ΗΠΑ Αγαπημενο σας μερος στις ΗΠΑ?

sirley_22

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεβαδα, Νησια Σολομωντα
Λατρευω τις ΗΠΑ και θα ηθελα να δω ολες τις πολιτειες! Μεχρι στιγμης εχω παει μονο Νεα Υορκη και Ατλαντικ Σιτι. Εσεις πού εχετε ταξιδεψει στις ΗΠΑ? Ποιο μερος σας γοητευσε περισσοτερο? Επισης, αν καποιος εχει παει στο Γκραντ Κανυον, θα μου αρεσε να ακουσω εντυπωσεις!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ουάσιγκτον DC...είναι πανέμορφη πόλη.
(Εχω πάει σε 6 πόλεις.)
Ναι ε? Σε συγκριση με ποιες? Επειδη με κάλεσε ο ντοναλντ να παω, εχεις υποψη σου κανα καλο μωλ στα περιξ? Θενκς.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Έχω μια λατρεία για τις ΗΠΑ... Μακάρι να είχα χρόνο κ χρήμα να εξερευνήσω κάθε πολιτεία

Ως τώρα έχω πάει Νέα Υόρκη (2 φορές), Λος Άντζελες, Λας Βέγκας (χωρίς Γκραν Κανυον), Σαν Φρανσίσκο με ολίγον από Pacific Coast (Μοντερέυ, Καρμέλ κλπ)

Νέα Υόρκη και Λος Άντζελες μου έκλεψαν τη καρδιά, ειδικά στο LA μακάρι να μπορούσα να ζήσω εκεί σε σπίτι σε παραλία (πολλές ταινίες βλέπω το ξέρω) ή το πολύ πολύ στο Beverly Hills βρε αδερφέ δε θα τα χαλάσουμε εκεί

Επόμενοι στόχοι όσον αφορά τις ΗΠΑ:
Νέα Υόρκη-Χάμπτονς-Ουάσιγκτον-κ ίσως Φιλαδέλφεια
Λος Άντζελες-Χαβάη
Μαϊάμι-Καραϊβική
Αμερικάνικος Νότος (Νέα Ορλεάνη κλπ)

Αχ όνειρα θερινής νυκτός Γενάρη μήνα
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Λατρευω τις ΗΠΑ και θα ηθελα να δω ολες τις πολιτειες! Μεχρι στιγμης εχω παει μονο Νεα Υορκη και Ατλαντικ Σιτι. Εσεις πού εχετε ταξιδεψει στις ΗΠΑ? Ποιο μερος σας γοητευσε περισσοτερο? Επισης, αν καποιος εχει παει στο Γκραντ Κανυον, θα μου αρεσε να ακουσω εντυπωσεις!
Φυσικά και αξίζει το Γραντ Κάνυον.Και μάλιστα όχι μόνον ημερήσια αλλά και για 2-3 μέρες.Αν βάλεις μέσα και ελικόπτερα ή αεροπλάνα αξίζει περισσότερο αλλά φυσικά ανεβαίνει πολύ το budget.

Εχω πάει μόνον Δυτικά όποτε η πόλη που μου αρέσει περισσότερο είναι το Σαν Φρανσίσκο.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.543
Likes
8.031
Ναι ε? Σε συγκριση με ποιες? Επειδη με κάλεσε ο ντοναλντ να παω, εχεις υποψη σου κανα καλο μωλ στα περιξ? Θενκς.
Σικάγο,Σαν Φρανσισκο,Νέα Υόρκη,Λας Βέγκας,Κλήβελαντ και 2,3 στα πολύ γρηγορα.Μικρός κατάλογος αλλά αν είμαι καλά θα τον εμπλουτίσω.
Μωλ δεν πήγα,αλλα έχω την εντύπωση ότι κάποια ξέρεις και σύ.....
Αν σε κάλεσε ο ντοναλντ να πας...
Φιλιά στην Μελάνια αν και θα την δώ οταν πάω την επόμενη....
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Σικάγο,Σαν Φρανσισκο,Νέα Υόρκη,Λας Βέγκας,Κλήβελαντ και 2,3 στα πολύ γρηγορα.Μικρός κατάλογος αλλά αν είμαι καλά θα τον εμπλουτίσω.
Μωλ δεν πήγα,αλλα έχω την εντύπωση ότι κάποια ξέρεις και σύ.....
Αν σε κάλεσε ο ντοναλντ να πας...
Φιλιά στην Μελάνια αν και θα την δώ οταν πάω την επόμενη....
Την Ιβάνκα ξέχασες...Αυτή είναι το αστέρι τώρα...Ποια Μελάνια...
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Πλακα πλάκα έχει κάνει κανένας οδικό προς Ν. Ορλεάνη??? Εύκολο -δύσκολο μέρες, πρόγραμμα, ασφαλές, κτλ..
Οσο για την ερώτηση πήγα Καλιφόρνια, Νεβάδα, Γιούτα, Αριζόνα ,..... ξετρελάθηκα με όλα όσα είδα και με τους ανθρώπους!!! Αν έπρεπε να μεταναστεύσω θα μου ταίριαζε περισσότερο ΗΠΑ παρα Ευρώπη πλην της μεσογείου !
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
461
Likes
1.501
Προσωπικά δεν εχω καταφέρει να παω σε πολλά μέρη ακόμη. Απο τότε που μετακομισα στις ΗΠΑ εχω παει : Νέα Υόρκη , Ουασιγκτων , Λας Βεγκας ,Βαλτιμόρη, Μέμφις, Γκραντ Κανυον , Little Rock και Jonesboro στο Αρκανσας , Fort Wayne και Ιντιαναπολη στην Ιντιάνα , Dayton στο Οχάιο , Μαιαμι και Φορτ Μαιερς στη Φλόριντα. Σε γενικές γραμμές τα μέρη ειναι ολα υπέροχα . Το Γκραντ Κανυον ειναι εκπληκτικό τοπίο. Οι πόλεις έχουν να προσφέρουν η κάθε μια και κατι διαφορετικό. Η μόνη απογοήτευση , αν και πήγα για πολυ λιγο , ήταν η πολυδιαφημισμένη Νέα Υόρκη που δεν με συνάρπασε και τόσο . Και επειδή αν δε παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει , σαν το Σικαγο τίποτα καλύτερο ;) .
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έχω πάει σε καμιά δεκαπενταριά πολιτείες. Από πόλεις το Σαν Φρανσίσκο, η ΝΥ και η Γουάσινγκτον, από φύση πρώτα τα εθνικά πάρκα της Γιούτα και μετά το Big Sur στην Καλιφόρνια και τα μεγάλα δέντρα (καλό το Γκραν Κάνυον, αλλά μπροστά σε κάτι Bryce κλπ ωχριά), από πολιτιστικές εμπειρίες τα γκόσπελ στη NY και τα powwow στο νότο, από αρχαιολογία το Pueblo, τρομερό people watching στο Μαϊάμι, φαγητό στο LA (όλα υγιεινά, τρομετή ποικιλία) και στην Ουάσινγκτον, καια ρκετός χαβαλές και κιτς στο Βέγκας, από χωριά έχει φοβερά πράγματα σε Νιού Μέξικο και Κολοράντο με καουμπόηδες κλπ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.712
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom