Aeroflot Aeroflot - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

afroxilanthi

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Πολύ καλή.Που θέλεις να πάς;
Μιλανο - Νεα Υορκη με επιστροφη, το βρισκω με 500€ και 2 βαλιτσες νομιζω δινει!Πολλες ωρες,οι θεσεις καλες-οι οικονομικες παντα;Φανταζομαι οτι ειναι καλυτερα απο την virgin Atlantic ε;

καλημέρα, είναι η καλύτερη εμπειρία που έχω ζήσει με αεροπορική εταιρία.
ταξίδεψα από Αθήνα για Ντουμπάι και από κει μετά για Μαλδίβες.
Δεν ξέρω τι να πρωτοπώ, για τα άνετα καθίσματα, το φαγητό και βέβαια τις έξτρα παροχές που έχουν ακόμα και στην οικονμική θέση που εγώ ταξίδεψα.
Μας προσέφεραν κουβέρτες για να σκεπαστούμε , οι οποίες ήταν σφραγισμένες μία μία σε σακούλα και επίσης σφραγισμένα ακουστικά για να μπορούμε να ακούμε χωρίς να ενοχλούμε τους γύρω μας, ότι επιλέγαμε από την οθόνη που ήταν ακριβώς μπροστά μας .
Μπορούσαμε να επιλέξουμε ταινίες, σειρές και διάφορα τραγούδια.
Ειλικρινά το να ταξιδέψεις μαζί οτυς είναι εμπειρία.
Εδιναν 2 βαλιτσες και δωρεαν WiFi; οι θεσεις στην οικονομικη πως ηταν; ενδιαφερομαι για μιλανο- νεα υορκη!
 
Last edited by a moderator:

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Μιλανο - Νεα Υορκη με επιστροφη, το βρισκω με 500€ και 2 βαλιτσες νομιζω δινει!Πολλες ωρες,οι θεσεις καλες-οι οικονομικες παντα;Φανταζομαι οτι ειναι καλυτερα απο την virgin Atlantic ε;


Εδιναν 2 βαλιτσες και δωρεαν WiFi; οι θεσεις στην οικονομικη πως ηταν; ενδιαφερομαι για μιλανο- νεα υορκη!
Προσωπική γνώμη ότι είναι ελαφρά καλύτερη από Virgin Atlantic.Τρέχει και μια προσφορά από Swiss τώρα.Κοίταξε μήπως σε βολεύει και πόσο βγαίνει φυσικά με τις βαλίτσες για τις ημερομηνίες που θέλεις.
 

anna31

Member
Μηνύματα
12
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Έχω πετάξει με την Aeroflot Russian και με την Aeroflot Soviet. Πολύ καλύτερη η πρώτη από τη δεύτερη, αλλά ίσως φταίει που πέταγα business class και που ήμουνα 30 χρόνια ωριμότερος :) .
Όλα καλά, και για την εταιρία, και για το terminal στο Sheremetyevo. Φυσικά, τα πληρώματα έχουν την πασίγνωστη απαράμιλλη Ρωσική ευγένεια που σκλαβώνει.

Ένα μόνο πρόβλημα θυμάμαι, για το το handling μιας mis-connected αποσκευής: Αν και έφταιγε η AF για το misconnection, έκαναν μετά 3 μέρες να την περάσουν από το τελωνείο στο SVO και να μου την παραδώσουν στο LED. Πέρασα 3 μέρες στην Αγ. Πετρούπολη με τα ρούχα που είχα για πακετάρει για τις Κάννες).

Είμαι στο τελικό στάδιο για Ταϊλανδή .απλά δε ξέρω ποια εταιρία να επιλέξω και θέλω μια βοήθεια ..
Aeroflot 530€ Πηγαινελα ή Swiss 550€ ?????
Έχουν ακριβώς κ οι δυο εταιρίες αναμονή στο αεροδρόμιο κ τις δυο φορές 2 ώρες ! Ευχαριστώ πολύ
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Είμαι στο τελικό στάδιο για Ταϊλανδή .απλά δε ξέρω ποια εταιρία να επιλέξω και θέλω μια βοήθεια ..
Aeroflot 530€ Πηγαινελα ή Swiss 550€ ?????
Έχουν ακριβώς κ οι δυο εταιρίες αναμονή στο αεροδρόμιο κ τις δυο φορές 2 ώρες ! Ευχαριστώ πολύ
Προσωπικά και για τόση διαφορά χρημάτων Swiss.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Swiss, μόνο και μόνο επειδή ΑΝ παρ' ελπίδα συμβεί κάτι και χάσεις την ανταπόκριση των πτήσεων, είναι σαφώς προτιμότερο αυτό να συμβεί στη Ζυρίχη, όπου δε χρειάζεσαι βίζες κλπ. Οι αεροπορικές κατά τα άλλα είναι ασφαλείς, και για το καλύτερο χαμόγελο της αεροσυνοδού, τα €20 της διαφοράς τιμής είναι ήδη πολλά.
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Θα συμφωνήσω με τους προλαλλήσαντες και θα επέλεγα κι εγώ την Swiss για μόνο 20 ευρώ διαφορά..
 

anna31

Member
Μηνύματα
12
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Σας ευχαριστώ παρά πολύ! Θα ταξιδέψουμε με την αδερφή μου το πρώτο μας τόσο μεγάλο ταξίδι για Ταϊλανδή είμαστε 22 και 21 χρόνων ελπίζουμε να μην είναι επικίνδυνα
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Οι πιο επικίνδυνοι θα είστε εσείς...

Με τη swiss μαζεύετε μίλια και με τη συμμαχία της Aegean, αν σας ενδιαφέρει. Κατά τα λοιπά, τα συνολικά 40€ της διαφοράς εγώ θα τα έτρωγα σε δύο ωραιότατα γεύματα.
 

anna31

Member
Μηνύματα
12
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Μόλις κλείσαμε εισητηρια :):):clap:!! Που είναι καλύτερα να μείνουμε στην Μπανγκοκ ; να τα κλείσουμε από εδώ στο Ίντερνετ η όταν φτάσουμε εκεί; (τελικά θα είμαστε 3 κοπέλες)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom