Iατρικός Tουρισμός

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Αν τελικά πας στο εξωτερικό να κάνεις την επέμβαση θα πρέπει να υπολογίσεις και τα έξοδα που θα κάνεις: εισιτήρια και ξενοδοχείο. Έκανα τη συγκεκριμένη επέμβαση πριν αρκετά χρόνια και, απ' ό,τι θυμάμαι, μετά την επέμβαση πήγα τουλάχιστον 2-3 φορές στο γιατρό που με χειρούργησε για να δει αν όλα πήγαν καλά. Είσαι διατεθειμένος να κάτσεις κάποιες μέρες στην πόλη που θα γίνει το χειρουργείο; Μήπως έτσι όμως τελικά πληρώσεις περισσότερα από όσα θα πλήρωνες στην Ελλάδα;

Εννοείται ότι πρέπει να γίνουν κάποιες εξετάσεις πριν την επέμβαση. Θυμάμαι ότι ο γιατρός μου, μου είχε πει ότι το αν τελικά θα μου έκανε την επέμβαση εξαρτιόταν από το αποτέλεσμα αυτών των εξετάσεων.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
το οφθαλμιατειο αθηνων εχει τις ιδιες τιμες με τα ιδιωτικα,300 ευρω λιγοτερα
Τουλαχιστον αν υπαρξει επιπλοκή θα μπορεις να συνεννοηθείς στα ελληνικά, όχι στα πολωνικά. Η ιατρική ορολογία είναι ζόρικη για μας τους κοινούς θνητούς και στα ελληνικα...
 

vasilis_emm

Member
Μηνύματα
62
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
το ψάχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
προσωπικα ενδιαφερομαι για εγχειρηση λειζερ για μυωπια εντος Ευρωπης
απλα το αφησα φλου το θεμα για να ειναι γενικου ενδιαφεροντος
Καλημέρα,

Ήμουν στην Ιορδανία για δυο χρόνια και εκεί είναι σε πολύ καλο επίπεδο στις ιατρικές επεμβάσεις. Συγκεκριμένα για laser ήρθε και έκανε ο αδερφός μου στην καλύτερη ιδιωτική κλινική του Αμμάν. Το κόστος ήταν γύρω στα 600-700 € (τιμές 2015).
Πολύ καλό αποτέλεσμα. Μετάνοιωσα που δέν έκανα επέμβαση στη μύτη (διάφραγμα), εδω στην Αθήνα βλέπω ότι είναι διπλάσια τιμή.
Αν θέλεις πληροφορίες στείλε μνμ.
 

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
Καλημέρα,

Ήμουν στην Ιορδανία για δυο χρόνια και εκεί είναι σε πολύ καλο επίπεδο στις ιατρικές επεμβάσεις. Συγκεκριμένα για laser ήρθε και έκανε ο αδερφός μου στην καλύτερη ιδιωτική κλινική του Αμμάν. Το κόστος ήταν γύρω στα 600-700 € (τιμές 2015).
Πολύ καλό αποτέλεσμα. Μετάνοιωσα που δέν έκανα επέμβαση στη μύτη (διάφραγμα), εδω στην Αθήνα βλέπω ότι είναι διπλάσια τιμή.
Αν θέλεις πληροφορίες στείλε μνμ.

φευγει πολυ η τιμη στα μεταφορικα
γι αυτο προτιμω Ευρωπη

μεχρι στιγμης το φθηνοτερο που βρηκα ειναι 1200 ευρω στην Πραγα
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
φευγει πολυ η τιμη στα μεταφορικα
γι αυτο προτιμω Ευρωπη

μεχρι στιγμης το φθηνοτερο που βρηκα ειναι 1200 ευρω στην Πραγα
Συγγνώμη, πού τις βρίσκεις αυτές τις τιμές; Πώς τις βρίσκεις; Όπως ψάχνουμε π.χ. στο Booking για ξενοδοχεία; Τι πληκτρολογείς στην αναζήτηση στο Google και παίρνεις αυτά τα αποτελέσματα ανά χώρα;
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Τουλαχιστον αν υπαρξει επιπλοκή θα μπορεις να συνεννοηθείς στα ελληνικά, όχι στα πολωνικά. Η ιατρική ορολογία είναι ζόρικη για μας τους κοινούς θνητούς και στα ελληνικα...
Ε, ναι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom