Επίσκεψη και ξενάγηση στη Βεργίνα στις 12/02/2017

Δήλωση συμμετοχής στην ξενάγηση στη Βεργίνα


  • Total voters
    33
  • Poll closed .

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Γεια σας γεια σας! Για να υπολογίζεται και εμένα Στο τουρ.... Βλέπετε, δεν δυσκολευτήκατε και πολύ, μερικοί μερικοί να με πείσετε. Τα λέμε σύντομα επάνω, στην συμπρωτεύουσα!
:clap::clap:
και με ποια δρομολόγια πετάς? :)
 

Giwrgos10

Member
Μηνύματα
219
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κάτι ΜΗ τουριστικό
Σχετικά με την ταβέρνα που είπαμε, έχω πάρει πληροφορίες απο 2-3 διαφορετικούς φίλους ότι "να υπολογίζετε 20 ευρώ στο άτομο" σε νορμάλ καταστάσεις.
Μου πρότειναν μια ταβέρνα Λίθος στην Αγκαθιά Βεροίας με πολύ καλο φαγητό και πολύ καλύτερες τιμές.
Αν το 20ευρω είναι πολύ για κάποιους κοιτάμε και προς Λίθο. Αν όχι πάμε εκεί που είπαμε εξ αρχής.
 
  • Like
Reactions: zoi

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Σχετικά με την ταβέρνα που είπαμε, έχω πάρει πληροφορίες απο 2-3 διαφορετικούς φίλους ότι "να υπολογίζετε 20 ευρώ στο άτομο" σε νορμάλ καταστάσεις....
"σε νορμάλ καταστάσεις" ;
εμείς;
νορμάλ καταστάσεις;
:clap:
 
  • Like
Reactions: zoi

Amplified

Member
Μηνύματα
86
Likes
70
Επόμενο Ταξίδι
Δυτική ακτή ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Utopia Planitia
Θα χρειαστεί να βάλουμε κάπου λεφτά ή θα τα δώσουμε επι τόπου ; Το λεωφορείο θα παραλάβει από αεροδρόμιο ; Γίνεται να τον βάλουμε και λίγο ανατολικά να μαζέψει και τους ντόπιους ;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Επίσης, επειδή - αν κλείσουμε λεωφορείο - αυτό θα πρέπει να γίνει μέχρι 20 Ιανουαρίου, καλό είναι να γνωρίζουμε όσο γίνεται ακριβέστερα τον αριθμό των συμμετεχόντων μέχρι τότε - για να ξέρουμε αν θα είναι μικρό ή μεγάλο.
18 Ιανουαρίου σήμερα. Μιας και δεν έχει δηλώσει ως τώρα κανείς προτίμηση για κάτι διαφορετικό, να το κλείσουμε;
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
μπράβο Βιτούλη, μακράν ο διαρκέστερος όλων μας (Αθηναίων) στη Θεσ/κη (λόγω συνάντησης) :):clap:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
18 Ιανουαρίου σήμερα. Μιας και δεν έχει δηλώσει ως τώρα κανείς προτίμηση για κάτι διαφορετικό, να το κλείσουμε;
Επισκέφθηκα το γραφείο τουρισμού σήμερα το πρωί και συμφώνησα για μεγάλο λεωφορείο. Μάλιστα, ο ίδιος ο πράκτορας πρότεινε - εφόσον θέλουμε και έχουμε χρόνο - να μας πάει και στη Βέρροια (εδώ "κολλάει" η ταβέρνα "Λίθος" που προτάθηκε - εάν προτιμηθεί). Προσφέρθηκε να μας πάει και σε "καλή" ταβέρνα (στη Βέρροια - δεν ξέρω αν εννοούσε την ίδια) - εάν θέλουμε - αλλά του είπα ότι είχαμε κανονίσει. Η τιμή που συμφωνήσαμε είναι στα 260 ευρώ. Αν αλλάξουν τα σχέδια, θα πρέπει να τον ειδοποιήσουμε μια βδομάδα πριν.
Θα χρειαστεί να βάλουμε κάπου λεφτά ή θα τα δώσουμε επι τόπου ; Το λεωφορείο θα παραλάβει από αεροδρόμιο ; Γίνεται να τον βάλουμε και λίγο ανατολικά να μαζέψει και τους ντόπιους ;
1) Δεν θα χρειαστεί προκαταβολή για το λεωφορείο.
2) Παραλαβή απ' το αεροδρόμιο; Πώς δηλαδή; Θα περιμένει να παραλαμβάνει την κάθε άφιξη (όποτε είναι αυτή - διαφορετικές μέρες και ώρες) και να την οδηγεί στο κατάλυμά της;
3) Αν αρχίσει να κάνει βόλτες το λεωφορείο σε όλη την πόλη και να παραλαμβάνει επιβάτες, να κλείσουμε σχολικό καλύτερα. Δεν πρόκειται να ξεκινήσουμε ούτε στις 10 η ώρα. Το σημείο αναχώρησης θα είναι κάπου που θα βολεύει όλους, εκεί που συνήθως συγκεντρώνονται, δηλαδή στην πλατεία Αριστοτέλους, στο άγαλμα του Βενιζέλου, π.χ. Έτσι, και όσοι μένουν σε ξενοδοχεία, θα έχουν εύκολη και άμεση πρόσβαση. Αν κάποιος θεωρεί ότι κάποιο άλλο σημείο εξυπηρετεί καλύτερα, ας το θέσει σε διαβούλευση...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.857
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Oχι πανπαν
Σταθμός μετρό Νέος Σιδηροδρομικός Σταθμός,
Πριν 2 μήνες ήταν ακόμη γιαπι, τον άλλο μήνα θα είναι έτοιμος ...
;-)
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.276
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom