Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
καλησπέρα! η δική μου πτήση αναχωρεί 08,10 από ciampino για αθήνα. λογικά θα πρέπει να αναχωρώ απο το ξενοδοχείο 6 παρά. τέτοια ώρα έχει μετρό; (μένω δίπλα στην στάση Ottaviano!)

έψαξα στην σελίδα με τις συγκοινωνίες της Ρώμης δεν έβγαλα άκρη!!!! Γενικά θέλω να βρω ωράρια λειτουργίας και τα νυχτερινά δρομολόγια.

Επίσης με βάση την εμπειρία σας τι ώρα πρέπει να αναχωρώ από termini ή anagnina για να μην είμαι μία λογική ώρα στο αεροδρόμιο. Μονο χειραποσκευή και τσεκ ιν έτοιμο γιατί ryan είναι αυτή!
 
Last edited:

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
καλησπέρα! η δική μου πτήση αναχωρεί 08,10 από ciampino για αθήνα. λογικά θα πρέπει να αναχωρώ απο το ξενοδοχείο 6 παρά. τέτοια ώρα έχει μετρό; (μένω δίπλα στην στάση Ottaviano!)

έψαξα στην σελίδα με τις συγκοινωνίες της Ρώμης δεν έβγαλα άκρη!!!! Γενικά θέλω να βρω ωράρια λειτουργίας και τα νυχτερινά δρομολόγια.

Επίσης με βάση την εμπειρία σας τι ώρα πρέπει να αναχωρώ από termini ή anagnina για να μην είμαι μία λογική ώρα στο αεροδρόμιο. Μονο χειραποσκευή και τσεκ ιν έτοιμο γιατί ryan είναι αυτή!
Τι ημερομηνια φευγεις απο εκει?
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
28/2/2017 ημέρα Τρίτη
Αρχικα μετρο εχει...

Το μετρό λειτουργεί καθημερινά από τις 5.30 έως τις 23.30.

Παρασκευή και Σάββατο βράδυ μένει ανοιχτό μέχρι τις 1.30

Απο εκει και περα εφοσον θα εχεις μονο χειραποσκευη μια χαρα σε βολευει και η terravision που φευγει 6:30 απο Τερμινι και φτανει 7:10... Εχεις απλετοτατο χρονο! Ειναι ταμαμ



 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
To μόνο που με φόβισε σε αυτή την περίπτωση είναι να μην γίνει κάτι από θέμα κίνησης και αργήσουμε Διαβάζω ότι το αεροδρόμιο είναι μικρό αλλά θεωρώ ότι μία ώρα νωρίτερα είναι λίγο οριακά. Σε ευχαριστώ πολύ! Θα κοιτάξω επομένως να δω δρομολόγια που να αναχωρούν γύρω στις 06,00 με 06,30 και θα επιλέξω εταιρία!
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
To μόνο που με φόβισε σε αυτή την περίπτωση είναι να μην γίνει κάτι από θέμα κίνησης και αργήσουμε Διαβάζω ότι το αεροδρόμιο είναι μικρό αλλά θεωρώ ότι μία ώρα νωρίτερα είναι λίγο οριακά. Σε ευχαριστώ πολύ! Θα κοιτάξω επομένως να δω δρομολόγια που να αναχωρούν γύρω στις 06,00 με 06,30 και θα επιλέξω εταιρία!
Με βασει τη δικια μου εμπειρια, οταν μετακινηθηκα προς τη πολη απο το αεροδρομιο καναμε 37 λεπτα με φουλ κινηση. Τωρα που κανεις το αντιστροφο και τετοια ωρα κιολας, δεν θα εχει καθολου κινηση. Ισως και στο μισαωρο να ειστε εκει. Επισης ο ελεγχος γινεται πολυ γρηγορα. Δεν εχει να κανει που ειναι μικρο το αεροδρομιο. Ειναι υπεραρκετος ο χρονος. Απο εκει και περα εσυ αποφασιζεις...

Αν κλεισεις τελικα με λεωφορειο μη ξεχασεις να κανεις κρατηση online το εισιτηριο και να εισαι ενα 10λεπτο με τεταρτο νωριτερα.
 

MANDRAGOR

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
θελω τα φώτα καποιου που το χει κανει ή ξερει τους χώρους του Chiampino. Πρόκειται να νοικιασω αμαξι απο Μπολονια και να κανω 3 μερες τουρ στην κεντρικη ιταλια με τελικο προορισμο τη Ρωμη που θα φτασω βραδυ αργα. Κανονισα να παραδωσω το αμαξι το πρωι στο ciampino αλλα η πτηση ειναι 8.40 και το γραφειο ενοικιασης ανοιγει 8. Ξερετε αν θα πρεπει να το παραδωσω σε παρκιγκ μακρια απο το αεροδρομιο? Θα ερθει καποιος να το παρει?θα προλαβω σε 40 λεπτα? Εχει κανεις ιδεα? Οποιος ξερει ας δωσει μια ιδεα να χω
ευχαριστω
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
αυτό που μπορώ να σου πω εγώ είναι τι θα έκανα εγώ αν βρισκόμουν στην θέση σου.
θα έπαιρνα τηλέφωνο στα γραφεία της εταιρίας ενοικίασης και έλεγα εκεί το πρόβλημά μου ώστε η απάντηση που θα έπαιρνα να ήταν η σωστότερη.
 

marinella

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημερα σας
ειχα μπει στο σιτε αυτο πριν καποιες μερες και με βοηθησε αρκετα
τον αλλον μηνα θα παω στη ρωμη
απλα εχω αγχωθει λιγο με τα εισητηρια του λεωφοριου απο αεροδρομιο στο κεντρο τερμινη και το αντιθετο ,εκλεισα μεσω ιντερνετ στο σιτε terravision διαλεξα και τα ωραρια που με εξυπηρετουν , θα ηθελα να ρωτησω τα ωραρια ειναι αυτα ισχυουν δεν νομιζω να αλλαξουν και ποση ωρα πριν πρεπει να ειμαι εκει
 

MANDRAGOR

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
εχω στειλει μαιλ για αρχη και περιμενω... Απλα σκεφτομουν και το χειεότερο οριακο σεναριο να το δωσω στο παρκινγκ 8 και ηθελα να ξερω αν προλαβαινω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.094
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom