Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Κοιτα,οι τιμες για 2 ατομα ηταν 780€...
Οσο συνεχιζες στη κρατηση ειχε διαφορες επιλογες να τικαρεις(πχ ταξιδιωτικη ασφαλεια,ασφαλεια αποσκευων κτλπ),εγω τικαρα την επιλογη flexible (και σε παρενθεση αναλυει οτι αν το τικαρεις οπως κ εκανα,μπορεις αν σου τυχει το οτιδηποτε να αλλαξεις την ημερομηνια του ταξιδιου σου)..Κοστος για το τικαρισμα αυτο 190€....Πως σου φαινεται;
Για το κόστος;Εσύ ξέρεις ανάλογα με τις ανάγκες σου.Αν το διάλεξες και το πληρώσεις θα πάρεις flexible εισιτήριο το οποίο θα διαχειρισθείς(αν χρειασθεί) ανάλογα και από το site της αεροπορικής.
 

elefantina

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα! Ελπίζω να είμαι στο σωστό θέμα. Αν κλείσω εισιτήρια μέσω skyscanner ή airtickets μπορώ να προσθέσω αποσκευή ή πρέπει να το κάνω μόνο μέσω της επίσημης σελίδας της αεροπορικής; Γνωρίζει κανείς;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα! Ελπίζω να είμαι στο σωστό θέμα. Αν κλείσω εισιτήρια μέσω skyscanner ή airtickets μπορώ να προσθέσω αποσκευή ή πρέπει να το κάνω μόνο μέσω της επίσημης σελίδας της αεροπορικής; Γνωρίζει κανείς;
Το skyscanner κάνει απλά αναζήτηση.Δεν κλείνεις εισιτήρια με αυτό καθώς σε παραπέμπει στην αεροπορική ή σε πρακτορείο(πχ airtickets).Την προσθήκη αποσκευής ή το on line check in το κάνεις μέσω της αεροπορικής.
 

elefantina

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Το skyscanner κάνει απλά αναζήτηση.Δεν κλείνεις εισιτήρια με αυτό καθώς σε παραπέμπει στην αεροπορική ή σε πρακτορείο(πχ airtickets).Την προσθήκη αποσκευής ή το on line check in το κάνεις μέσω της αεροπορικής.
Ευχαριστώ πολύ! Ναι, το γνωρίζω αυτό για το skyscanner αλλά δεν το διατύπωσα σωστά. Σκέφτηκα μήπως δεν επιτρέπεται η προσθήκη αποσκευής αν έχεις κλείσει εισιτήριο από πρακτορείο, αλλά μάλλον δεν ισχύει. Ευχαριστώ!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Ευχαριστώ πολύ! Ναι, το γνωρίζω αυτό για το skyscanner αλλά δεν το διατύπωσα σωστά. Σκέφτηκα μήπως δεν επιτρέπεται η προσθήκη αποσκευής αν έχεις κλείσει εισιτήριο από πρακτορείο, αλλά μάλλον δεν ισχύει. Ευχαριστώ!
Μια χαρά επιτρέπεται...Λεφτά θα πάρει η αεροπορική...Δεν υπάρχει λόγος να τα αρνηθεί...
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Σκέφτηκα μήπως δεν επιτρέπεται η προσθήκη αποσκευής αν έχεις κλείσει εισιτήριο από πρακτορείο, αλλά μάλλον δεν ισχύει.
Μια χαρά επιτρέπεται και μάλιστα σε συμφέρει περισσότερο, γιατί μέσω του πρακτορείου η προσθήκη αποσκευής χρεώνεται πιο ακριβά. Τουλάχιστον αυτό παρατήρησα εγώ στο petas.gr σε πτήση της aegean.
 

elefantina

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Μια χαρά επιτρέπεται και μάλιστα σε συμφέρει περισσότερο, γιατί μέσω του πρακτορείου η προσθήκη αποσκευής χρεώνεται πιο ακριβά. Τουλάχιστον αυτό παρατήρησα εγώ στο petas.gr σε πτήση της aegean.
Πολύ ωραία, ευχαριστώ! Οπότε θα κλείσω άφοβα.
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
289
Likes
1.123
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα... <3
καλημερα το travelgenio ειναι αξιοπιστο εχει κανεις εμπειρια?
Η προσωπικη μου εμπειρια ειναι η χειροτερη!!!!! Δεν ξερω αν κατι εχει αλλαξει μετα απο ενα χρονο (περιπου) Παντως με μια απλη αναζητηση στο internet βγαζει πολλα σχολια και κριτικές... Στο trustpilot πιο συγκεκριμενα μπορεις να κανεις αναζητηση και να διαβασεις κριτικές και εμπειριες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom