Pegasus  Pegasus Airlines - Πληροφορίες & Ερωτήσεις

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αυτο το site ειναι για να ανταλλαζουμε εμπειριες και γνωμες οπως επισης και να λυνονται και αποριες που τυχον εχει καποιος μεσα απο βιωματα και εμπειριες αλλων μελων (εξου και οι αποριες για την ασφαλεια της αεροπορικης). Προφανως για να αναφερω ολες αυτες τις λεπτομερειες παραπανω για το check in σημαινει οτι διαβασα το site τους στην αντιστοιχη ενοτητα. Οπως και να εχει αν δεν εχει καποιος ορεξη να απαντησει, δεν χρειαζεται να μπαινει στον κοπο, γιατι μονο κακο κανει στο σαιτ. Φιλικα.. Συγνωμη για το off topic
Ο jimp προσπαθεί να σε προφυλάξει από ένα κλασσικό λάθος που όλοι κάποια φορά έχουμε κάνει: Καθυστερούμε να κλείσουμε κάτι που το θέλουμε, επειδή υπεραναλύουμε όλες τις λεπτομέρειες, και στο τέλος προλαβαίνουν άλλοι την προσφορά και η τιμή ανεβαίνει. Έχεις καιρό να τις δεις τις λεπτομέρειες του checkin αργότερα, δεν είναι προϋπόθεση για να κλείσεις εισιτήριο ούτε κρύβεται κάποια χρέωση (κι αν αυτό θες πραγματικά να ρωτήσεις, ρώτα το ευθέως, να πάρεις ευθεία απάντηση αμέσως).
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Άσχετα που όλες οι απαντήσεις βρίσκονται και εδώ:
https://www.flypgs.com/en/useful-info/info-about-flights/check-in#accordion-2
Το εχω διαβασει. σε ευχαριστω

Ο jimp προσπαθεί να σε προφυλάξει από ένα κλασσικό λάθος που όλοι κάποια φορά έχουμε κάνει: Καθυστερούμε να κλείσουμε κάτι που το θέλουμε, επειδή υπεραναλύουμε όλες τις λεπτομέρειες, και στο τέλος προλαβαίνουν άλλοι την προσφορά και η τιμή ανεβαίνει. Έχεις καιρό να τις δεις τις λεπτομέρειες του checkin αργότερα, δεν είναι προϋπόθεση για να κλείσεις εισιτήριο ούτε κρύβεται κάποια χρέωση (κι αν αυτό θες πραγματικά να ρωτήσεις, ρώτα το ευθέως, να πάρεις ευθεία απάντηση αμέσως).
Ναι συμφωνω. Καθομαι κ εγω και το αναλυω αρκετα. Ειναι η τιμη που εχει η εταιρεια και ειναι αρκετους μηνες μετα - δεν το βλεπω για προσφορα γιατι τσεκαρα και αλλες ημερομηνιες. Οπως και να εχει τα εισιτηρια εχουν ηδη κλειστει(!!!) λιγω ωρα πριν το μηνυμα του!! Σιγα μην τα αφηνα..
 

MANDRAGOR

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
παιδια καλησπερα. Επειδη θα ταξιδεψουμε με την κοπελα μου δυο βραδια και βρηκαμε προσφορα με την pegasus ειπαμε να παρουμε το basic εισητηριο που εχει μονο χειραποσκευη 8kg. θελω να ρωτησω αν ειναι τοσο αυστηροι στο ζυγισμα και αν επιτρεπεται και μια εξτρα τσαντα ωμου ή back bag οπως στη Ραιαν μην πληρωνουμε αδικα προστιμα. Οσο για την ασφαλεια της εταιρια επειδη πρωτη φορα πεταω...να μεινω ησυχος? Ευχαριστω
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
παιδια καλησπερα. Επειδη θα ταξιδεψουμε με την κοπελα μου δυο βραδια και βρηκαμε προσφορα με την pegasus ειπαμε να παρουμε το basic εισητηριο που εχει μονο χειραποσκευη 8kg. θελω να ρωτησω αν ειναι τοσο αυστηροι στο ζυγισμα και αν επιτρεπεται και μια εξτρα τσαντα ωμου ή back bag οπως στη Ραιαν μην πληρωνουμε αδικα προστιμα. Οσο για την ασφαλεια της εταιρια επειδη πρωτη φορα πεταω...να μεινω ησυχος? Ευχαριστω
Καλησπέρα.Αντιγράφω από το site της εταιρίας

This is the baggage taken onto the plane by the passengers. One cabin bag of 20 cm x 40 cm x 55 cm, with maximum weight of 8kg is allowed. It is not possible to add the cabin bag allowance to the hold baggage allowance.

If there is no room in the cabin for these items, then they will be stowed in the hold and carried as checked baggage.

Pegasus Airlines is not responsible for items left behind by guests on aircraft.

The following are allowed to be carried on board without extra cost :

a. One hand bag suitable for traveling,
b. One overcoat, shawl, scarf or blanket,
c. One bag of duty-free shopping,
d. One umbrella (except those with pointed ends) or walking stick,
e. One baby carrycot or pushchair (can be placed in cargo),
f. One small camera or telescope,
g. Books and magazines to be read during the flight,
h. Collapsible wheelchair or pair of crutches (to be placed in cargo,
ı. Baby food and carrycot to be used during the flight
j. One laptop computer
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
g. Books and magazines to be read during the flight,

ı. Baby food and carrycot to be used during the flight
Δηλαδη αν εγω τελικα δεν τα διαβασω τα περιοδικα που πηρα μαζι μου, θα με βαλλουν να πληρωσω προστιμο; Ή αν το μωρο δεν πεινασει τελικα θα με αναγκασουν να φαω εγω τη φρουτοκρεμα του; :p:haha:
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.321
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Μια χαρα ειναι η Pegasus,θα την τιμησω ξανα τον Απριλη.Με σταθερες τιμες γυρω στα 80 ευρω-τη στιγμη που στην Αιγαιου ειναι τουλαχιστον τα διπλα-κι εσωτερικες πτησεις στην γειτονα διαρκειας 1,5 ωρας απο 11 ευρω δεν το σκεφτομαι καν.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Παιδιά έχει ταξιδέψει κάνεις με pegasus να με βοηθήσει...Πετάω σε μερικές ώρες και δεν με αφήνει ακόμα να κάνω τσεκιν ...Είναι δυνατόν να πετάω το πρωί κ να μην μου δίνει επιλογή να κάνω τσεκιν..Πφφφφφ.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom