Γαλλία Μια μικρη βοηθεια για το Παρισι...

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Διαλεξε μια αλλη μερα αν ειναι κλειστα. Κριμα να μην δεις μια απο τις πιο ομορφες αιθουσες του Μουσειο και το εντυπωσιακοτερο κατα τη γνωμη μου των εκθεματων του, τη Νικη της Σαμοθρακης.
Αν καταλαβαινω σωστα η Νικη βρισκεται στην Galerie Campana (αιθ. 39-44);
Στον ιδιο χωρο ειναι και η Αφροδιτη της Μηλου;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.108
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν καταλαβαινω σωστα η Νικη βρισκεται στην Galerie Campana (αιθ. 39-44);
Στον ιδιο χωρο ειναι και η Αφροδιτη της Μηλου;
Η Νικη ειναι σε περιοπτη θεση στο πλατυσκαλο πανω σε μια πετρα σε σχημα πλοιου (ή κατι τετοιο).
H Αφροδιτη ειναι πιο χαμηλα στην αιθουσα. Θα τα δεις στο χαρτη τα εχουν τσεκαρισμενα.
 

patriarchea

Member
Μηνύματα
71
Likes
88
Να ρωτήσω ρε παιδιά αν ξέρει κανείς, έκλεισα εισητήρια για τον Πύργο του Άιφελ από το tourAifel , μισή ώρα να είμαστε νωρίτερα είναι καλά;
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Η Νικη ειναι σε περιοπτη θεση στο πλατυσκαλο πανω σε μια πετρα σε σχημα πλοιου (ή κατι τετοιο).
H Αφροδιτη ειναι πιο χαμηλα στην αιθουσα. Θα τα δεις στο χαρτη τα εχουν τσεκαρισμενα.
Σε ευχαριστω.
Πρεπει να προσεξω ομως να παω ημερα που οι αιθουσες 39-44 ειναι ανοικτες. Αλλιως δεν θα τα δω. :eek:Σωστα;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλημέρα!
Σχεδίαζα να επισκεφτώ τον Λούβρο Παρασκευή απόγευμα, αλλά αν καταλάβα καλά είναι κλειστές οι αίθουσες με τα Ελληνικά Εκθέματα.. ισχύει όντως αυτο;;
Αν βγάλω εισιτήριο απο το Ίντερνετ,παλι θα περιμένω στην ουρά για την είσοδο;; τι μου προτείνετε;
Ευχαριστω!
Αν καταλαβαινω σωστα η Νικη βρισκεται στην Galerie Campana (αιθ. 39-44);
Στον ιδιο χωρο ειναι και η Αφροδιτη της Μηλου;
Οι αίθουσες που είναι κλειστές την Παρασκευή έχουν κεραμική. Τα δυο highlights είναι προσβάσιμα. Το Λούβρο έχει πολλές αίθουσες με αρχαία ελληνική τέχνη. :)
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Οι αίθουσες που είναι κλειστές την Παρασκευή έχουν κεραμική. Τα δυο highlights είναι προσβάσιμα. Το Λούβρο έχει πολλές αίθουσες με αρχαία ελληνική τέχνη. :)
Ευχαριστω πααααρα πολυ.:)
Ονειρευομαι πανω απο 20 χρονια να συναντησω τα κοριτσια!!!
Δεν θα αντεχα να παω στο σπιτι τους και να τις εχουν κλειδωμενες :(
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Άρα μηδενικό εισητήριο βγάζουν οι νέοι πάνω από 18 να υποθέσω τελικά;
Οι κατω απο 18 αν συνοδευονται απο γονεις που εχουν δικο τους εισιτηριο. Αλλα απαιτειται και καποια ταυτοτητα.
 

niki_zor

Member
Μηνύματα
40
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
NEW YORK
Οι αίθουσες που είναι κλειστές την Παρασκευή έχουν κεραμική. Τα δυο highlights είναι προσβάσιμα. Το Λούβρο έχει πολλές αίθουσες με αρχαία ελληνική τέχνη. :)
Αυτό φοβόμουν και εγώ..μην χάσω τα ελληνικά highlights όπως είπες του Λούβρου..
άρα να μην ακυρώσω την Παρασκευή λες για επίσκεψη?
αν και στο πρόγραμμα που λέει ότι είναι κλειστές, ισχύει μέχρι 17/02. οπότε περιμένω να δω αν θα βγάλουν κάτι νεότερο.
ευχαριστώ.
 
Μηνύματα
9
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι! Θέλω να κλείσω εισιτήριο για τον πύργο του Άιφελ ( 3ο όροφο) αλλά στις ημερομηνίες που πατάω μου εμφανίζει
"There are no products compatible with your selection" ! Έχει συμβεί σε κανέναν
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.108
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν εχουν εξαντληθει τα εισιτηρια αυτο το μηνυμα βγαζει. Συνηθως οι καλες μερες και ωρες εαφανιζονται αστραπιαια μολις εμφανιστουν στο ιντερνετ γιατι τις αγοραζουν εταιριες που τις μεταπωλουν με τουρ σε τουριστες. Καθε μερα ακριβως στις 8.30πμ ωρα Παρισιου (9.30 ωρα Ελλαδος) βγαινουν καινουρια εισιτηρια αλλα πρεπει να εισαι γρηγορη για να τα προλαβεις (9.31 μπορει να μην υπαρχουν).
Αν δεν τα καταφερεις μπορεις να αγορασεις για το 2ο οροφο και να παρεις εισιτηριο για το sommet απο εκει. Ή να πας την ιδια μερα στα εκδοτηρια και να αγορασεις ο,τι εισιτηριο θελεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.774
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom