Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

Elgrec0

Member
Μηνύματα
95
Likes
112
Ταξίδι-Όνειρο
Στα Μπαρ του Τσινάσκι L.A
Μπορείτε να κατεβάσετε την εφαρμογή Fahrinfo για Android OS , έχει τα πάντα για τα ΜΜΜ.
 

vagiannie

Member
Μηνύματα
17
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΆΜΣΤΕΡΝΤΑΜ
Εγώ πάντως πέρυσι που πήγα στο Βερολίνο, επισκέφτηκα και το μουσείο Φυσικής ιστορίας και μου άρεσε πάρα πολύ παρόλο που δεν θα έλεγα ότι είναι του γούστου μου τέτοιου είδους μουσεία, αυτό πραγματικά με εξέπληξε ευχάριστα..
 

Fenaki1981

Member
Μηνύματα
77
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
ΙΟΡΔΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!!!
Επίσης ωραία μαγαζιά για φαγητό κ γενικώς για βόλτα έχει κ στην Savignyplatz. Να κατέβεις στην στάση του S-Bahn κ να κανείς βόλτα.. Πολυ ωραία μαγαζιά για φαγητό με καλές τιμές κ τεράστιες μερίδες το Dicke Wirtin & το Cafe Bleibtreu.. ειδικά το 2ο έχει κ τεράστιες σαλάτες... που δύσκολα βρίσκεις στην Ευρώπη..
 

kwstas86

Member
Μηνύματα
104
Likes
109
Καλησπερα σε ολους!!

Σε τρεις εβδομαδες θα επισκεφτουμε το Βερολινο με την κοπελα μου για 7 μερες.

Θελουμε να επισκεφτουμε ενα απο αυτα τα μουσεια/αξιοθεατα:
1. Μουσειο του τειχους,
2. Πυργος τηλεορασης,
3. Story of Berlin.

Θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα με το ποιο να επιλεξουμε ή και την προταση σας αν υπαρχει κατι αλλο που δεν εχουμε υποψιν μας. (Εκτος απο μουσειο Περγαμου, εβραικο μουσειο και reichstag).

Και κατι τελευταιο.
Για το εβραικο μουσειο εχουμε ακουσει καλα λογια απο φιλους που το εχουν επισκεφτει. Εσεις θεωρειτε οτι αξιζει ή να μην μπουμε στον κοπο?
 

kwstas86

Member
Μηνύματα
104
Likes
109
Και κατι ακομα:

Αν γνωριζετε καποιο καλο μπαρακι (κατα προτιμηση οχι κυριλε) στην περιοχη Friedrichshain, για βραδυνη εξοδο?

Ευχαριστω....
 

Elgrec0

Member
Μηνύματα
95
Likes
112
Ταξίδι-Όνειρο
Στα Μπαρ του Τσινάσκι L.A
Καλησπερα σε ολους!!

Σε τρεις εβδομαδες θα επισκεφτουμε το Βερολινο με την κοπελα μου για 7 μερες.

Θελουμε να επισκεφτουμε ενα απο αυτα τα μουσεια/αξιοθεατα:
1. Μουσειο του τειχους,
2. Πυργος τηλεορασης,
3. Story of Berlin.

Θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα με το ποιο να επιλεξουμε ή και την προταση σας αν υπαρχει κατι αλλο που δεν εχουμε υποψιν μας. (Εκτος απο μουσειο Περγαμου, εβραικο μουσειο και reichstag).

Και κατι τελευταιο.
Για το εβραικο μουσειο εχουμε ακουσει καλα λογια απο φιλους που το εχουν επισκεφτει. Εσεις θεωρειτε οτι αξιζει ή να μην μπουμε στον κοπο?
Εγώ θα σου πρότεινα μιας και θα κάτσετε μέρες να πάτε DDR Museum και Topography of Terror (free είσοδος) οπωσδήποτε. Τώρα για μή κυριλέ μπαράκι, θα σου πρότεινα το Old CCCP αλλά δεν είναι στην περιοχή που ζητάς. Γενικά στο Βερολίνο έχει άπειρα bars, με μια βόλτα ποδαράτη θα βρείς σίγουρα κάποιο στα γούστα σου.
 

kwstas86

Member
Μηνύματα
104
Likes
109
Εγώ θα σου πρότεινα μιας και θα κάτσετε μέρες να πάτε DDR Museum και Topography of Terror (free είσοδος) οπωσδήποτε. Τώρα για μή κυριλέ μπαράκι, θα σου πρότεινα το Old CCCP αλλά δεν είναι στην περιοχή που ζητάς. Γενικά στο Βερολίνο έχει άπειρα bars, με μια βόλτα ποδαράτη θα βρείς σίγουρα κάποιο στα γούστα σου.
Σ ευχαριστω πολυ!

Θα τα εχω στα υποψιν μου.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.148
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom