Επίσκεψη και ξενάγηση στη Βεργίνα στις 12/02/2017

Δήλωση συμμετοχής στην ξενάγηση στη Βεργίνα


  • Total voters
    33
  • Poll closed .

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Μία ιδέα είναι να την κόψουμε μέσα στο πούλμαν, καθ οδόν, :xalara:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Μία ιδέα είναι να την κόψουμε μέσα στο πούλμαν, καθ οδόν, :xalara:
Μια άλλη ιδέα είναι (τώρα μου ήρθε) να την κόψουμε την προηγούμενη μέρα, το Σάββατο το βράδυ 11/2. Τόσοι θα έλθουν απ'την Αθήνα, ευκαιρία είναι και για όσους βόρειους δεν θα συμμετάσχουν στην εκδρομή, να τους δουν/γνωρίσουν και να τα ξανα-πουν με τους άλλους.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Εξαιρετική ιδέα συμπολίτη baba:clap:

Y.Γ.: 1) ...Αν και θα λείπω στη Σόφια για αγώνες.
Την Κυριακή το πρωί όμως παρών στην αρχαιολογική εκδρομή:xalara:
2) έχουμε κάποιο ενδεικτικό κόστος εκδρομής, αν υποθέσουμε ότι θα είμαστε 30 ατομα ας πούμε;
 
Last edited:

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.432
Ονειρεμένο Ταξίδι
οχ.....όλος ο κόσμος
Ταπεινή μου άποψη είναι πως το βράδυ πριν την εκδρομή δεν είναι βολικό.
Ο βασικότερος λόγος είναι ότι οι περισσότεροι που δεν θα πάνε εκδρομή λείπουν εκείνες τις μέρες.
Στην Αθήνα πίτα κόπηκε ήδη, όσοι θα έρθουν από εκεί θα γνωρίσουν αρκετά άτομα από Θεσσαλονίκη που θα ακολουθήσουν την εκδρομή ούτως ή άλλως και προσωπικά βρίσκω πως δεν είναι σωστό να χάσουμε άτομα που κάθε χρόνο έρχονται σε αυτό το γεγονός στην Θεσσαλονίκη (μιας και είναι μια από τις 2 ή 3 συναντήσεις που κάνουμε παραδοσιακά).
Σε μια κοινή συνομιλία με κάποιους συμφορουμίτες τακτικούς στις συναντήσεις προτάθηκε ή Παρασκευή ή Κυριακή της εβδομάδας που μας έρχεται (27/1 ή 29/1) ι και θα σας παρακαλούσα να πείτε την γνώμη σας. Εφόσον βολεύει τους περισσότερους από Θεσσαλονίκη και γενικά τα μέρη μας εδώ βόρια θα αναλάβω εγώ την οργάνωση.
 
Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μήπως να ανοίγατε ξεχωριστό θέμα; Κάποιος που δεν ενδιαφέρεται για την εκδρομή μάλλον δε θα το δει εδώ.
Α, σημειώστε ότι 30/1 είναι Δευτέρα και 1/2 Τετάρτη. Πιθανότητα εννοείς 27/1 και 29/1...
 
Last edited:

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Ναι η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δε δήλωσα συμμετοχή στην εκδρομή γιατί πιθανό να λείπω εκείνο το Σαββατοκύριακο ... άρα ούτε την προηγούμενη θα μπορούσα και μάλλον το ίδιο πρόβλημα θα έχουν κι αλλοι που δε θα συμμετέχουν στην εκδρομή ( δε θα μπορούν ούτε την προηγούμενη) εμένα με βολεύει μια χαρά και η Παρασκευή και η Κυριακή .... αλλά επειδή είμαστε ταξιδιωτικό Φορουμ και και κάποιοι όλο και κάποια απόδραση σχεδιάζουν τα Σαββατοκύριακα, όποτε θέωρω καλύτερη την Κυριακή 1/2....
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.432
Ονειρεμένο Ταξίδι
οχ.....όλος ο κόσμος
Μήπως να ανοίγατε ξεχωριστό θέμα; Κάποιος που δεν ενδιαφέρεται για την εκδρομή μάλλον δε θα το δει εδώ.
εννοείται πως θα ανοίξουμε άλλο τόπικ, αλλά επειδή η κουβέντα ήδη έγινε (προ πολού κιόλας έχω θέσει τον προβληματισμό αυτόν), καλό είναι να το δούν εδώ πρώτα, ο μπαμπαδουμα που οργανώνει την εκδρομή και έκανε πρόταση για το βράδυ πριν και οι άλλοι ενδιαφερόμενοι.

σωστη παρατηρηση οι ημερομηνιες θα εβλεπα Ιανουαριο μου φαινεται
 
Last edited:

fenia42

Member
Μηνύματα
3.854
Likes
14.088
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εξαιρετική ιδέα της Ιβανας
Συμφωνώ κι εγώ για την Παρασκευή ή Κυριακή διότι θα λείπω την ημέρα της εκδρομής και θα ήθελα να παρευρεθώ στην κοπή πίτας πάραυτα .
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Λοιπόν,
όσον αφορά τον ξεναγό είμαι μέσα, αλλά μου αρέσει και η ιδέα δίπλα του να είναι κάποιος από τις ανασκαφές (αυτό που αναφέρει ο Κ.) μπας και τον τάφο αυτόν δεν θα τον έχω δει αν είναι κλειστός για το ευρύτερο κοινό. Δεν πιστεύω ούτε ο ξεναγός ούτε οι άνθρωποι που αρχαιολογικού να έχουν πρόβλημα, τι λέτε;

Επίσης, αν είναι να μαζευτούμε στις 12/2 για αυτόν τον σκοπό, δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι επιτυχημένες και οι 2 συναντήσεις - Πίτα και αυτό, και προτείνω να τις συγχωνεύσουμε σε μια για να είμαστε και περισσότεροι.
Να συγκεντρωθούμε στη Βεργίνα και μετά να πάμε κάπου κοντά να κόψουμε την πίτα (Ελένη έλεγε για κάποια οινοποιεία κλπ).
Εεε είναι αδικία αυτό να πάτε και εκδρομή και να κόψετε και πίτα εκεί!! Εμείς που δεν θα έρθουμε τι θα κάνουμε;;;;;
Είναι μια πρόταση μόνο, αλλά πρακτική θα έλεγα.
Αν φανταστείς πως την πίτα λογικά θα κόψουμε μετά της 15/1 (συνήθως είναι τέλη Ιανουαρίου) και λέγαμε να το κάνουμε Φλώρινα, δεν ξέρω πόσοι θα έρθουν σε ένα ή άλλο ή και στα 2 σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα. Αλλά εννοείται ο'τι πείτε οι περισσότεροι.
Ταπεινή μου άποψη είναι πως το βράδυ πριν την εκδρομή δεν είναι βολικό.
Ο βασικότερος λόγος είναι ότι οι περισσότεροι που δεν θα πάνε εκδρομή λείπουν εκείνες τις μέρες.
Στην Αθήνα πίτα κόπηκε ήδη, όσοι θα έρθουν από εκεί θα γνωρίσουν αρκετά άτομα από Θεσσαλονίκη που θα ακολουθήσουν την εκδρομή ούτως ή άλλως και προσωπικά βρίσκω πως δεν είναι σωστό να χάσουμε άτομα που κάθε χρόνο έρχονται σε αυτό το γεγονός στην Θεσσαλονίκη (μιας και είναι μια από τις 2 ή 3 συναντήσεις που κάνουμε παραδοσιακά).
Σε μια κοινή συνομιλία με κάποιους συμφορουμίτες τακτικούς στις συναντήσεις προτάθηκε ή Παρασκευή ή Κυριακή της εβδομάδας που μας έρχεται (27/1 ή 29/1) ι και θα σας παρακαλούσα να πείτε την γνώμη σας. Εφόσον βολεύει τους περισσότερους από Θεσσαλονίκη και γενικά τα μέρη μας εδώ βόρια θα αναλάβω εγώ την οργάνωση.
Λυπάμαι που άλλαξε το πρόγραμμά σου και δεν θα μπορέσεις να συμμετάσχεις στην εκδρομή. Ίσως μιαν άλλη φορά...
Όσον αφορά την κοπή πίτας, μακάρι να βρεθεί μια ημερομηνία που να βολεύει όλους και - φυσικά - να οργανώσεις την εκδήλωση όπως ξέρεις να κάνεις με μεγάλη επιτυχία.
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.432
Ονειρεμένο Ταξίδι
οχ.....όλος ο κόσμος
Δεν ξερω απο που βγαζεις το συμπερασμα πως αλλαξα τιποτα σχεδια μου για την εκδρομη, εγω θα ερθω, αλλα πολλοι απο Θεδσαλονικη που ειναι τακτικοι στις συναντησεις δεν θα ερθουν (η Γιαννα, η Φενια, Dafni μετα συζηγου, η Θαλια, η Ερμινα και καποιοι αλλοι που δεν τους θυμαμαι) και που ειναι το νοημα τοτε της σαλονικιωτικης πιτας;
Η πρωτη ιδεα ηταν να μην γινουν 2 εκδρομες που δεν θα πραγματοποιουνταν με τιποτα σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα, αλλα με προυποθεση να ερθουν οι περισσοτεροι στη Βεργινα και να κοψουμε εκει. Για αυτο αλλαζει και η προταδη. Κριμα που δεν συμφωνεις και θα χαρουμε να σε δουμε στην πιτα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.792
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom