Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

Βαγγω

Member
Μηνύματα
105
Likes
264
Θα κοιταξω σιγουρα και αεροπορικα για Λισσαβωνα αλλα μαλλον θα βγαινει λιγο ακριβουτσικα.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Εγώ θα σου προτείνω να πας Ρώμη, το 2017 το Πάσχα των Ορθοδόξων συμπίπτει με των Καθολικών και πιστεύω πως θα είναι μοναδική εμπειρία!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δεν το είχα συνειδητοποιήσει ότι πέφτει μαζί το πάσχα καθολικών - ορθοδόξων και αν μιλάμε για μοναδική εμπειρία τότε σίγουρα μιλάμε για Ισπανία: Ανδαλουσία ή και αλλού (πχ. Μπιλμπάο). Από Ιταλία, θα πρότεινα Νάπολη.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αμέ! Με διαμονή στα ύψη ή foul booked.
Το εχεις ψαξει η το υποθετεις? σε μηχανη μου βγάζει 5349 διαθεσιμα καταλυματα για το Πασχα, κ γνωστα χοτελς σε αξιοπρεπεστατες διψηφιες τιμες.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Το εχεις ψαξει η το υποθετεις?
Γιεπ ;)
Το έχω ψάξει και 5 μήνες πριν και 3-4 βδομάδες πριν (που κάνει και ο μέσως τουρίστας)
3 βδομάδες πριν δε παιζεί να βρεις και κάτι αξιόλογο και φθηνό δίπλα σε Βατικάνο και Κολοσσαίο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γιεπ ;)
Το έχω ψάξει ..
θα επαναλαβω την ερωτηση μηπως δεν εγινε κατανοητή. το εχεις ψαξει γι αυτο το Πασχα του 2017 του θέματος? γιατι βλέπω 13-17/4/2017:
5.349 διαθέσιμα καταλυματα. ενδεικτικά για 2κλινο:
5* Radisson 138/βραδυ, Crowne plaza 143, και
Sheraton 65(!), Starhotel Metropole 145, Delle Province 77, Welcome Piram 80, Grand Olympic (διπλα στο Βατικανο) 101.
να συνεχίσω?
 
Last edited:

Βαγγω

Member
Μηνύματα
105
Likes
264
Γενικα πιστευω οτι θα ειναι εξαιρετικη εμπειρια να βιωσεις το καθολικο πασχα. Σιγουρα βρισκεις δωματια αλλα σιγουρα θα ειναι και hi season με οτι και αν σημαινει αυτο. Για Βαρσοβια τι λετε;
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Πρότεινα Ρώμη γιατί απλά είναι η έδρα της ρωμαιοκαθολικής εκκλησίας και με λίγη καλή οργάνωση Κυριακή του Πάσχα μπορείς να παρακολουθήσεις τη λειτουργία στη βασιλική του Αγίου Πέτρου, χρειάζεται νομίζω άδεια, αλλά δε γνωρίζω πόσο εύκολο είναι. Φυσικά για όποιον θέλει να ζήσει τον από κοινού εορτασμό του Πάσχα, υπάρχει και η Σύρος, που με ειδική άδεια από το Πάπα γιορτάζουν κάθε χρόνο το Πάσχα μαζί με το Ορθόδοξο!
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Να τολμήσω να ρωτήσω, Πάσχα στη Σαντορίνη αξίζει;Ή μήπως επειδή είναι off season δε θα ναι και σχεδόν τίποτα ανοιχτό;Είχα πάει στη Ρόδο πέρυσι και είχε ελάχιστη ζωή και τα πιο πολλά μαγαζιά κλειστά.Ξέρω ότι είναι πάρα πολύ νωρίς για μπάνιο αλλά θα θελα να απολάμβανα το νησί πριν έρθει ο μαζικός τουρισμός του καλοκαιριού.Φοβάμαι όμως μήπως δεν είναι κατάλληλη περίοδος να το χαρείς τελικά.Περιμένω τη γνώμη σας και αν κάποιος έχει βρεθεί Πάσχα στο νησί ακόμα καλύτερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom