ΗΠΑ Bοηθεια για Nεα Yορκη

Lexuss

Member
Μηνύματα
310
Likes
169
μπορει να σου παρεχει free wifi κατα την πτηση αλλα λογικα θα ειναι επι πληρωμης οπως ετυχα και εγω με την Lufthansa και την american. Σε συνδεει σε μια σελιδα τους και απο εκει πληρωνεις μεσω καρτας για να συνδεθεις wifi. H turkish σου δινει 2 αποσκευες μεχρι 23 κιλα η καθε μια στην economy class. Στην business class μπορεις μεχρι 32 κιλα την καθε μια. Μην ξεχνας οτι ενοειται οτι μπορεις να παρεις και ακομα 1 χειραποσκευη στην καμπινα.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
Σε κάποια αεροσκάφη το wifi είναι δωρεάν. Πριν 1,5 χρόνο σε αεροσκάφος 777 για το Dubai ήταν δωρεάν το wifi καθόλη τη διάρκεια της πτησης
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
Συγνώμη. Παρέλειψα. Με την Turkish εννοω
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
310
Likes
169
καλα τωρα τη ψαχνουμε να βρουμε, εδω ολοκληρο jfk και σε αφηνει μονο 30 min να συνδεθεις.

Συγνώμη. Παρέλειψα. Με την Turkish εννοω
μπραβο στην turkish αφου το παρεχει δωρεαν. ειναι free σε ολα τα αεροσκαφη της turkish που εχουν wifi ? προσφατα ταξιδεψε ενα μελος νομιζω απο san frascisco με turkish, αν μπορει να μας απαντηση
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
πότε πιστεύετε ότι είναι καλά να "κλείσει" κανείς αν θέλει να πάει Αύγουστο; Πότε να περιμένω καμιά προσφορά; Βέβαια ξέρω ότι οι τιμές είναι ανεβασμένες ήδη λόγω περιόδου. Μου κάνει εντύπωση πάντως που τα Χριστούγεννα βγαίνουν καταπληκτικές προσφορές παρόλο που γίνεται χαμός. Για Αύγουστο τι να περιμένω; Εγώ το υπολογίζω 1200 με 2 άτομα και επιστροφή....
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
310
Likes
169
Συγνώμη. Παρέλειψα. Με την Turkish εννοω
ησουν τυχερος φιλε μου , μονο στα Boeing 777-300ER παρεχεται free wifi.και συντομα σε A330-300 ετσι γραφει.

πότε πιστεύετε ότι είναι καλά να "κλείσει" κανείς αν θέλει να πάει Αύγουστο; Πότε να περιμένω καμιά προσφορά; Βέβαια ξέρω ότι οι τιμές είναι ανεβασμένες ήδη λόγω περιόδου. Μου κάνει εντύπωση πάντως που τα Χριστούγεννα βγαίνουν καταπληκτικές προσφορές παρόλο που γίνεται χαμός. Για Αύγουστο τι να περιμένω; Εγώ το υπολογίζω 1200 με 2 άτομα και επιστροφή....
ακομα νωρις ειναι για τα αεροπορικα να μπαινεις να βλεπεις για τυχον προσφορες. εγω τον φεβρουαριο ειχα πετυχει 360 ευρω θεσσαλονικη μαιαμι και με οχι πολλες ωρες stopover . αν θυμαμε καλα ητανε με lufthansa μεσω dusseldorf. και τωρα ψαχνω αν βρω με ενα 400 αρι το χω χτυπησει ανετα.

διαβατηρια εχετε βγαλει? υπολογιζε 100 ευρω το ατομο για τα passports .
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
διαβατηρια εχετε βγαλει? υπολογιζε 100 ευρω το ατομο για τα passports .
Όχι δεν έχω βγάλει είναι το πρώτο ταξίδι εκτός Ευρώπης. Τώρα ξεκινάω να οργανώνομαι. Απ ότι βλέπω η ισχύς του είναι 5 έτη. Είναι μία καλή ευκαιρία πάντως να μπω για τα καλά στο κλίμα. Και να μην μου πέσουν και μαζεμένα όλα τα έξοδα.
 

Monfilsaki

Member
Μηνύματα
10
Likes
6
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
Έφτασε λοιπόν και η δίκη μου ώρα γι αυτο το ταξίδι ! Επειδή οχι μονο ειναι το πρώτο μου μακρινό ταξίδι αλλα ειναι και όνειρο ετών θα ήθελα να σας πω το πρόγραμμα που εχω σκεφτεί να μου πείτε τη γνώμη σας :
1η μέρα : φτάνουμε μεσημέρι όποτε το αφήσαμε χαλαρά να κινηθούμε Times Square και βόλτα στα τριγύρω
2η μέρα : ESB ,βόλτα τριγύρω και Moma
3η μέρα : upper east side , Met museum και το απόγευμα εχουμε κλείσει θέατρο
4η μερα: Central Park , μουσείο φυσικής ιστορίας και απόγευμα Top of the Rock
5η μερα : Ellis island - lower Manhattan (9/11, Wall Street ) Brooklyn bridge
6η μερα : China town, little Italy , απόγευμα εχουμε κλείσει όπερα
7η μερα : Woodbury
8η μερα : ειναι thanksgiving όποτε το θα το δουμε τότε
9 ημέρα : Black Friday βόλτα σε μαγαζιά
Απο εκει και μετά εχουμε ακομα 4 μερες αλλα δεν εχουμε βάλει κατι γιατί θα μαστε με παρέα όποτε θα το δουμε και μαζί τους.

Θα αλλάζατε κατι στο πρόγραμμα αυτο αν ναι τι; Γενικά στα πλάνο εχουμε ακομα οπωσδήποτε high line ,Harlem ,Brooklyn. Τι θα προσθέτατε και τι θα αφαιρουσατε;;;; Ευχαριστω εκ των προτέρων !
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
310
Likes
169
Έφτασε λοιπόν και η δίκη μου ώρα γι αυτο το ταξίδι ! Επειδή οχι μονο ειναι το πρώτο μου μακρινό ταξίδι αλλα ειναι και όνειρο ετών θα ήθελα να σας πω το πρόγραμμα που εχω σκεφτεί να μου πείτε τη γνώμη σας :
1η μέρα : φτάνουμε μεσημέρι όποτε το αφήσαμε χαλαρά να κινηθούμε Times Square και βόλτα στα τριγύρω
2η μέρα : ESB ,βόλτα τριγύρω και Moma
3η μέρα : upper east side , Met museum και το απόγευμα εχουμε κλείσει θέατρο
4η μερα: Central Park , μουσείο φυσικής ιστορίας και απόγευμα Top of the Rock
5η μερα : Ellis island - lower Manhattan (9/11, Wall Street ) Brooklyn bridge
6η μερα : China town, little Italy , απόγευμα εχουμε κλείσει όπερα
7η μερα : Woodbury
8η μερα : ειναι thanksgiving όποτε το θα το δουμε τότε
9 ημέρα : Black Friday βόλτα σε μαγαζιά
Απο εκει και μετά εχουμε ακομα 4 μερες αλλα δεν εχουμε βάλει κατι γιατί θα μαστε με παρέα όποτε θα το δουμε και μαζί τους.

Θα αλλάζατε κατι στο πρόγραμμα αυτο αν ναι τι; Γενικά στα πλάνο εχουμε ακομα οπωσδήποτε high line ,Harlem ,Brooklyn. Τι θα προσθέτατε και τι θα αφαιρουσατε;;;; Ευχαριστω εκ των προτέρων !
οταν λες μεσημερι φτανετε ενοεις οτι προσγειωνοσαστε μεσημερι?
 

Monfilsaki

Member
Μηνύματα
10
Likes
6
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
οταν λες μεσημερι φτανετε ενοεις οτι προσγειωνοσαστε μεσημερι?
Προσγειωνομαστε 2 το μεσημερι JFK οποτε δε θα θελουμε 3-4 ωρες να ξεμπερδεψουμε με μεταφορα προς ξενοδοχειο να τακτοποιηθουμε κτλ??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.492
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom