αναρωτιέμαι να κάτσουμε κ τις 6 νύχτες στη Μπανγκοκ κ να πάμε ημερήσιες στην Αγιουταγια, στη flowmarket κ κάπου άλλου στη βόρεια Ταϋλάνδης; κ αν ναι που άλλου;
Η για κάποιες μερες να πάμε κάπου νότια η σε κάποιο νησί και αν ναι που;
Η ακόμα πιο τραβηγμένα να μείνουμε 3 μερες στη Μπανγκοκ κ 3 στη Καμπότζη η στο Βιετνάμ;
Θα βρισκόμαστε εκεί 20-27/8
Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας
Επαναφέρω την ερώτηση γιατί δεν έλαβα κ καμία απάντηση. Συνήθως στο πρώτο 24 ωρο της ερώτησης λαμβάνω ενημέρωση από τους γνωστές. Όποτε οποίος έχει καλή θέληση λέει την ιδέα του.
Δευτερεύοντος, να ρωτήσω, ποια ασφάλιση χρησιμοποιείται για ταξίδια στην Ασία κ με τι καλύψεις συνήθως;
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Για μένα 2 είναι οι επιλογές. 1η μένεις Μπανγκόκ και πας όπως είπες Αγιουταγια και πλωτή αγορά μαζί με κβαι. 2η Πας Siem Reap αεροπορικώς και μένεις εκεί 2-3 μέρες ανάλογα το ενδιαφέρον σου για τα αρχαία. Δεν θα πήγαινα σε νησί για 2-3 μέρες.
 

travel_lover

Member
Μηνύματα
156
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ -
Εγώ αντιθέτως είμαι της άποψης πως ταξιδεύεις εξωτερικό κυρίως για να εξερευνήσεις, απολαύσεις αλλά και καμιά φορά, να ενστερνιστείς την κουλτούρα του κάθε λαού και χώρας..

Αν δίνεις μεγάλη βαρύτητα στο τομέα μπάνιο, θάλασσα, αράζω σε μια παραλία ξαπλώστρα όλη μέρα κτλ, κάθεσαι και στην Ελλάδα.

Άλλο όμως όταν συνδυάζεται ή αποτελεί το μικρότερο κομμάτι ενός ταξιδιού.
Δεν υπάρχει περίπτωση, εγώ προσωπικά, να πάω ένα ταξίδι στο εξωτερικό και να το αφιερώσω εξ ολοκλήρου σε νησάκια και παραλίες αφήνοντας σε 2η,3η, 4η μοίρα πρωτεύουσες, γραφικά χωριά, φυλές και ότι άλλο προσφέρει η κάθε χώρα
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
537
Likes
2.746
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Εγω για τοσες ημέρες μαλλον θα διαλεγα
1) κραμπι, Μπανγκόκ
2) σιεμ ριπ , Μπανγκόκ
Ισως μαλιστα να προτεινα αντι μπανγκοκ το chiang mai (ειχαμε μεινει 7 μερες και μας αρεσε πολυ) . Οι πτήσεις εκεί ειναι μικρες και φθηνες.
Αναλογα τα ενδιαφέροντα σου !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.728
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom