Γενικά Μιλια απο αεροπορικες!

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Και να ειναι ετοιμος να προσθεσει πολλα ευρώ στον προυπολογισμο....
Επικοινώνησε με κάποιον τρόπο(γραπτα η προφορικά) μαζί τους. Οποιοσδήποτε θα ενδιαφερόταν να εισπράξει παραπάνω χρήματα.Αξίζει όμως;Υπάρχει κάποιος λόγος που βιάζεσαι να πιστωθείς μίλια τώρα;

Edit:Λάθος παράθεση.Στον mike007 απαντούσα.
 

mike007

Member
Μηνύματα
39
Likes
6
Επικοινώνησε με κάποιον τρόπο(γραπτα η προφορικά) μαζί τους. Οποιοσδήποτε θα ενδιαφερόταν να εισπράξει παραπάνω χρήματα.Αξίζει όμως;Υπάρχει κάποιος λόγος που βιάζεσαι να πιστωθείς μίλια τώρα;

Edit:Λάθος παράθεση.Στον mike007 απαντούσα.
Μπα μίλισα μαζί τους το εισιτήριο που έχω κλείσει δεν προβλέπεται καμία αναβάθμιση.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μετα την AF...Απο 12/3/18 στα αμερικανικα προτυπα το miles and more... πληρωνεις παιρνεις. Ανάλογα με το κάθε Ε που ξοδευεις θα παιρνεις κ μιλια αντιστοιχα...
Με λιγα λογια το miles and bonus χαλαρά το καλυτερο της χρονιας...μεχρι ν αλλαξςι κι αυτο.
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Μετα την AF...Απο 12/3/18 στα αμερικανικα προτυπα το miles and more... πληρωνεις παιρνεις. Ανάλογα με το κάθε Ε που ξοδευεις θα παιρνεις κ μιλια αντιστοιχα...
Με λιγα λογια το miles and bonus χαλαρά το καλυτερο της χρονιας...μεχρι ν αλλαξςι κι αυτο.
Πιο λογικο δεν ειναι; γιατι εγω που πληρωσα 400 ευρω για την ιδια πτηση που πληρωσες εσυ 50 να παρουμε τα ιδια μιλια; εγω θα επρεπε να παρω τα 8πλασια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πιο λογικο δεν ειναι; γιατι εγω που πληρωσα 400 ευρω για την ιδια πτηση που πληρωσες εσυ 50 να παρουμε τα ιδια μιλια; εγω θα επρεπε να παρω τα 8πλασια.
Οχι απαραιτητα. Συμφωνα με τη λογικη αυτη αυτος που παιρνει 8 πτησεις (εστω των 50Ε) εξισωνεται με αυτον που παιρνει 1 (των 400Ε). Μονο που ο 1ος δυνητικα ειναι frequent flyer κ μπορεί να τον χασεις ενω τον 2ο μπορεί να μην τον ξαναδεις ποτε...δεν ειναι προγραμμα μονο 1+1=2 αλλα προγραμμα που βασιζεται στη δημιουργία πιστων πελατων...
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Ναι, σωστο κι αυτο. Ισως ενας συνδυασμος και των δυο να ηταν πιο δικαιος τοτε χωρις να αδικεις τοσο πολυ καποια απο τις δυο κατηγοριες. Γιατι οπως γινεται τωρα απο τις αεροπορικες η μια απο τις δυο κατηγοριες νοιωθει αδικειμενη.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Αναλυτικά οι αλλαγές στο miles & more.

Lufthansa, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings and SWISS are introducing a revenue-based system for the calculation of award miles for flight bookings. For flights booked from 12 March 2018 onwards, the fare will form the new basis for the calculation.

For you, as a Miles & More member, this will mean: fare (ticket price + surcharges levied by the Miles & More partner airline¹) x 4 = number of award miles earned. For example, if you have paid a fare of 500 euros, this amount will be multiplied by 4. So you will receive 2,000 award miles for your flight.

Should you achieve frequent flyer status at some point in the future, you will also receive an Executive Bonus. This is worth 50% on flights operated by Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines, United Airlines, Air Canada, LOT Polish Airlines, Croatia Airlines, Adria Airlines and Air Dolomiti, and 25% on flights operated by Eurowings, Brussels Airlines and all other Miles & More partner airlines¹.

Please note: the new system does not apply to status, select and HON Circle miles. These will continue to be awarded in the usual way in accordance with the present system.

By making this change now our intention is to ensure the long-term future of award miles’ allocation. This new system will also help us to avoid having to make further adjustments to the way award miles are allocated in the future.

Is there something you are still unsure about? Further details, a complete explanation and all the relevant information have already been prepared for you. Find out all you need to know now at: miles-and-more.com/mileage-allocation
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Καλησπέρα!!είμαι λίγο άσχετη και θέλω την βοήθεια σας,μου ήρθε μια κάρτα της lufthansa miles&more ,χωρίς να την έχω παραγγείλει..αυτη η κάρτα μου δίνει κάποια μίλια σαν δωρο με την ενεργοποίηση;μπορώ να περνάω Κάι τα μίλια της aegean στην κάρτα αυτή;
 

croce

Member
Μηνύματα
224
Likes
403
Mέχρι 18/6 κάθε νέα κύρια πιστωτική κάρτα Miles & More World Mastercard και Miles & More World Mastercard Gold, που εκδίδεται από την τράπεζα Πειραιώς, παίρνει 15.000 μίλια καλωσορίσματος.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.788
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom