Τουρκία Κωνσταντινούπολη:3 μήνες μετά το πραξικόπημα!

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
Sif (και @mpampis1979 και όσοι ξέρετε...) μια πρακτική ερώτηση. Στο χαμάμ μέσα μπορείς να έχεις τα κινητά μαζί σου; Σε βλέπω εδώ που βγάζεις φωτό, αλλά σκέφτομαι, δεν είναι ο χώρος γεμάτος ατμούς και νερά; Δεν κινδυνεύουν να χαλάσουν; Εγώ που φωράω γυαλιά επίσης, θα μπορώ να τα φοράω και μέσα στο χαμάμ ή θα είμαι εντελώς γκαβός και θα κουτουλάω στις γούρνες; :haha: Επίσης διάβασα ότι σου δίνουν ένα κλειδάκι για το δωματιάκι που αλλάζεις... αυτό το κλειδί τι θα το κάνω μετά; Θα το κρατάω συνεχώς στη χούφτα μου, μέσα στις σαπουνάδες;;;
μπορεις να το εχεις σε ειδικη αδιαβροχη θηκη για μερικες φωτος,μετα θα αφεθεις στα χερια του χαμαμτζη κ δεν θα το χρειαζεσαι!!! οσο για τα γυαλια θα ειναι λιγο προβλημα με τους ατμους αλλα μπορεις να τα βγαλεις.το κλειδι το φορας βραχιολακι κ δεν το κρατας.το γνησιο χαμαμ ειναι μοναδικη εμπειρια!!!
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Sif (και @mpampis1979 και όσοι ξέρετε...) μια πρακτική ερώτηση. Στο χαμάμ μέσα μπορείς να έχεις τα κινητά μαζί σου; Σε βλέπω εδώ που βγάζεις φωτό, αλλά σκέφτομαι, δεν είναι ο χώρος γεμάτος ατμούς και νερά; Δεν κινδυνεύουν να χαλάσουν; Εγώ που φωράω γυαλιά επίσης, θα μπορώ να τα φοράω και μέσα στο χαμάμ ή θα είμαι εντελώς γκαβός και θα κουτουλάω στις γούρνες; :haha: Επίσης διάβασα ότι σου δίνουν ένα κλειδάκι για το δωματιάκι που αλλάζεις... αυτό το κλειδί τι θα το κάνω μετά; Θα το κρατάω συνεχώς στη χούφτα μου, μέσα στις σαπουνάδες;;;
Μόλις είχα τελειώσει το χαμάμ,πήρα το κινητό και μπήκα για λίγο για να τραβήξω φωτογραφίες!!Αν το πάρεις μαζί σου σε όλη τη διάρκεια θα πάθει ζημιά!Τώρα τα γυαλιά σίγουρα θα θολώνουν από τους ατμούς οπότε....
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
188
Likes
436
Επόμενο Ταξίδι
......
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καραϊβική
Φίλε μου αν πέσεις στα κατάλληλα χέρια ούτε τη selfie θα προλάβεις να σκεφτείς ουτε τίποτα! :D

Οπως σου ειπαν και τα παιδια παντως απέφυγε να παρεις τα πράγματα μεσα.
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Το βίντεο με τις ταξιδιωτικές συμβουλές μας για την Κωνσταντινούπολη είναι έτοιμο!!!Για όσους δεν τα πάνε καλά με το διάβασμα!!!
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Θα πηγαίνατε Κωνσταντινούπολη αυτόν τον καιρό;
Ναι θα πηγαίναμε...καταλαβαίνω ότι μπορεί να υπάρχουν φόβοι για τρομοκρατικές επιθέσεις όμως κάτι τέτοιο μπορεί να συμβεί παντού στην Ευρώπη αυτήν την στιγμή. Κάποιοι δεν ζούν τα όνειρα τους γιατί ζούν μέσα στους φόβους τους!!
 

jonkyr

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Ενα μικρό hijack στο νήμα:

Έχω προγραμματίσει ένα ταξίδι σε δέκα ημέρες στην Πόλη. Από όσους τυχόν ταξίδεψαν τις τελευταίες ημέρες/εβδομάδες εκεί, υπάρχει δυνατότητα να μου πείτε πώς είναι τα πράγματα; Έχω φίλους Τούρκους εκεί, με διαβεβαιώνουν ότι όλα είναι ήσυχα, αλλά οι εντυπώσεις ενός Έλληνα θα είναι διαφορετικές.

Μέχρι την Κυριακή πρέπει να έχω αποφασίσει αν θα ακυρώσω ή όχι, συνεπώς κάθε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ πολύ.
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
Ενα μικρό hijack στο νήμα:

Έχω προγραμματίσει ένα ταξίδι σε δέκα ημέρες στην Πόλη. Από όσους τυχόν ταξίδεψαν τις τελευταίες ημέρες/εβδομάδες εκεί, υπάρχει δυνατότητα να μου πείτε πώς είναι τα πράγματα; Έχω φίλους Τούρκους εκεί, με διαβεβαιώνουν ότι όλα είναι ήσυχα, αλλά οι εντυπώσεις ενός Έλληνα θα είναι διαφορετικές.

Μέχρι την Κυριακή πρέπει να έχω αποφασίσει αν θα ακυρώσω ή όχι, συνεπώς κάθε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ πολύ.
φυσικα κ να πας! πηγα τελευταια φορα τον οκτωβρη κ ηταν αρκετα ησυχα! δεν υπαρχει λογος να ακυρωσεις! να πας κ να περασεις υπεροχα!!!
 

jonkyr

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Ευχαριστώ πολύ. Αντιλαμβάνεσαι βέβαια ότι άλλο τον Οκτώβριο κι άλλο σήμερα (λόγω των πρόσφατων γεγονότων προφανώς), αλλά ίσως διυλίζω πολύ τον κώνωπα.

Αν ήμουν μόνος, δεν θα είχα δισταγμό. Όμως με τη σύζυγο μαζί είναι εντελώς διαφορετικά τα πράγματα. Μας κάθισε μία στραβή αμέσως μετά το coop (εξ' ου και η επιλογή μου να γράψω σε αυτό το νήμα) και ακυρώσαμε. Μας κάθισε δεύτερη τον Νοέμβριο, για άλλους λόγους και ακυρώσαμε. Αν ακυρώσουμε και τώρα, πιθανολογώ ότι θα ξαναδούμε την Πόλη μόνο από καρτ ποστάλ.

Θα περιμένω πάντως απάντηση από τυχόν συμφορουμίτες που έχουν πάει στην Πόλη πολύ πολύ πρόσφατα ή ίσως και ταξιδιωτικούς πράκτορες που ίσως βρίσκονται εδώ μέσα και έχουν μία διαφορετική πληροφόρηση. Ευχαριστώ και πάλι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom