Ryanair Προβλημα με πληρωμη στην Ryanair

blackge

Member
Μηνύματα
33
Likes
2
Καλησπερα συμφορουμιτες... λοιπον μπαινω κατευθειαν στο θεμα δεν ηξερα που αλλου να απευθυνθω εχω ρωτησει σχεδον τους παντες... εχουμε και λεμε... ετοιμαζω ταξιδι με φιλαρακια και σημερα μαζεψαμε τα λεφτα στην δικη μου χρεωστικη καρτα. Ολα καλα μεχρι εδω, μπαινω να κλεισω τα εισητηρια και δε μου την δεχεται τη καρτα το συστημα... προσπαθησα καμια δεκαρια φορες και τιποτα εδω και ωρες. Να σημειωθει οτι εχω κλεισει πολλες φορες εισητηρια στην ραιαν με την ιδια καρτα, την οποια τη χρησιμοποιησα και χθες χωρις κανενα προβλημα οποτε δεν πιστευω οτι ειναι θεμα της τραπεζας. Να πω οτι το ποσο ειναι σχετικα μεγαλο, ειναι 650 ευρω, υπαρχει κανα προβλημα με καπιταλ κοντρολς κτλπ και δε μπορω να πληρωσω? νομιζω πως οχι εφοσον πληρωνω με καρτα και δεν κανω αναληψη. Ξερετε τι μπορει να φταιει? προσπαθησα να επικοινωνησω με μειλ μαζι τους αλλα μετα απο τοσες ωρες δεν εχουν απαντησει...
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Καλησπερα συμφορουμιτες... λοιπον μπαινω κατευθειαν στο θεμα δεν ηξερα που αλλου να απευθυνθω εχω ρωτησει σχεδον τους παντες... εχουμε και λεμε... ετοιμαζω ταξιδι με φιλαρακια και σημερα μαζεψαμε τα λεφτα στην δικη μου χρεωστικη καρτα. Ολα καλα μεχρι εδω, μπαινω να κλεισω τα εισητηρια και δε μου την δεχεται τη καρτα το συστημα... προσπαθησα καμια δεκαρια φορες και τιποτα εδω και ωρες. Να σημειωθει οτι εχω κλεισει πολλες φορες εισητηρια στην ραιαν με την ιδια καρτα, την οποια τη χρησιμοποιησα και χθες χωρις κανενα προβλημα οποτε δεν πιστευω οτι ειναι θεμα της τραπεζας. Να πω οτι το ποσο ειναι σχετικα μεγαλο, ειναι 650 ευρω, υπαρχει κανα προβλημα με καπιταλ κοντρολς κτλπ και δε μπορω να πληρωσω? νομιζω πως οχι εφοσον πληρωνω με καρτα και δεν κανω αναληψη. Ξερετε τι μπορει να φταιει? προσπαθησα να επικοινωνησω με μειλ μαζι τους αλλα μετα απο τοσες ωρες δεν εχουν απαντησει...
Τα λεφτα των φιλων σου εχουν εμφανιστει στο λογαριασμο σου?

Ειχαμε και το παρακατω για να ποσταρεις
http://www.travelstories.gr/community/threads/Ερωτήσεις-για-ryanair-v-2.49380/page-83#post-648971
 

blackge

Member
Μηνύματα
33
Likes
2
ναι εχουν εμφανιστει οχι μονο στο λογιστικο υπολοιπο στο οποιο φαινεται ποσα εχεις μεσα αλλα και στο διαθεσιμο υπολοιπο που ουσιαστικα ειναι ποσα απ αυτα που εχεις μεσα μπορεις αμεσα να διαχειριστεις. Αυτο μου εκανες εντυπωση, οτι τα ειχα ολα τα λεφτα... διαβασα διαφορους στο ιντερνετ με το αντιστοιχο παραπονο και οταν αλλαξαν την χρεωστικη σε prepaid τοτε η ραιαν το δεχτηκε. Το θεμα σ αυτο ομως ειναι οτι σου κραταει και 13 ευρω που δεν υπαρχει κανενας λογος να τα δωσω απ τη στιγμη π ειαμι απολυτα σιγουρος οτι εχω debit. Ειδα το ποστ που μου εστειλες απλα επειδη ηταν πολλα τα μνματα δεν μπορεσα να ακολουθησω λιγο γι αυτο εκανα καινουριο θεμα..
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
ναι εχουν εμφανιστει οχι μονο στο λογιστικο υπολοιπο στο οποιο φαινεται ποσα εχεις μεσα αλλα και στο διαθεσιμο υπολοιπο που ουσιαστικα ειναι ποσα απ αυτα που εχεις μεσα μπορεις αμεσα να διαχειριστεις. Αυτο μου εκανες εντυπωση, οτι τα ειχα ολα τα λεφτα... διαβασα διαφορους στο ιντερνετ με το αντιστοιχο παραπονο και οταν αλλαξαν την χρεωστικη σε prepaid τοτε η ραιαν το δεχτηκε. Το θεμα σ αυτο ομως ειναι οτι σου κραταει και 13 ευρω που δεν υπαρχει κανενας λογος να τα δωσω απ τη στιγμη π ειαμι απολυτα σιγουρος οτι εχω debit. Ειδα το ποστ που μου εστειλες απλα επειδη ηταν πολλα τα μνματα δεν μπορεσα να ακολουθησω λιγο γι αυτο εκανα καινουριο θεμα..
Τοσο μεγαλη συναλλαγη δεν εχω ξανακανει για να σε βοηθησω. Η μεγαλυτερη μου ηταν πριν ενα μηνα με mastercard debit οπου πληρωσα 320 ευρω και μου την δεχτηκε κανονικα. Γιατι δεν δοκιμαζεις να κανεις δυο ξεχωριστες κρατησεις για να σπασεις το ποσο?
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.302
Likes
17.235
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso, Las Vegas
Καλησπερα συμφορουμιτες... λοιπον μπαινω κατευθειαν στο θεμα δεν ηξερα που αλλου να απευθυνθω εχω ρωτησει σχεδον τους παντες... εχουμε και λεμε... ετοιμαζω ταξιδι με φιλαρακια και σημερα μαζεψαμε τα λεφτα στην δικη μου χρεωστικη καρτα. Ολα καλα μεχρι εδω, μπαινω να κλεισω τα εισητηρια και δε μου την δεχεται τη καρτα το συστημα... προσπαθησα καμια δεκαρια φορες και τιποτα εδω και ωρες. Να σημειωθει οτι εχω κλεισει πολλες φορες εισητηρια στην ραιαν με την ιδια καρτα, την οποια τη χρησιμοποιησα και χθες χωρις κανενα προβλημα οποτε δεν πιστευω οτι ειναι θεμα της τραπεζας. Να πω οτι το ποσο ειναι σχετικα μεγαλο, ειναι 650 ευρω, υπαρχει κανα προβλημα με καπιταλ κοντρολς κτλπ και δε μπορω να πληρωσω? νομιζω πως οχι εφοσον πληρωνω με καρτα και δεν κανω αναληψη. Ξερετε τι μπορει να φταιει? προσπαθησα να επικοινωνησω με μειλ μαζι τους αλλα μετα απο τοσες ωρες δεν εχουν απαντησει...
Οι χρεωστικές κάρτες έχουν ημερήσιο όριο αγορών. Ρώτα την τράπεζά σου. Υπάρχει πιθανότητα μέσα στην ίδια μέρα να μην μπορείς να ξοδέψεις πάνω από 600€. Να έχει ημερήσιο όριο δηλ. η κάρτα σου 600€. Η τραπεζα θα σου πει. Μπορείς να δοκιμάσεις να πάρεις τα μισά εισιτήρια σήμερα και τα υπόλοιπα αύριο για να το διαπιστώσεις. Εχει βέβαια ένα ρίσκο αυτό, να μην προλάβεις τα εισιτήρια. Ή αλλιώς μπορείς να χρησιμοποιήσεις πιστοτική.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Επισης για άμεση επικοινωνία χρησιμοποιησε το chat της εταιρείας.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Επισης για άμεση επικοινωνία χρησιμοποιησε το chat της εταιρείας.
Για το live chat δεν ζηταει αριθμο κρατησης οταν πας να ξεκινησεις συνομιλια? 'Η ειναι ιδεα μου? Εκτος και αν δεν ειναι υποχρεωτικο..
 

blackge

Member
Μηνύματα
33
Likes
2
Πω χιλια ευχαριστω, τελικα ηταν το οριο στη καρτα. Ηταν στα 600 ευρω και μεσω ebanking το αλλαξα στα 700 και καταφερα να τα κλεισω. Σας ευχαριστω πολυ παιδια για τη βοηθεια. Στο λαιβ τσατ μου ζητησε νουμερο αλλα ειπα οτι δεν εχω και ζητανε μειλ, καποια στοιχεια καρτας κτλπ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom