The official γατο-τοπικ

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Ρε παιδια και μια ερωτηση αν ξερετε.
Υπαρχει περιπτωση γατακια λιγων βδομαδων να επιβιωσουν απο τη στιγμη που πεθανε η μανα τους? Ειναι δυο στο γκαραζ μου και δεν εχουν σταματησει να νιαουριζουν εδω και λιγες μερες που εχασαν τη μανα τους. Τι θα τρωνε? Εβαλα γιαουρτι και δεν το αγγιξαν.
πολύ δύσκολο αν όχι αδύνατο .... κάτι ανάλογο μου έτυχε με 7 σκυλάκια (ημερών όμως) και δεν επιβίωσε κανένα..
με γάλα ίσως σε ειδικά μπιμπερό (με μικρή θηλή) να κάνεις κάτι ... ρώτα καλύτερα ειδικούς και φιλοζωϊκές μήπως και σε βοηθήσουν..
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Ρε παιδια και μια ερωτηση αν ξερετε.
Υπαρχει περιπτωση γατακια λιγων βδομαδων να επιβιωσουν απο τη στιγμη που πεθανε η μανα τους? Ειναι δυο στο γκαραζ μου και δεν εχουν σταματησει να νιαουριζουν εδω και λιγες μερες που εχασαν τη μανα τους. Τι θα τρωνε? Εβαλα γιαουρτι και δεν το αγγιξαν.
Απο φίλη που ασχολειται με τα ζώα,σκυλια και γατια....Αν θελεις από μαγαζί με ζωα,ειδικό γαλατάκι....διαφορετικά νουνού,αραιωμένο με νερό σε ίσα μέρη και σε θερμοκρασία δωματιου.
Θα το δίνεις με σύριγγα η μικρό μπιμπερό
Και το βασικό....τριψιμο μαλακά την κοιλίτσα και γενικά το κάτω μέρος για κάποια ώρα,για να μπορούν να κάνουν τουαλέτα.Εγω εκει κάπου έχασα ένα γατάκι....
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Προς το παρόν φαίνονται ζωηρά και σταμάτησαν το συνεχόμενο νιαούρισμα. Το γιαούρτι που είχα βάλει εξαφανίστηκε αλλα δεν ξέρω αν το έφαγαν αυτά ή καμιά άλλη γάτα. Το θέμα είναι ότι δεν κάθονται. Όταν με βλέπουν κρύβονται.
Η φωτό είναι 10 ημέρες πριν όταν ζούσε η μαμα τους.
20160917_135830.jpg
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
δειχνουν αρκετα μεγαλα.
εάν καταφερεις να τα πιασεις χρησιμοποιησε μια σηριγγα για διαβητικούς (χωρις βελονα) για να τους δωσεις το γαλα
παντως εάν σταματησαν το νιαούρισμα μαλλον εφαγαν. συνεχιζε να τους βαζεις γαλα και καποια στιγμη θα σε πλησιασουν εκεινα.
δειχνουν αξιαγαπητα
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
δειχνουν αρκετα μεγαλα.
εάν καταφερεις να τα πιασεις χρησιμοποιησε μια σηριγγα για διαβητικούς (χωρις βελονα) για να τους δωσεις το γαλα
παντως εάν σταματησαν το νιαούρισμα μαλλον εφαγαν. συνεχιζε να τους βαζεις γαλα και καποια στιγμη θα σε πλησιασουν εκεινα.
δειχνουν αξιαγαπητα
Ευχαριστω πολυ:) Η αληθεια ειναι πως ανα διαστηματα νιαουριζουν αλλα για αρκετα λεπτα ησυχαζουν κι ολας. Τα κουπακια με γιαουρτι και γαλα εξαφανιστηκαν. Αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν τα εφαγαν αυτα.
Και σκεψου τα καημενα σωθηκαν απ την νεροποντη στις αρχες Σεπτεμβριου.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Είδα, τώρα. Πολύ όμορφα! Κάνεις καλή δουλειά ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.770
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom