Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο: ερωτησεις ενός πρωτάρη

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αυτο βλεπω και εγω. Αλλα αυτο ισχυει για Δευ-Παρ. Αν θες να κλεισεις για Σαββατο μπορεις μεχρι 23:45 με βαση το συστημα

Αλλα κανεις δεν εχει προτεινει αλλο μαγαζι...(πχ City garden bar) Μονο το skypod προτεινουν. Δεν ξερω γιατι. Ισως το αλλο να μην αξιζει αν και οι τιμες που κοιταξα μου φαινονται παρομοιες.

Επισης εμεις επειδη θα ειμαστε 5 ατομα πρεπει να τους στειλουμε mail ή να παρουμε τηλ για να κανουμε κρατηση τραπεζιου με βασει αυτα που γραφει.
Ναι ακριβώς αυτο παιζει με την ωρα. Εμεις θα παμε στο City Garden λογικα γιατι μπορεις να πας ποιο αργά . Θα πάμε Πεμπτη εμεις. Οποιος εχει εμπειρια απο City Garden να πει αν ειναι καλο. Οι τιμές του ειναι super για ενα απλο ποτο.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Καλησπερα,

Θελω να ρωτησω το εξης

Ο ελεχγος διαβατηριων και ταυτοτητων ειναι μονο οταν φτανεις εκει ?

Η' εχει και για την επιστροφη? Καθως με τη Stansted city link που φτανω στο αεροδρομιο θα εχω μπροστα μου ενα 40λεπτο μεχρι να κλεισει η πυλη..

Λογικα θα εχει ελεγχο μονο για να μπεις στη χωρα, απλα ρωταω για επιβεβαιωση

Επισης 40 λεπτα πριν κλεισει η πυλη ειναι αρκετα? Αναφερομαι στο Stansted
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
' Ελεγχος μόνον όταν φτάνεις.Δυστυχώς έχω πάρα πολλά χρόνια να πάω Stansed και δεν θυμάμαι χρόνους.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
' Ελεγχος μόνον όταν φτάνεις.Δυστυχώς έχω πάρα πολλά χρόνια να πάω Stansed και δεν θυμάμαι χρόνους.
Σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Εφοσον υπαρχει ελεγχος μονο στο πηγαινε....λογικα στην επιστροφη με check in και εκτυπωμενα τα boarding pass πιστευω οτι θα ειναι αρκετα τα 40 λεπτα! Ελπιζω δηλαδη!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Εφοσον υπαρχει ελεγχος μονο στο πηγαινε....λογικα στην επιστροφη με check in και εκτυπωμενα τα boarding pass πιστευω οτι θα ειναι αρκετα τα 40 λεπτα! Ελπιζω δηλαδη!
Τι να πω;Προσωπικά δεν πάω λιγότερο από 90 λεπτά σε κανένα αεροδρόμιο με εξαίρεση τα πολύ μικρά του εσωτερικού.Μπορεί να είμαι και παράξενος...
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Για Αθηνα πχ εφοσον εχω μονο χειραποσκευη και τα boarding εκτυπωμενα παω συνηθως ενα 4ολεπτο πριν και περιμενω κιολας! Τωρα για το συγεκριμενο αεροδρομιο δεν ξερω. Ισως ειμαι και οριακα
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
40 λεπτά είναι λίγα.
Αγόρασε κάνα πακέτο fast track, για να περάσεις γρήγορα τον έλεγχο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Για Αθηνα πχ εφοσον εχω μονο χειραποσκευη και τα boarding εκτυπωμενα παω συνηθως ενα 4ολεπτο πριν και περιμενω κιολας! Τωρα για το συγεκριμενο αεροδρομιο δεν ξερω. Ισως ειμαι και οριακα
Θα δώσεις και αποσκευή;
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Το Stansted τις πρωινές με απογευματινες ώρες στον έλεγχο των χειραποσκευών κλπ είναι πολύ μπίζι. Έχουμε περιμένει στις ουρές και 30-40 λεπτα...Εσύ ξέρεις. Οπως είπε και o @fotast λιγότερο από 90 λεπτά πριν δεν πάω ποτέ στα αεροδρόμια και πόσο μάλλον στα μεγάλα.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
40 λεπτά είναι πολύ λίγο για πτήσεις εξωτερικού.Να ξέρεις πάντα ότι 30 λεπτά πριν την πτήση κλείνει η θύρα επιβίβασης.Σου μένουν 10 λεπτά για έλεγχο....πολύ ρίσκο..
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
40 λεπτά είναι πολύ λίγο για πτήσεις εξωτερικού.Να ξέρεις πάντα ότι 30 λεπτά πριν την πτήση κλείνει η θύρα επιβίβασης.Σου μένουν 10 λεπτά για έλεγχο....πολύ ρίσκο..
40 λεπτα θα εχω μεχρι να κλεισει η πυλη επιβιβασης, και οχι μεχρι την απογειωση. Το αναφερω σε προηγουμενο post μου στην 57 σελιδα.

Το Stansted τις πρωινές με απογευματινες ώρες στον έλεγχο των χειραποσκευών κλπ είναι πολύ μπίζι. Έχουμε περιμένει στις ουρές και 30-40 λεπτα...Εσύ ξέρεις. Οπως είπε και o @fotast λιγότερο από 90 λεπτά πριν δεν πάω ποτέ στα αεροδρόμια και πόσο μάλλον στα μεγάλα.
90 λεπτα προφανως εννοειται μεχρι την απογειωση σωστα?
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.505
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom