ΗΠΑ Άρνηση Βιζας και Εστα

yiota89

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Καλησπερα,
Αν παρεις εγκριση esta για ταξιδι αναψυχης με διαβατηριο το οποιο θα ληξει σε 10 μηνες (απο την ημερομηνια αιτησης) και στη συνεχεια (και ΠΡΙΝ ταξιδεψεις για πρωτη φορα) βγαλεις καινουριο διαβατηριο, πρεπει να ξανακανεις αιτηση για ΕSTA με τα στοιχεια του καινουριου διαβατηριου?
Ευχαριστώ
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Καλησπερα,
Αν παρεις εγκριση esta για ταξιδι αναψυχης με διαβατηριο το οποιο θα ληξει σε 10 μηνες (απο την ημερομηνια αιτησης) και στη συνεχεια (και ΠΡΙΝ ταξιδεψεις για πρωτη φορα) βγαλεις καινουριο διαβατηριο, πρεπει να ξανακανεις αιτηση για ΕSTA με τα στοιχεια του καινουριου διαβατηριου?
Ευχαριστώ
Ναι
 

elena5

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας,μετά απο 1χρονο εχω κ γω το ίδιο πρόβλημα μου απέρριψαν αιτηση για τουριστικη βίζα(ήθελα να πάω κ γω στον καλό μου!) κ τώρα φοβάμαι να συμπληρώσω το esta, μην τυχόν απορριφθώ και σκέφτομαι να αφήσω να περάσουν 2-3μηνες μπας κ ταξιδέψω ΝΥ τα Χριστούγεννα. Ήθελα να μάθω, αν δ γίνομαι αδιάκριτη, αν τελικά πήγες Αμερική με το esta;
Καλησπέρα! Τελικά έκανες την εστα; τι απάντηση ειχες;
 

Dimitris155

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπερα! Παρακουλουθω τα post σας και θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση σχετικα με την επισκεψη μου στην Αμερικη, Ημουν στην Αμερικη τελη Μαιου για 9 μερες, γυρισα πισω στο Λονδινο οπου και δουλευω, και εχω κλεισει να παω τελη Ιουλιου για 15 μερες, Πιστευετε οτι θα υπαρξει καποιο προβλημα σχετικα με την εισοδο μου εκει?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Καλησπερα! Παρακουλουθω τα post σας και θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση σχετικα με την επισκεψη μου στην Αμερικη, Ημουν στην Αμερικη τελη Μαιου για 9 μερες, γυρισα πισω στο Λονδινο οπου και δουλευω, και εχω κλεισει να παω τελη Ιουλιου για 15 μερες, Πιστευετε οτι θα υπαρξει καποιο προβλημα σχετικα με την εισοδο μου εκει?
Γιατί να υπάρξει πρόβλημα;Με ΕΣΤΑ πήγες;
 

Dimitris155

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γιατί να υπάρξει πρόβλημα;Με ΕΣΤΑ πήγες;
Γιατί να υπάρξει πρόβλημα;Με ΕΣΤΑ πήγες;
Ναι με Esta πηγα, αλλά έχω διαβάσει απίθανα πράγματα τις τελευταίες ημέρες και έχω μπει σε παράξενες υποψίες ότι μπορεί να μου αρνηθούν την είσοδο. Έχω ετοιμάσει να πάρω μαζι μου το συμβόλαιο του σπιτιού που μένω, το συμβόλαιο της δουλειάς, ένα αποδεικτικό ότι χρωστάω δάνειο στην Αγγλία, και φυσικά τα υπόλοιπα εισιτήριο, αποδείξεις από airbnb κτλπ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Ναι με Esta πηγα, αλλά έχω διαβάσει απίθανα πράγματα τις τελευταίες ημέρες και έχω μπει σε παράξενες υποψίες ότι μπορεί να μου αρνηθούν την είσοδο. Έχω ετοιμάσει να πάρω μαζι μου το συμβόλαιο του σπιτιού που μένω, το συμβόλαιο της δουλειάς, ένα αποδεικτικό ότι χρωστάω δάνειο στην Αγγλία, και φυσικά τα υπόλοιπα εισιτήριο, αποδείξεις από airbnb κτλπ.
Τι διάβασες;΄Ότι απαγόρευσαν κάποιον να ξαναμπεί μετά από 2 μήνες;Ισχύει η ΕΣΤΑ,έτσι δεν είναι;Πάρε και τα στοιχεία που λες για να αισθανθείς καλύτερα.
 

Dimitris155

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Τι διάβασες;΄Ότι απαγόρευσαν κάποιον να ξαναμπεί μετά από 2 μήνες;Ισχύει η ΕΣΤΑ,έτσι δεν είναι;Πάρε και τα στοιχεία που λες για να αισθανθείς καλύτερα.
Δεν το διαβασα καπου αυτο, Αλλα υπαρχουν κατι πραγματικα παραξενες ιστοριες on web. οποτε ημουν λιγο σε φοβο.Οπως και να εχει σε ευχαριστω πολυ :)
 

nikolisaak

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους! Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες πρώτον....δεύτερο, θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι και εγώ. Ταξιδεύω για ΗΠΑ με τον κολλητό μου και επειδή εκείνος δεν γνωρίζει καλά αγγλικά αγχώνεται για το σημείο του ελέγχου διαβατηρίων με το που φτάσουμε. Μπορεί να μην καταλαβαίνει-απαντήσει τις ερωτήσεις του υπαλλήλου και απ ότι ξέρω δεν θα μπορώ να είμαι κοντά του για να τον βοηθήσω. Ξέρουμε κάτι για το τι άλλο μπορεί να γίνει; Ευχαριστώ πολύ...
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.658
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Μπορείς να είσαι κοντά του. Περνάς πρώτος εσύ και όταν τελειώσεις λες στον υπάλληλο ότι ο φίλος σου δε μιλά αγγλικά και μένεις μαζί του να τον βοηθήσεις.
 

nikolisaak

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Μπορείς να είσαι κοντά του. Περνάς πρώτος εσύ και όταν τελειώσεις λες στον υπάλληλο ότι ο φίλος σου δε μιλά αγγλικά και μένεις μαζί του να τον βοηθήσεις.
Σε ευχαριστώ πολύ για την Απάντηση!! Δεν το ήξερα καν...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.730
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom