Αίγυπτος Χουργκάντα-Γαμηλιο ταξιδι

vasilis88

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλημέρα στην όμορφη παρέα σας είμαι καινούριος εδώ.Διαβασα πανω κατω πολλα πραγματα για Χουργκαντα αλλα τα περισσοτερα ηταν παλια σχολια.Οποτε θελω να ρωτησω:

1)Καλη επιλογή για γαμηλιο - χαλάρωση..?
2)Αναχωρηση 23 Σεπτεμβρη για διαμονη 6 νυκτων καλη εποχη..?
3)Εχουμε να φοβομαστε κατι..?
4)Πεταμε μεσω Κων/πολης μηπως πρεπει να φοβομαστε και εκει..?

Ευχαριστω εκ των προτερων
 

cromhania

Member
Μηνύματα
101
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Δεν ξερω και πολλα για Χουργκαντα...εγω ειχα παει γαμηλιο στο Σαρμ ελ Σεηχ...
Το μονο που μπορω να σου πω οτι η εποχη ειναι παρα πολυ καλη!!τωρα για το αν εχεις να φοβηθεις δεν το νομηζω..εγω πηγα αιγυπτο φλεβαρη του 15 και ηταν ολα μια χαρα...Η Αιγυπτος ειναι πλεον ασφαλης..δεν εχει ακουστει κατι ...
 

vasilis88

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Δεν ξερω και πολλα για Χουργκαντα...εγω ειχα παει γαμηλιο στο Σαρμ ελ Σεηχ...
Το μονο που μπορω να σου πω οτι η εποχη ειναι παρα πολυ καλη!!τωρα για το αν εχεις να φοβηθεις δεν το νομηζω..εγω πηγα αιγυπτο φλεβαρη του 15 και ηταν ολα μια χαρα...Η Αιγυπτος ειναι πλεον ασφαλης..δεν εχει ακουστει κατι ...
Για διαφορες ιστοριες που ακουσα ότι πειραζουν τις ξανθιες γυναικες και ότι πρεπει να φορανε μαντηλα ισχυει..??
 

cromhania

Member
Μηνύματα
101
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
οχι οχι ειπαμε...κοιτα...χουργκαντα και σαρμ ειναι δυο περιοχες λες και δεν ειναι αιγυπτος..σαν να εισαι σε αλλη χωρα...Στο Καιρο συμβαινουν διαφορα περιεργα αλλα και παλι αν κρατας την γυναικα σου χερι χερι δεν θα εχεις προβλημα..(και καλα ειναι δικια μου χαχαχα)
 

vasilis88

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
οχι οχι ειπαμε...κοιτα...χουργκαντα και σαρμ ειναι δυο περιοχες λες και δεν ειναι αιγυπτος..σαν να εισαι σε αλλη χωρα...Στο Καιρο συμβαινουν διαφορα περιεργα αλλα και παλι αν κρατας την γυναικα σου χερι χερι δεν θα εχεις προβλημα..(και καλα ειναι δικια μου χαχαχα)
ευχαριστω για την πληροφορια..!!επισης ένα πρόβλημα η πτηση επιστροφης είναι το βραδυ στις 4:10 αλλα το check out γινεται στις 12 το μεσημερι.κατι μου ειπαν ότι μπορω να κανω day use να πληρωσω μισο δωματιο ισχυει..?
 

cromhania

Member
Μηνύματα
101
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
ευχαριστω για την πληροφορια..!!επισης ένα πρόβλημα η πτηση επιστροφης είναι το βραδυ στις 4:10 αλλα το check out γινεται στις 12 το μεσημερι.κατι μου ειπαν ότι μπορω να κανω day use να πληρωσω μισο δωματιο ισχυει..?
Δεν γνωριζω κατι πανω σε αυτο...ρωτα ενα ταξιδιωτικο πρακτορα
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.087
Likes
1.650
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Και τη μισή τιμή του δωματίου να πληρώσεις, θα μπορείς να είσαι στο δωμάτιο μέχρι 6μμ. Θεωρώ προτιμότερο να πληρώσεις μια μέρα επιπλέον και να φύγεις από το ξενοδοχείο κατευθείαν για αεροδρόμιο.
 
Μηνύματα
5
Likes
2
Καλησπέρα σας ! Η χουργκαντα για μια κοπέλα μόνη της 21 ετών είναι επικίνδυνη ;
Καλησπέρα σας ! Η χουργκαντα για μια κοπέλα μόνη της 21 ετών είναι επικίνδυνη ;
Εξαρτάται, το πως θα είναι ντυμένη, πως θα συμπεριφέρεται κλπ κλπ.
Γενικά η Χουργκάρντα είναι μια ήσυχη τουριστική πόλη,
αρκετά μεγάλη χτισμένη κατα μήκος της θάλασσας που σημαίνει μεγάλες
αποστάσεις απο τη μία στην άλλη.
Αν μείνεις κάπου γύρω στη New Marina, και αποφύγεις τα σκοτεινά δρομάκια
δεν νομίζω να αντιμετωπίσεις πρόβλημα.
Σίγουρα "καμάκι" θα φας πολύ, από εμπορικό μέχρι φλερτ, αλλά δεν
θα σε φέρει σε δύσκολη θέση.

Αλλά αν επιτρέπεται, αν δεν είσαι δύτης, ή δεν χρησιμοποιείς τη Χουργκάρντα, σαν σταθμό για να πας κάπου αλλού, τι ψάχνεις εκεί ?

Έχω πάει 3 φορές τα τελευταία 5 χρόνια, πες μου πως μπορώ να σε βοηθήσω ,,,
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.464
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom